Editörler : "eskiyara"Pangaea
23 Nisan 2015 17:14

Zorunlu Hizmet

Merhaba, 2015 il dışı yaz atamalarında 20 hizmet puanıyla Adana gibi bir şehrin zorunlu hizmete giren bölgelerine tayin düşüncesi bir hayal mi? Atanabilme olasılığı nedir? Şuanda 1'in 1'inde görevliyim. Fikri olanlar cevaplarsa memnun olurum. Teşekkürler...

ferhat0
Aday Memur
23 Nisan 2015 18:16

20 puan zor hocam eskı atalardakı puanlara bakın yuksek hep sansınız az gbı

abınisan
Aday Memur
23 Nisan 2015 18:35

:( :( Hayal yani...

asaygin
Müsteşar
23 Nisan 2015 19:04

İmkansız diye bir şey yoktur. Ben 33 puanla memleketime atanmıştım zorunlu hizmet için...

abınisan
Aday Memur
23 Nisan 2015 19:07

İnşallah ben de atanırım memleketime... Teşekkürler :)

gatlingun
Kapalı
23 Nisan 2015 19:48

branşcıysan sorun mu olur...hele de dikab yada ing. öğretmeniyseniz...

asaygin, 9 yıl önce

İmkansız diye bir şey yoktur. Ben 33 puanla memleketime atanmıştım zorunlu hizmet için...

asaygin
Müsteşar
23 Nisan 2015 20:09

İkisi de değilim...

gatlingun, 9 yıl önce

branşcıysan sorun mu olur...hele de dikab yada ing. öğretmeniyseniz...

Lethe_
Kapalı
23 Nisan 2015 20:12

Kac sene oldu hocam? Sansliymissiniz ya ne guzel keske ben de atansam aydina :(

asaygin, 9 yıl önce

asaygin
Müsteşar
23 Nisan 2015 21:05

8 yıl oldu, evet şanslıydık gerçekten :)

Lethe_, 9 yıl önce

Kac sene oldu hocam? Sansliymissiniz ya ne guzel keske ben de atansam aydina :(

ulugnoyan
Yasaklı
23 Nisan 2015 22:08

3. bölgeden yer seç.

abınisan, 9 yıl önce

İnşallah ben de atanırım memleketime... Teşekkürler :)

abınisan
Aday Memur
23 Nisan 2015 22:52

Şimdi düşüncenizi bu şekilde ifade edince ne oldu, kendinizi iyi mi hissettiniz? Konuşma adabı denen bir şey var hocam, karşı tarafı üzecek durumları dile getirirken insan seçtiği cümlelere her zamankinden çok dikkat etmeli. Kaldı ki benim sıkıntım 1. ya da 3. bölgede olmam değil, ailemden uzak olmam.

ulugnoyan, 9 yıl önce

3. bölgeden yer seç.

Ottoman-rehber
Yasaklı
23 Nisan 2015 23:54

sağlık özrü ile bir kaç sorum var arkadaşlar bilenler cevaplayabilir mi?sağlık özründen yeni yönetmelik bahsetmemiş neye göre sağlık raporu alacağız(anneme alacağım)2015 şubat ayındaki kılavuz mu geçerli?Başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatını idame ettiremez ibaresi olmalı mı?

teşekkürler

ulugnoyan
Yasaklı
24 Nisan 2015 01:19

20 puanla heleki adana gibi talep gören bir yerin zorunlu hizmet okullarına gideceğini düşünmek hayalden öte.2014 resen atamalarına bak ki büyük ihtimal o puanla resen atamalara kalacaksın.Milletin gittiği yerler ağrı,şırnak,hakkari v.s. herkes ailesinden uzak ona bakarsan.Ne yapalım şimdi ağlayalım mı yani?Normlar bu,gerçekler bu.

abınisan, 9 yıl önce

Şimdi düşüncenizi bu şekilde ifade edince ne oldu, kendinizi iyi mi hissettiniz? Konuşma adabı denen bir şey var hocam, karşı tarafı üzecek durumları dile getirirken insan seçtiği cümlelere her zamankinden çok dikkat etmeli. Kaldı ki benim sıkıntım 1. ya da 3. bölgede olmam değil, ailemden uzak olmam.

gatlingun
Kapalı
24 Nisan 2015 01:24

branşçısınızdır...değilseniz sınıf öğr. olarak sadece eş durumdan gidebilirsiniz.yada memur/alan değişikliği ile.

asaygin, 9 yıl önce

İkisi de değilim...

""M-_E-_R-_T-__"
Daire Başkanı
24 Nisan 2015 06:39

20 değil, 10 puanla bile memleketine gidebilen öğretmen biliyorum. Fakat branşınız sınıf öğretmeni ise asla bir ile bu puanla gidemezsiniz. Sınıf öğretmenliği dışındaki branşlarda bu mümkün

abınisan
Aday Memur
25 Nisan 2015 21:42

Teşekkürler. Branşım edebiyat.Bazı derdinin ne olduğunu anlayamadığım arkadaşların yorumlarına aldırmıyorum artık. Dediğiniz puanla memleketine atananlar var ise bizler için de umut var demektir :) :) :)

""M-_E-_R-_T-__", 9 yıl önce

20 değil, 10 puanla bile memleketine gidebilen öğretmen biliyorum. Fakat branşınız sınıf öğretmeni ise asla bir ile bu puanla gidemezsiniz. Sınıf öğretmenliği dışındaki branşlarda bu mümkün

ulugnoyan
Yasaklı
25 Nisan 2015 23:37

Şimdi kızıyorsun ama boş umut vermekten daha iyidir.Sana tavsiyem istanbulu falan yaz resen atamalarda çok saçma yerlere gitmeni istemem arkadaşım.Tercih hayat senindir inşallah iyi yerlere gidersin başarılar.

abınisan, 9 yıl önce

Teşekkürler. Branşım edebiyat.Bazı derdinin ne olduğunu anlayamadığım arkadaşların yorumlarına aldırmıyorum artık. Dediğiniz puanla memleketine atananlar var ise bizler için de umut var demektir :) :) :)

fenzede224
Şef
26 Nisan 2015 02:08

arkadaAYlar bilen bir arkadaAY yardimci olursa sevinirim.ben zorunlu hizmetin 5 yil olduAYu bir ilde gArev yapiyorum.ogretmenlikte 30 eylA¼l 2015 te 4 yil 8 ayimi dolduracam.haziranda zorunlu hizmetten muaf il disina tercihte bulunabilir miyim. kisacasi zorunlu hizmetin bitmesine 6 ay dan kA±sa bir sure kaldiginda zorunlu hizmetten muaf sayilir miyim?

ulugnoyan
Yasaklı
26 Nisan 2015 12:24

Evet hocam zorunlu hizmetinizin bitmesine 6 aydan az kaldığı için muaf sayılır ve zorunlu hizmeti olmayan okulları da yazabilirsiniz.

fenzede224, 9 yıl önce
arkadaAYlar bilen bir arkadaAY yardimci olursa sevinirim.ben zorunlu hizmetin 5 yil olduAYu bir ilde gArev yapiyorum.ogretmenlikte 30 eylA¼l 2015 te 4 yil 8 ayimi dolduracam.haziranda zorunlu hizmetten muaf il disina tercihte bulunabilir miyim. kisacasi zorunlu hizmetin bitmesine 6 ay dan kA±sa bir sure kaldiginda zorunlu hizmetten muaf sayilir miyim?

elifosman86
Aday Memur
26 Nisan 2015 14:15

Arkadaşlar benim anlamadığım bir şey var : Ben 3.hizmet bölgesinin 6.hizmet alanında görev yapıyorum eğer 1.hizmet bölgesindeki 6.hizmet alanına atanırsam zorunlu hizmetim kalkıyor mu? Hesaplaması nasıl olacak?

elveda.kpss
Aday Memur
04 Mayıs 2015 17:28

arkadaşlar 3 yılım doldu zorunlu hizmet isteyeceğim il içinde mi isteyebilirim il dışında mı?

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi