Editörler : supporters.
24 Mart 2015 16:50

Yörünge Akademi İdari Yargı Hakimliği 2015 Baskı Hataları!

İlk kez sınava hazırlanıyorum, buradan gelen tavsiyeler üzerine gittim bu kitabı aldım ve artık başka bir kaynağa geçmem zor. Malum kitapların fiyatları da ortada,sınava kalan zaman da.... Yalnız kitap elinde olan arkadaşlar, 279. sayfadaki bariz hatalar (Danıştay'ın ilk derece mahkemesi olarak bakmakla görevli oldukları) sizi de canınızdan bezdirmedi mi? Müthiş sinir yaptı bende. Kaynak soranları uyarmak, yayınevinin de dikkatini çekmek için başlık açayım dedim. 2015 baskısı çıksın diye de 1 ay beklemiştim......

Kaynak soranların dikkatine....

hakyol1453
Memur
24 Mart 2015 17:04

2015 baskısı perşembe günü çıkacak dendi bugün aradığımda, fasikül halinde olacakmış, sizdeki nasıl ki?

Ebukalemun
Memur
24 Mart 2015 17:08

İdari Yargı Hakimliği Hakimin Notları 2015 diyor. Son yasa değişikliklerine uyumluymuş kendileri. Ama hala Danıştayın ilk derece mahkemesi olarak göreceği kararlar arasında BDDK, BTK falan yazıyor. 3. yargı paketine 2012 de onay verildi ve bu kararlar için artık Danıştay'da ilk derece mahkemesi olarak dava açılamıyor. Buna benzer inanın çok hata var.Diğer yayınlardan da fiyatı çok daha yüksek!

aloe vera
Kapalı
24 Mart 2015 17:25

burda o yayının bilinçli bi şekilde reklamı yapıldı

hala daha sevgip58 diye biri devam ediyo ve daha bi sürü kişi...

ben birkaç kere yazdım aldanıp almayın

dersane kaynakları notları yeterli değil

normal kitapları alın 12 levha , 2.sayfa vs.diye

neyse inşallah çok fazla kişi mağdur olmaz

siz de fazla dert etmeyin sınava yoğunlaşın

kolay gelsin

Ebukalemun
Memur
24 Mart 2015 17:32

Yalnız bu baya baya 800 er sayfalık 2 ciltlik kitap. Dershane notu falan değil. Çok kızdım çok! Mayıs sınavından kazanamazsam güz dönemi için başka kaynak alıp baştan başlayacağım çalışmaya. Artık çözümlü soru bankalarına ağırlık veririm....

cici bebe
Kapalı
24 Mart 2015 18:22

üstadlar dersane notlarına güven olmuyor belki monopol..onunda özeli iyi diye duydum..bu yayınlar 2015 diye çıkıyo içinde yargı paketleri yok..ee tek tek kitap baksak..2 ayda nere yetişiyo..en iyisi kanun destekli ve yeni güncel soru bankarlarından devam etmek

Ebukalemun, 9 yıl önce

Yalnız bu baya baya 800 er sayfalık 2 ciltlik kitap. Dershane notu falan değil. Çok kızdım çok! Mayıs sınavından kazanamazsam güz dönemi için başka kaynak alıp baştan başlayacağım çalışmaya. Artık çözümlü soru bankalarına ağırlık veririm....

hakyol1453
Memur
25 Mart 2015 00:12

Yörünge vardı bütün planlarımın içinde ve şuan vazgeçtim ne yapmalı kaynak konusunda? Altın seri çok fazla zaman alır soru çözümüne vakit kalır mı bilemiyorum??

olur
Genel Müdür
25 Mart 2015 00:36

themis yayınlarından ismail ercan idari yargı mor kapaklı hala düzeltmedi ise 2014 eylül baskısı istinafı getirmiş ve bim lerde itiraz sanki ortadan kalkmış gibi hiç bahsetmemişti, iyuk geçici 8. maddeyi takip etmemişler, ve birçok kişi sınavda çıkan itiraz/temyiz sorusunu bu kitaba güvenerek yanlış işaretledi o kadar uyarmamıza rağmen, arkadaşlar ne dershane, ne yazılan kitaplar, ilk kaynağınız güncel mevzuat olsun, resmi gazetenin reklamı size buyrun :)

aloe vera, 9 yıl önce

burda o yayının bilinçli bi şekilde reklamı yapıldı

hala daha sevgip58 diye biri devam ediyo ve daha bi sürü kişi...

ben birkaç kere yazdım aldanıp almayın

dersane kaynakları notları yeterli değil

normal kitapları alın 12 levha , 2.sayfa vs.diye

neyse inşallah çok fazla kişi mağdur olmaz

siz de fazla dert etmeyin sınava yoğunlaşın

kolay gelsin

Ebukalemun
Memur
25 Mart 2015 09:38

Evet son ay oturup ilgili kanunları 2-3 kez hızlı bir gözden geçirmek şart!

aloe vera
Kapalı
25 Mart 2015 09:47

doğru diyosunuz olur.

ben de kendim mevzuat kaynaklı çalıştım ve idarede

o tip soruları yanlış yapmadım.

ama burda çoğunlukla konu anlatım kitaplarından

gidiyorlar arkadaşlar. onlar için yörunge monopol vs yerine yine de o dediğimiz kaynaklar daha kaliteli

bende.sıra
Aday Memur
25 Mart 2015 10:16

benimde dikkatimi çekmişti. kitabın 322. sayfasındaki 26. 27. 28. maddelerinde bu değişikliğe ilişkin mevzuattaki ifadelere yer verilmiş. değişiklikler arkasında yer almış

Ebukalemun, 9 yıl önce

İdari Yargı Hakimliği Hakimin Notları 2015 diyor. Son yasa değişikliklerine uyumluymuş kendileri. Ama hala Danıştayın ilk derece mahkemesi olarak göreceği kararlar arasında BDDK, BTK falan yazıyor. 3. yargı paketine 2012 de onay verildi ve bu kararlar için artık Danıştay'da ilk derece mahkemesi olarak dava açılamıyor. Buna benzer inanın çok hata var.Diğer yayınlardan da fiyatı çok daha yüksek!

vdtmlr
Genel Müdür
25 Mart 2015 10:48

BİM'ler tüm yurtta yeni Kanunun öngördüğü şekilde kurulana kadar kanun yolları açısından eski hükümler geçerli yani İstinaf şu anda hüküm ifade etmiyor, Karar Düzeltme uygulanmaya devam demek mi oluyor bu?

olur, 9 yıl önce

themis yayınlarından ismail ercan idari yargı mor kapaklı hala düzeltmedi ise 2014 eylül baskısı istinafı getirmiş ve bim lerde itiraz sanki ortadan kalkmış gibi hiç bahsetmemişti, iyuk geçici 8. maddeyi takip etmemişler, ve birçok kişi sınavda çıkan itiraz/temyiz sorusunu bu kitaba güvenerek yanlış işaretledi o kadar uyarmamıza rağmen, arkadaşlar ne dershane, ne yazılan kitaplar, ilk kaynağınız güncel mevzuat olsun, resmi gazetenin reklamı size buyrun :)

olur
Genel Müdür
25 Mart 2015 11:11

aynen, itiraz ve karar düzeltme hala geçerli . adalet bakanlığı bimleri kurana kadar kanundaki. kurunca da zaten resmi gazetede ilanı gelecek.

vdtmlr, 9 yıl önce

BİM'ler tüm yurtta yeni Kanunun öngördüğü şekilde kurulana kadar kanun yolları açısından eski hükümler geçerli yani İstinaf şu anda hüküm ifade etmiyor, Karar Düzeltme uygulanmaya devam demek mi oluyor bu?

vdtmlr
Genel Müdür
25 Mart 2015 11:23

Yani olay sorarlarsa değişiklikleri yok sayacağız, mevzuat hükmü sorarlarsa eski hükümleri yok sayacağız. Çok pis bi durum olmuş hakkaten

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi