Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Nisan 2015 00:35

Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği Yayımlandı

http://www.memurlar.net/haber/510409/

yönetmelikte sağlık özrü raporuyla ilgili hiçbir bilgi bulamadım. hangi ibareyi istiyecekler acaba

""M-_E-_R-_T-__"
Daire Başkanı
17 Nisan 2015 01:12

Mazeret ve engellilik durumuna bağlı yer değiştirmeler adıyla var

Tek ve Hür
Aday Memur
17 Nisan 2015 01:21

"Öğretmenlerin; aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretlerine veya engellilik durumuna bağlı yer değiştirmeleri hakkında, Devlet Memurları Kanunu ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik hükümleri uygulanır"

raporda hangi ibare yazacak , rapor hangi hastaneden alınacak? bu açık değil ki. kılavuzu mu bekleyeceğiz. ya da Devlet Memurları Kanunu ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğe mi bakacağız ????

tde-fef
Aday Memur
17 Nisan 2015 01:31

hiA§bir AYey net deAYil bu durumda 2014 eylA¼lde atananlar aAYustos ayA±nda eAY durumu tayini isteyemeyecek A§A¼nkA¼ 1 yA±l sonunda yazA±lA± sA±nav olacak
17 Nisan 2015 01:33

hocam yönetmelik nezmn yayınlandı araştırma imkanım yok şuanda eş durumunda 3 yıl şartı ibaresi varm

Sparrtaküs
Genel Müdür
17 Nisan 2015 01:38

artık hiç olmayacak yazıyor ama nasıl olur böyle bir şey

17 Nisan 2015 01:40

nası yani hocam eş durumu özründemi

ado102
Memur
17 Nisan 2015 01:40

MADDE 49 ? (1) Öğretmenlerin; aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretlerine veya engellilik durumuna bağlı yer değiştirmeleri hakkında, Devlet Memurları Kanunu ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik hükümleri uygulanır.diyor.zaten o yönetmelikte de kesintisiz 3 yıl şartı var.allah bunları bildiği gibi yapsın.

tolgahan0640
Aday Memur
17 Nisan 2015 01:41

Eşi isteğe bağlı Sigortalı olanlar tayin isteyemez diyor.
17 Nisan 2015 01:42

ozmn bu sene uygulancak olan sistem 3 yıl şartı mı seçim öncesi

böyle bir şey yapamazlar gibi geliyor hocam tam bilgim yok ama yanlış anlamış olmayalım. herkes mağdur olcak ozmn

Sparrtaküs
Genel Müdür
17 Nisan 2015 01:43

isteğe bağlı sigorta farklı bir şey ama. bu sigorta 2008 yılında yürürlüğe giren bir sigorta 4a gibi değil

Sparrtaküs
Genel Müdür
17 Nisan 2015 01:44

ayrıca bakan 3 yıl şartı 2015 için uygulanmayacak denmişti. ağustos 2015 eş atamasında uygulanmaz mı acaba

ado102
Memur
17 Nisan 2015 01:45

3 yıl şartı getirdiler.

Öğretmenlerin; aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretlerine veya engellilik durumuna bağlı yer değiştirmeleri hakkında, Devlet Memurları Kanunu ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik hükümleri uygulanır.

Devlet Memurları Kanunu ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik hükümlerinde 3 yıl şartını yazıyor.

Tek ve Hür
Aday Memur
17 Nisan 2015 01:46

yeni yönetmelikte de "eşi isteğe bağlı sigortalı olan öğretmenler, aile birliği mazeretine bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunamaz." ibaresi var. bahsettiğiniz maddeyle çelişmiyor mu?

ado102, 9 yıl önce

MADDE 49 ? (1) Öğretmenlerin; aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretlerine veya engellilik durumuna bağlı yer değiştirmeleri hakkında, Devlet Memurları Kanunu ile Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik hükümleri uygulanır.diyor.zaten o yönetmelikte de kesintisiz 3 yıl şartı var.allah bunları bildiği gibi yapsın.

ado102
Memur
17 Nisan 2015 01:48

hocam o dediğiniz kendi sigortasını yapan eşler için.o zaten eskiden de vardı.yani eskiden de eşi kendi sigortasını yapıyorsa eş durumunda tayin isteyemiyordu.

Tek ve Hür, 9 yıl önce

yeni yönetmelikte de "eşi isteğe bağlı sigortalı olan öğretmenler, aile birliği mazeretine bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunamaz." ibaresi var. bahsettiğiniz maddeyle çelişmiyor mu?

ado102
Memur
17 Nisan 2015 01:55

DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

"Aile Birliği Mazeretine Bağlı Yer Değişikliği

MADDE 14- Aile birliği mazeretine dayanarak yer değişikliği memurun;

a) Kamu personeli olan eşinin, kurum içi yer değiştirme suretiyle atanma imkanının olmaması veya mevzuatı uyarınca eşin zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması durumunda bu kapsamdaki eşin bulunduğu yere,

b) Eşlerin her ikisinin de aynı kurumda çalışıyor olması halinde, kurumun daha fazla hizmet ihtiyacı duyduğu yere,

c) Eşlerin farklı kurumda çalışıyor olması halinde kurumlar arasında gerekli koordinasyon sağlanmak suretiyle her iki kurumun da öncelikli hizmet ihtiyacının bulunduğu yere,

d) Kamu personeli olmayan eşinin, talep edilen yerde kesintisiz son üç yıl sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor olması halinde bu durumda olan eşin bulunduğu yere,

yukardaki hükümler uygulanacak diyor.

ado102
Memur
17 Nisan 2015 02:34

GEÇİCİ MADDE 4 - (1) Bu Yönetmeliğin yayımı tarihinden önce Bakanlığın merkez veya taşra teşkilatında eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışındaki görevlere istekleri üzerine atanmış olan öğretmenler, bu Yönetmeliğin yayımı tarihinden itibaren altı ay içinde başvuruda bulunmaları halinde yeniden öğretmenliğe atanabilir.

17 Nisan 2015 02:34

hocam bizim okulda bir öğretmen eşinin isteğe bağlı sigortasını yatırıp bir yıl sonra tayin isteyebildi. yönetmeliği şimdi okudum 3yıl ibaresini göremedim ya da özelde olan hiç istekte bulunamaz ibaresini de göremedim ben. nerden okuduysanız açıklar mısınız biraz daha çelişkili ifadeler oldu hep

ado102, 9 yıl önce

hocam o dediğiniz kendi sigortasını yapan eşler için.o zaten eskiden de vardı.yani eskiden de eşi kendi sigortasını yapıyorsa eş durumunda tayin isteyemiyordu.

ado102
Memur
17 Nisan 2015 02:37

hocam o sizin bahsettiğiniz isteğe bağlı sigorta değil.isteğe bağlı sigortadan kastı tarım sigortası yapıp kendi primlerini kendileri ödüyorlar.

yukarı mezapotamya, 9 yıl önce

hocam bizim okulda bir öğretmen eşinin isteğe bağlı sigortasını yatırıp bir yıl sonra tayin isteyebildi. yönetmeliği şimdi okudum 3yıl ibaresini göremedim ya da özelde olan hiç istekte bulunamaz ibaresini de göremedim ben. nerden okuduysanız açıklar mısınız biraz daha çelişkili ifadeler oldu hep

17 Nisan 2015 02:41

ben yönetmelikte özelde çalışan kişilerin kesintisiz 3 yıl ibaresini göremedim hocam

yani kapalı bir ifade mi var ben mi görmüyorum

ado102
Memur
17 Nisan 2015 03:01

madde 63 te bu yonetmelukte olmayan hukumlerde devlet memurlari yonetligi uygulanir diyor.

Toplam 52 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi