Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Nisan 2015 21:32

23 nisan ek dersi

23Nisan a katılmayan öğretmene ek ders verılecek mı verılmeyecek mı?

yonetmelıkte soyle

b) Đl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde ♣ ve bir ayda dört günü geçmemek üzere ayakta görülen tedavi nedeniyle ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar. ♣ 10/05/2008 tarih ve 26872 sayılı Resmî Gazete?de yayımlanan değişiklikle 16. maddenin (b) bendinde yer alan ?ve bir ayda dört günü geçmemek üzere ayakta görülen tedavi nedeniyle? ibaresinin madde metninden çıkarılması işleminin yürütülmesinin Danıştay Đdari Dava Daireleri Kurulunca verilen 18/6/2009 tarihli ve YD. Đtiraz No: 2009/121 sayılı Kararla durdurulması üzerine; 1) MEB. Personel Genel Müdürlüğünün 27/08/2009 tarih ve 2207/73665 sayılı yazısı ile bu bend hükmünün değişiklikten önceki şekliyle uygulanmak durumunda olduğu, 2) MEB. Personel Genel Müdürlüğünün 09/10/2009 tarih ve 2498/82018 sayılı yazısı ile de bu yöndeki uygulamanın sözü edilen değişikliğin Resmî Gazete?de yayımlandığı 10/05/2008 tarihinden itibaren yürütülmesi gerektiği belirtilmektedir. Toplu Sözleşme Hükmü Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller Madde 2- (1) Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar. (Bu hüküm, 1/1/2014 - 31/12/2015 tarihleri arasında uygulanır.)

ilçe milli egıtım verılmez dıyor ama bazıları ısrar edıyor verılır dıor 147 kesın bır ıbare yok dıyor sastım kaldım

""M-_E-_R-_T-__"
Daire Başkanı
26 Nisan 2015 09:03

23 nisan için diğer okulları arayacaksınız verirlerse vereceksiniz. şimdiye kadar veriliyordu, sadece 23 nisan günü ücretli öğretmenlerin paraları ödenmiyordu

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
26 Nisan 2015 12:25

Ögretmenler milli bayramlara katılmak durumundadır. Bu bağlamda öğretmenlere ek ders ödemesi yapmak zorunludur. Eğer ögretmen bayrama katılmamışsa tutanak altına alıp ek dersini kesebursiniz. Yalnız burada göreve gelmediği için öğretmenin savunmasını da almanız gerekmektedir.

yld emre
Aday Memur
26 Nisan 2015 20:27

tesekkur ederım . soyledıklerınızı dıkkate alacagım

astıgımkestik
Aday Memur
27 Nisan 2015 16:37

kadroruların ders ve ekdersleri kesilmez. egzersiz kelilir. ücretlilerinki hep kesilir

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi