Editörler : ayşegül bgm
20 Nisan 2015 18:48

Önlisans Mezunu Diş Teknikerinin üst öğrenimi nedir?

İyi günler arkadaşlar, ben kamuda çalışan önlisans mezunu bir diş teknikeriyim. Üst öğretim bölümümü çok araştırdım. Anladığım kadarıyla sadece 'Sağlık kurumları işletmeciliği lisans' bölümünü okuyabiliyoruz.

Lütfen şu listeden benim bölümümü gösterecek arkadaş varsa ve alt alta listelenmiş aynı bölümlerin birbirinden statü farkının ne olduğu; birinde sayılan bölümün ötekinde neden sayılmadığı konusunda yardım edebilir mi? Ben işin içinden çıkamadım.

Not: Evet listede Diş Teknisyeni var ama onun yanında: Sağlık Meslek Lisesi yazıyor. Önlisans yok. Sağlık Teknikerlerinden birisi olmalı.

Günbatısı
Aday Memur
20 Nisan 2015 18:50

http://www.tkhk.gov.tr/Dosyalar/b380d1787f384d558362457c8ed543ae.pdf

dentaltek.
Kapalı
20 Nisan 2015 20:18

slm kardeşim bende önlisans diş teknikeriyim bildiğim kadarıyla yardımcı olayım o liste meslek lisesi mezunları için yapılmış sanırım diş teknikerleri için sağlık kurumları işletmeciliği ve benzeri üç dört bölüm üstöğrenim sayılıyor işletme iktisat vb. bölümler sayılmıyor listede de anlatmak istediği o yardımcı olabildiysem ne mutlu

dentaltek.
Kapalı
20 Nisan 2015 20:23

alt alta sıralanan aynı bölümlerin nedeni verilen kararları bir listede toplamışlar sağa doğru bakarsanız farklı tarihler göreceksiniz

Günbatısı
Aday Memur
21 Nisan 2015 22:00

Teşekkür ederim kardeşim, çok yardımcı oldun. Eline, yüreğine sağlık. Ben aynı zamanda İşletme lisans mezunuyum. Senin de dediğin gibi bitirdiğim okul sağlıkla ilgili olmadığı için sayılmadı. İşletme yüksek lisanstan sağlıkla ilgili bir program bitirsem. Diş protezden yani ünvanımı veren diploma dışında, sayılmayan işletme diplomasıyla yapacağım bu yüksek lisans: üst öğrenim olarak sayılır mı? Birde bu şekilde öğrenim durumu tayini olur mu? Bu konuda bir malumatın var mı kardeşim?

dentaltek.
Kapalı
26 Nisan 2015 17:02

Tayin olur mu bilmiyorum ama üst öğrenim sayacaklarını zannetmiyorum sen bakanlığın gözünde önlisanstan mezunsun önce bi lisans programı bitirmen gerekir ekimde lisans tamamlama gelecek diyorlar istersen onu bekle sen bilirsin

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi