Editörler : "eskiyara"Pangaea
19 Mart 2015 13:50

TİF taşınır işlem fişi/yönetmeliği

idarecilerin bir çoğunda bu görev var fakat bir çoğu ne yapılması gerektiğini bilmiyor. bu konu tam olarak nedir, ne yapmaka gerekir, nelere dikkat edilmeli... bilen arkadaşların yardımcı olması bilgilerini paylaşması faydalı olabilir.

yardımlarınız ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

reddevist
Genel Müdür
19 Mart 2015 16:57

okullarda sorumlu kimdir

mehemet3558
Aday Memur
22 Mart 2015 21:17

OKULLARDA SORUMLU TAŞINIR KAYIT KONROL YETKİLİ YANİ OKUL MÜDÜRÜDÜR

mehemet3558
Aday Memur
22 Mart 2015 21:22

YAPILMASI GEREKEN YIL İÇİNDE GİRİŞ ÇIKIŞ KAYITLARINI YAPIP YIL SONUNDA SAYIM VE CETCELLERİ HAZIRLAMK

reddevist
Genel Müdür
25 Mart 2015 10:59

müdür yardımcısına görev tanımında tif işlemlerini yürütmek yazıyorsa sorumlu yine müdür mü? yıl sonundan önce yapılacak işler var mı, mesela şu zamanda şu yapılacak yada şu olursa şu yapılır gibi?

maydintas
Aday Memur
25 Mart 2015 23:32

Liselerde Okul Müdürü Harcama Yetkilisi, Diğer okullarda taşınır Kayıt kontrol yetkilisi bulunmaktadır, bu okulların harcama yetkilisi İlçe Milli eğitim Müdürlüğüdür.

Okula her türlü malzeme,Kırtasiye ve eşya alındığında bunun sisteme girilmesi gerekir.Tüketim Malzeme çıkışları 3 er aylık dönemler halinde yapılır.Örneğin Ocak ,Şubat Mart aylarında tüketime verilen malzemeler Nisan ayı başında Mal Müdürlüğüne teslim edilir.

Bunun gibi bir çok işlem yapılabilmektedir.Yani çok ayrıntılı ve zaman alan bir sistem ama yaptıkça kolay gelecektir. O kadar dert etmeyin.

memurum_77
Şef
02 Nisan 2015 12:31

evet bılınce cok basit ve bi o kadarda elzem bir sistem.eskiler bilir

reddevist
Genel Müdür
02 Nisan 2015 16:16

ne pis bir iş.

tüketim malzemesi çıkmak için öce girmek gerekiyor fakat faneye göre girilecek. okul aile birliğinin faturalarına göre mi? tefbise işlenenler ayrıntılı olarak buraya mı işlenecek.

bir de okuldaki demirbaş listesi nasıl alınıyıor.

bu göreve gelenler devir teslimi nasıl yapıyor.

Rooivalk
Şef
12 Nisan 2015 00:27

Hocam bu tif olayı internet üzerinden yazışmakla öğrenilmiyor. Size önerim ilçenizde bu konuda deneyimli bir idareciden rica edin, hatta randevu alın, 1 saatte size a'dan z'ye bilgilendirir. Bir boş deftere de tif giriş-çıkış vs. nasıl işlem yapıldığını basamak basamak yazarsanız kimsenin yardımına da ihtiyacınız kalmaz.

Fizikçi65
Şube Müdürü
12 Nisan 2015 02:41

Ambarı olmayan kurumlar tifleri ne yapacak kamu mallarına sahip çıkın tamam

Fizikçi65
Şube Müdürü
12 Nisan 2015 02:42

AMBARI OLANLARA YARDIMICI OLURUM

kutlay7
Daire Başkanı
12 Nisan 2015 18:28

lisemizin projeksiyon cihazini il disinda ihtiyaci olan bi okula verebilir miyim ne yapmam lazim.lutfen yardim edin hayra gecin.diger okulun cok ihtiyaci var.torpili idareci kimler idareci olmus polemikleri olmasin lutfen.ustume yuk kaldi dag basindaki okul.mud yard da yok. 4 ogretmeniz. Tif i yapabilecek arkadas varsa sifreyi de veririm telde gorusup.diger okulun cok ihtiyaci var köy okulu.yardiminizi bekliyorum.benim de cevrem yok yaptiracam kimsem yok..

asortik19
Şube Müdürü
12 Nisan 2015 19:41

Kitay hocam özele msj attım.

Salı çarşamba günü yardımcı olabilirim

34cami
Aday Memur
13 Nisan 2015 22:10

dikkat edin arkadaşlar,MAL MÜDÜRLÜĞÜNDEN TAŞINIR KAYIT KONTROL YETKİLİSİ OLARAK BİR MÜDÜR YARDIMCISI

14 Nisan 2015 22:20

Bunun yönetmeliği kılavuzu ve eğitim videolarını üşenmeden okumak izlemek uygulamak öğrenmek başka yolu yok,bilginiz sağlam olunca canınızı sıkacak bişi de kalmaz.

14 Nisan 2015 22:25

Başka yolu yok derken elbette öğreten biri olursa iyi olur ama birden tüm bilgilerin oturması, uygulamada pratiklik kazanma vs için zaman ve bireysel çalışma çok önemli. Öğrenince eğlenceli de farklı bir uygulama öğrenmenin mutluluğu da cabası :)

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi