Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Nisan 2015 15:52

yeni atanan öğretmenin eş durumu tayini istemesi

arkadaşlar merhaba yeni atanan öğretmen eş durumu tayini istemesi için en az kaç yıl çalışması gerek ben sağlık memuruyum sağlık memurunun öğretmenin ynınamı gitmesi gerekiyor

alara_07
Daire Başkanı
20 Nisan 2015 16:57

öğretmenin yanına gitcek diye birşey yok..hanginizin çalıştığı yerde ihtiyaç daha çoksa diğeri onun yanına gitcek galiba..

saybek44
Aday Memur
21 Nisan 2015 09:19

yeni atanan öğretmen atanır atanmaz yer değiştirebilirmi yani bakanlık yerini değiştirebilirmi

asaygin
Müsteşar
21 Nisan 2015 16:05

Hayır, stajyerliği kaldırılmadan yer değiştirmeez

saybek44, 9 yıl önce

yeni atanan öğretmen atanır atanmaz yer değiştirebilirmi yani bakanlık yerini değiştirebilirmi

Corlica
Memur
21 Nisan 2015 16:18

Arkadaşlar benimde bir sorum var.Eşim Eylül 2014 te öğretmen olarak atandı.Eş durumu tayinleri ağustos ayında oluyor ve şu an aday öğretmen olanların durumu nasıl olacak.

Ben batıda memurum ve bizim gibi olan belki yüzlerce aile var.Yani 3 yıl şartı memur eşlere vurmuyor.

Yeni yönetmelikte 1 yıl fiilen çalışmak diyor.Bu fiilen çalışmak demek eylül-eylül mü,yoksa eylül-haziran mı.

En erken adaylık ne zaman kalkıyor.

serdarhoca64
Aday Memur
21 Nisan 2015 16:24

rahat olun. maddede 30 eylül itibariyle adaylığı kalkacak kişiler isteyebilir diyor. yani bir sıkıntı yok tayin isteyebilir

Corlica, 9 yıl önce

Arkadaşlar benimde bir sorum var.Eşim Eylül 2014 te öğretmen olarak atandı.Eş durumu tayinleri ağustos ayında oluyor ve şu an aday öğretmen olanların durumu nasıl olacak.

Ben batıda memurum ve bizim gibi olan belki yüzlerce aile var.Yani 3 yıl şartı memur eşlere vurmuyor.

Yeni yönetmelikte 1 yıl fiilen çalışmak diyor.Bu fiilen çalışmak demek eylül-eylül mü,yoksa eylül-haziran mı.

En erken adaylık ne zaman kalkıyor.

tde-fef
Aday Memur
21 Nisan 2015 16:36

sayın arkadaşım, niyetim felaket tellallığı yapmak değil; zira ben de aynı durumdayım. ancak insanlara rahat olun diyorsunuz ya "30 eylü" şartı konsa bile "adaylığı kalkacak durumda olanlar" şartını karşılamıyor olacak eylül 2014te atananlar. yeni yönetmeliğe göre 1 yl şartı eylül 2015te dolacak ve bu saatten sonra yazılı sınava girilecek. insanlar yazılıya girip puanlarını almadan adaylıklarının kalkabilecek durumda olduğunu nereden bilecek de ağustosta eş özrü isteyecek. lütfen gerçekçi olalım ve adaylıklarımızın kaldırılması ve ağustosta tayin isteyebilmemiz için çaba gösterelim, baskı yapalım sendikalara. herkesin kafasına dank ettiğinde çok geç olacak, ağustos grubu özür atamaları kılavuzu yayınlandığında "eee bizim adaylıklar kalkacak durumda değil; çünkü 1 yıl fiili hizmet sonunda yazılı sınava girmeye hak kazanıyoruz" deyip ağlayacaklar ve artık yapılabilecek bir şey kalmamış olacak. 2014 eylülde atananlara iki performans notu veriliyorsa yazılı sınavları için de 1 yıl fiili hizmet beklenmemelidir, haziran-temmuz gibi bu yazılı sınav işi bitirilmelidir. sonra burada ağlamanın bir anlamı yok.

serdarhoca64, 9 yıl önce

rahat olun. maddede 30 eylül itibariyle adaylığı kalkacak kişiler isteyebilir diyor. yani bir sıkıntı yok tayin isteyebilir

Corlica
Memur
21 Nisan 2015 16:37

Serdar hocam hangi maddede 30 Eylül diyor.İnşallah herkes istediği yerde,mutlu olduğu yerde görev yapsın,yaşasın.

serdarhoca64
Aday Memur
21 Nisan 2015 16:39

hocam yönetmeliğin geçici maddelerini okursanız sözlü ve yazılı sınavın hali hazırdaki stajyer öğretmenlere uygulanmayacağını anlarsınız

tde-fef, 9 yıl önce

sayın arkadaşım, niyetim felaket tellallığı yapmak değil; zira ben de aynı durumdayım. ancak insanlara rahat olun diyorsunuz ya "30 eylü" şartı konsa bile "adaylığı kalkacak durumda olanlar" şartını karşılamıyor olacak eylül 2014te atananlar. yeni yönetmeliğe göre 1 yl şartı eylül 2015te dolacak ve bu saatten sonra yazılı sınava girilecek. insanlar yazılıya girip puanlarını almadan adaylıklarının kalkabilecek durumda olduğunu nereden bilecek de ağustosta eş özrü isteyecek. lütfen gerçekçi olalım ve adaylıklarımızın kaldırılması ve ağustosta tayin isteyebilmemiz için çaba gösterelim, baskı yapalım sendikalara. herkesin kafasına dank ettiğinde çok geç olacak, ağustos grubu özür atamaları kılavuzu yayınlandığında "eee bizim adaylıklar kalkacak durumda değil; çünkü 1 yıl fiili hizmet sonunda yazılı sınava girmeye hak kazanıyoruz" deyip ağlayacaklar ve artık yapılabilecek bir şey kalmamış olacak. 2014 eylülde atananlara iki performans notu veriliyorsa yazılı sınavları için de 1 yıl fiili hizmet beklenmemelidir, haziran-temmuz gibi bu yazılı sınav işi bitirilmelidir. sonra burada ağlamanın bir anlamı yok.

serdarhoca64
Aday Memur
21 Nisan 2015 16:41

2014 yaz özür grubu klavuzu 2. madde

Corlica, 9 yıl önce

Serdar hocam hangi maddede 30 Eylül diyor.İnşallah herkes istediği yerde,mutlu olduğu yerde görev yapsın,yaşasın.

tde-fef
Aday Memur
21 Nisan 2015 16:43

hangi madde hocam rica etsem söyler misiniz? çünkü geçici 6. maddede 2014-2015 yılında atanan öğretmenler 2 performans notuna tabidir diyor(%30-%70); ancak yazılı ve sözlüyle ilgili hiçbir şey demiyor. bahsedilmiyor çünkü yönetmeliğin başında performans notunu alan öğretmenlerin geçeceği yazılı sınav ve sözlü uygulamaları çok net açıklanmış. demek ki yazılıyı da 1 yıl fiili hizmet sonrası yani eylül 2015ten sonra yapacaklar. sizce yazılı olmadan adaylık kalkabilir mi? yönetmelik bu kadar açıkken

serdarhoca64
Aday Memur
21 Nisan 2015 16:54

hocam nasıl ki eski klavuzlarda 30 eylül baz alınıp adaylığı kalkacak durumda olanlar diyorlardı bunda da sınav ne zaman bitecekse o tarih itibariyle demeleri gerekiyor geç kalınırsa

tde-fef, 9 yıl önce

hangi madde hocam rica etsem söyler misiniz? çünkü geçici 6. maddede 2014-2015 yılında atanan öğretmenler 2 performans notuna tabidir diyor(%30-%70); ancak yazılı ve sözlüyle ilgili hiçbir şey demiyor. bahsedilmiyor çünkü yönetmeliğin başında performans notunu alan öğretmenlerin geçeceği yazılı sınav ve sözlü uygulamaları çok net açıklanmış. demek ki yazılıyı da 1 yıl fiili hizmet sonrası yani eylül 2015ten sonra yapacaklar. sizce yazılı olmadan adaylık kalkabilir mi? yönetmelik bu kadar açıkken

tde-fef
Aday Memur
21 Nisan 2015 17:06

inşallah hocam, o zaman ağustos özür grubu değil eylül ya da ekim özür grubu olur adı; umarım yapılacak yazılı sınavı dikkate alırlar. yoksa gerçekten zor tayin işi

serdarhoca64, 9 yıl önce

hocam nasıl ki eski klavuzlarda 30 eylül baz alınıp adaylığı kalkacak durumda olanlar diyorlardı bunda da sınav ne zaman bitecekse o tarih itibariyle demeleri gerekiyor geç kalınırsa

SELİMKALP
Genel Müdür
21 Nisan 2015 21:52

Serdar hocam yaklasiminiz fazla iyimser. Umarim oyle olur. Ancak ozur grubu atamalari oncesi yayinlanan kilavuz kanun, yonetmelik ve genelgelere aykiri olamaz. Yonetmelikte cok acik ifade edilmis.Adaylik kalkmadan ozur grubuna basvurulamaz. (saglik haric). Adayligin kalkmasi icinde 1 yil dolduktan (performansi gecenler) sonra yazili veya yazili ve sozlu sinavda basarili olmak gerekir. Klavuzda soyle yazarsa: "1 yilini 30 eylul tarihi iyibari ile doldurup performansdan basarili olanlar ve yazili veya yazili ve sozlu sinava girmrye hak kazananlar" ozur grubuna basvurabilir. Bu durum yonetmelige aykiri olur cunku adaylik kalkmamis durumda. Meb in 2014 eylul atamalarini ozur grubuna basvurtabilmesi icin bence sadece bir sey yapmasi gerekir. Acilen performans ve yazili sinav takviminin olusturularak temmuz kadar bitirilmesi... Baska cikis yok malesef...

SELİMKALP
Genel Müdür
21 Nisan 2015 21:58

klavuza yazili sinavin bittigi tarih itibari ile ifadesinin konmasi msntiga aykiri. yazilidan basarili olup adayligin kalkacagi kesin degil ki. onceki klavuzlarda 30 eylul yzzmasinin sebebi suydu. zaten temel egitim ve hazirlayici egitimler yapilmis sinavlardan basarili olunmus adaylayligin kalkmasi icin sadece gecmesi gereken sure kalmis. ayni durum yok malesef...
23 Nisan 2015 12:44

hocam bundan önceki yönetmelikte de adaylığın kalkması gerekiyor özür durumu için.. Fakat kılavuz da 30 Eylül itibari ile adaylığı kalkacaklar başvurabilir ibaresi yer alıyor.Yine aynı ibarenin yer alacağını düşünüyorum..Bu kadar kişiyi mağdur edemezler. Bir şekilde kılıfına uydurup yaparlar..Yani umarım öyle olur..

SELİMKALP, 9 yıl önce
Serdar hocam yaklasiminiz fazla iyimser. Umarim oyle olur. Ancak ozur grubu atamalari oncesi yayinlanan kilavuz kanun, yonetmelik ve genelgelere aykiri olamaz. Yonetmelikte cok acik ifade edilmis.Adaylik kalkmadan ozur grubuna basvurulamaz. (saglik haric). Adayligin kalkmasi icinde 1 yil dolduktan (performansi gecenler) sonra yazili veya yazili ve sozlu sinavda basarili olmak gerekir. Klavuzda soyle yazarsa: "1 yilini 30 eylul tarihi iyibari ile doldurup performansdan basarili olanlar ve yazili veya yazili ve sozlu sinava girmrye hak kazananlar" ozur grubuna basvurabilir. Bu durum yonetmelige aykiri olur cunku adaylik kalkmamis durumda. Meb in 2014 eylul atamalarini ozur grubuna basvurtabilmesi icin bence sadece bir sey yapmasi gerekir. Acilen performans ve yazili sinav takviminin olusturularak temmuz kadar bitirilmesi... Baska cikis yok malesef...
24 Nisan 2015 14:34

sayın arakdaşlar klavuzda herşeyi açıklarlar 2014 te başlayanlarda eş durumuna başvurabilir

sebebi ise yayınlanan mevzuat hükümleri klavuzlarda açıklık kazanır stajerlik olayını nasıl degerlendirecekleri ile genel bir yönetmenlik yok çıkarsalar bile bu seneki arkadaşları etkileyecegini sanmıyorum performans degerlendirmesi olayını pek takmayın inşallah klavuzda bütün sorulara cevap bulabilirsiniz.

ashad44
Aday Memur
24 Nisan 2015 17:34

ARKADAŞLAR GEÇMİŞ YILLARDA ATANAN KİŞİLER 30 EYLÜL BAZ ALINARAK EŞ DURUMUNDAN ATANIYORDU YANİ ONLARDA FİİLEN BİR YILINI DOLDURMUYORDU ŞİMDİ BEN 1 YILA TAKILMADIM YİNE 30 EYLÜL BAZ ALINACAKTIR ASIL SORU ADAYLIK İŞLEMLERİ 30 EYLÜLDEN ÖNCE BİTECEK Mİ ÇÜNKÜ DAHA ÖNCE 30 EYLÜL İTİBARİ İE ADAYLIĞI KALDIRILMIŞ YA DA KALDIRILABİLECEKLER İSTİYORDU DEDİĞİM GİBİ ADAYLIK KALDIRNASI 30 EYLÜLE YETİİRSE HERKES İSTER BENCE YETİŞECEK FELAKET TELLALLIĞI YAPMAYA GEREK YOK BEN DE AYNI DURUMDAYIM HAYIRLISINI İSTEYİN ALLAHTAN

Corlica
Memur
28 Nisan 2015 09:57

Gelişme var mı acaba.

maliyeci_x
Aday Memur
04 Mayıs 2015 11:52

bu kadar insanı mağdur etmezler inşallah. ama şu ana kadar hiç bi gelişme yok.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi