Editörler : Lanet

Lazopo 06
Yasaklı
17 Mayıs 2015 18:50

forumda "tüketici hakem heyeti" başlığı var.

orada birçok yorum var.

benim bilgim yok.

ama oraya bakarsanız daha iyi.

http://forum.memurlar.net/konu/2104907/

nur_de, 9 yıl önce

Lazopo 06 senin bilgin var sanırım. Bu tüketici hakem heyeti raportör maaşı ne kadar acaba biliyor musun? şu yeni başlayan arkadaşlar hiç mi maaş almadılar :) tüm ünvanların maaş durumu biliniyor da bir bu bilinmiyor :(

volkankavraz
Aday Memur
23 Haziran 2015 02:04

hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Benim size bir sorum olacak bu kurum içi atama durumunu biraz daha açabilir misiniz gümrük memuru(düz) için.

hakanbüfe, 9 yıl önce

arkadaşlar herkese merhaba ne zamandır bu siteye girmiyordum.alım olduğunu arkadaşlardan duydum ve bir bakayım dedim.bende zamanında kurum çalışma şartları hakkında bilgi edinmek için çok bakmıştım bu siteye.arkadaşla yazı biraz dağınık olabilir kusura bakmayın.ilk önce şunu söyleyim eğer gümrük ve ticaret bakanlığında daha doğrusu gümrük kısmında çalışmayı düşünüyorsanız kesinlikle iyi karar verin çünkü vardıya sistemi ve rotasyon başlı başına iki büyük olay belki ilk başlarda rotasyan bizi çok etkilemez gibi geliyor ama kurumda baktığımda yaşı daha ileri olan insanlar artık belli bi zaman sonra ailesini bırakıyor ve kendi gezmeye devam ediyor aile bütünlüğü diye birşey yok kurumda şu anda böyle tanığım bir sürü abim var çünkü artık çoçukları lise çağına gelmiş ve onların düzenlerini bozmak istemiyorlar.vardıya sistemine gelince benim şu anda çalıştığım kapıda haftanın yedi günü gündüz 12 saat onu takip eden iki hafta boyuncada gece 12 saat daha sonra 36 saat izin şeklinde.... ve yaptığımız iş yoğun olduğundan dolayı benim hayatım uyumak ve iş arasında geçiyor başka hiç bir sosyal aktivite yok.şimdi bu işin kötü tarafları hiç mi iyi tarafı yok derseniz gerçekten çalıştığınız pozisyona bağlı sizi vardiya vermezler normal 9-6 çalışırsınız ve gayetde rahat hiç sıkıntı çekmezsiniz yada vardiyada çalışsanız bile yoğun olan yerden başka bir yere verirler vardiyada olsanız bile yoğun olmadığı için rahat edersiniz.bu gerçekten sizi verecekleri yere bağlı.birde rotasyonu geçtim çalıştığınız yerdede yani kurum içindede durmadan yer değiştirme var yani hiç bi zaman arkadaşlık ortamı olmuyor insan kendini iki ayda bir yeniden işe başlıyor hissediyor çünkü farklı insanlar devamlı ilk başlarda bu bana çok zor gelmişti arkadaş ortamı olmuyor çünkü.

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi