Editörler : Pangaea
17 Nisan 2015 12:45

Özel sektörde duygusallığa yer var mıdır? yoksa kariyeri mi düşünmek gerekir?

Daha önce konu açmıştım. Şu an işte İngilizce bilgimi vs kullanamıyorum ama arkadaşlık ortamı fena değil. Ve yeni girdim işe, şantiye işi. Kurumsal şirket bulunca kaçmayı düşünüyorum. Yeni girilen işten (2-3 aylık), kurumsal şirket bulunca çıkmak doğru olur mu?

Kerembal
Yasaklı
17 Nisan 2015 13:14

Sayın GLORİOUS; elbette ki kurumsallaşmış bir şirket bulduğunuzda, İŞ KANUNU hükümleri doğrultusunda istifa ederek yeni şirkete geçmeniz mümkün ve doğal hakkınızdır.. Buna hiç bir engel değildir. Daha iyi şartları aramak, kusur değildir. Haktır.

İngilizceniz sayesinde daha iyi yerlere ve şirketlere geçip, kavuşmanızı can-ı gönülden dilerim.

neyapam
Aday Memur
17 Nisan 2015 17:34

kerembal her başlığın anasını belledin.Sen ne azimli bir ihtiyarsın hmmıına hımıınaaa

Kerembal
Yasaklı
17 Nisan 2015 17:53

Ne yapacağını bu yaşa kadar akledememiş olan namlı yiğit, konu hakkında yazmalıydı.. KONU bellidir.

_Glorious_
Genel Müdür
18 Nisan 2015 13:38

güncel

18 Nisan 2015 21:31

özel sektör seni alır kullanır kullanır suyunu çıkarır sonra kullanılmış bir paçavra gibi bir kenara fırlatırverir

lucero
Şef
19 Nisan 2015 01:22

Özel sektörde binlerce dolar Maaş alan bir Sürü mühendis var kendini geliştirsen yabancı dil bilgisayar programları ve iş deneyimi olunca bir mühendis çok iyi şartlarda çalışabilir

Kerembal
Yasaklı
25 Nisan 2015 06:45

Daha önce Kazakistan, Dubai, Rusya'da çalışmış olan ODTÜ mezunu İnşaat Yüksek Mühendisi genç, bir süre de Türkiye' deki ENKA' da çalıştıktan sonra İngiltere'ye direktör olarak gitti.. Daha önce Proje Müdürü idi.. Şimdi Londra'da direktörlük yapıyor. Aylık ücreti 11.000 Sterlin.. Yaklaşık 40.000 TL ücreti var.. Kişiler, kanunlar çerçevesinde arzuladığı yerde çalışma hakkına sahiptir.

lucero
Şef
26 Nisan 2015 01:27

Kendini geliştiren bir mühendis özel sektörde çok yüksek maaşla çalışabilir önemli olan kendini gelişirmek yeni mezun bir mühendis bile yeterli donanıma sahipse en az 4000 tl maaşla işe Başlıyor

_Glorious_
Genel Müdür
09 Mayıs 2015 15:23

güncel

Kerembal
Yasaklı
16 Mayıs 2015 08:36

LUCERO' ya aynen katılıyorum. Doludizgin yol almakla, yayan yol almak arasında dünya kadar fark vardır.. Bunu akletmek lazımdır. Akletmeden hiç bir şey olmaz!.. Ortalıkta biçare kalakalınır.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi