Editörler : supporters.
21 Nisan 2015 12:20

Gelir uzman Yardımcısı tekrar gelir uzman yardımcısı olabilir mi...?

Saçma bi soru olduğunu biliyorum. Fakat önceki sınavda atanıp yerini beğenmeyen veya macera olsun diye tercih yapan bir çok kişi bulunmaktadır. Atanan gelir uzman yardımcıları bir daha atamaları mümkün olmadığı için kurumun bu Kişilerin başvurularını da reddetmesi gerekir. Aksi takdirde Danıştay'a yada Ankara idare mahkemelerine yapılacak Başvuruda Sınavı'n iptaline sebep olabilir. Ayrıca bu kişiler hakkında kamu hizmetlerini gereksiz yere meşgul etmekten suç duyurusunda bulunulması halinde soruşturma açılabilir. Bilindiği üzere kurum maddi ve manevi tazminata mahkum edilmesi durumunda bu kişilere ödedikleri Tazminatı tahsil etmek üzere rücu edilebilir.

Benim kendilerine naçizane tavsiyem başvurularını geri çekmeleridir.

Aşağıdaki linkte 28 Aralık 2014 tarihinde yapılan sınavı kazananların listesi bulunmaktadır.

http://www.gib.gov.tr/index.php?id=720&tx_ttnews%5Btt_news%5D=2779&tx_ttnews%5BbackPid%5D=718&cHash=6b6981fead

Murat-2015
Aday Memur
21 Nisan 2015 13:35

Iptal davasının gerekçesi ataması yapılan kişilerin puanları ile değerlendirme yapılması. Illerin taban puanları değerlendirilmeye alınmaması gereken kişiler yüzünden yüksek olması.

cakalaga
Genel Müdür
21 Nisan 2015 13:50

Burayı bilmem ama eskiden bazı müfettişliklerde (isim yazmaya gerek yok) kurum içinden 8-10 kişiye özellikle tekrar başvurulması için ricada bulunulduğunu ve kurumun yüksek kapatılmasının özellikle sağlandığını düşük puanlıların bu sınava sokulmamak için böyle bir iş yapıldığını biliyorum. Yani aslında maalesef yasal bir engel de yok ortada. Hah mahkeme bu işe ne der onu bilemedim.

Murat-2015
Aday Memur
21 Nisan 2015 13:54

Zaten atanan kişiler bunlar. Kanunen bi daha atanamayağacağı için değerlendirmeye alınmaması gerekir

Murat-2015
Aday Memur
21 Nisan 2015 13:56

Düşün bi çılgının biri dava açtı ve mahkeme yürütmeyi durdurma verdi. Seçim öncesi siyasiler bürokratlara sence çiçeklerlemi karşılar.

21 Nisan 2015 15:57

cakalaga nında dediği gibi kimse engel olamaz.büyük kurumlarda puan yüksek kapasın diye neler yapılmadı daha önce.ataması yapılan memurlardan guy olup mhuy a veya il göç olup guy a girenleri biliyorum.hatta mülakatı bile geçtiler.onlarda ataması yapılan memur.yani sınava girmek anayasal hak kimse engel olamaz.adam vmy olsun zevk için bile(zevk için bu karaktersizlik yapan var mıdır bilmem ama örnek verdim) girer isterse.ama mülakat komisyonun takdirinde.

Murat-2015
Aday Memur
21 Nisan 2015 16:33

Ya hocam başlığı okumadınızmı...?

21 Nisan 2015 17:04

kardeşim okudumda iletimde yazmak istemedim ama burası türkiye herşey olabilir.siz sıra gelmiş gibi çalışın gerisi nasip demekten öte elden başka bişey gelmez.

Murat-2015
Aday Memur
21 Nisan 2015 17:22

Yine kader çıktı karşıma. Bu ne anlayış. Mücadele nerede kaldı. Armut piş ben seni yakalarım.

cakalaga
Genel Müdür
21 Nisan 2015 18:38

Yahu arkadaş biz senin başlığı okuduk da sonucu söyledik.

Açık açık diyelim mi yani bu davayı açan aptal yerine düşer diye? Hayır anlattık anlaşılmamış.

Bu kişinin vicdanındadır hukukun buna yapacağı bir şey yok, emsal karar da yok.

21 Nisan 2015 19:48

aynen kibarca yazdım ama arkadaş bi yerde takılıp kalmış.yıllardır ben kpss alanla uğraşıyorum neler görmedimki.yeni üye olmuş pek tecrübeli değil bu konularda heralde.anayasal hak diyorum mahkemeyede gitse anayasanın üstü yok diyorum ama nafile.bu saatten sonra tek yapılacak interneti kapayıp,kulakları tıkayıp ders çalışmak.

cakalaga, 9 yıl önce

Yahu arkadaş biz senin başlığı okuduk da sonucu söyledik.

Açık açık diyelim mi yani bu davayı açan aptal yerine düşer diye? Hayır anlattık anlaşılmamış.

Bu kişinin vicdanındadır hukukun buna yapacağı bir şey yok, emsal karar da yok.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi