Editörler : E.Kayı Han

jamirryo
Kapalı
09 Mayıs 2015 23:17

yani görüyorum ki biz bu kafayla gidersek bizi daha çook sırtımıza semeri vururlar..her parti için konuşuyorum arkadaş bu ne hırs bu ne ihtiras bu ne kutuplaşma...hepimizi insanız hepimiz Allah ın kuluyuz aynı topraklarda yaşıyoruz birbirimizi sevmeyebiliriz ama birbirimizle yaşamak mecburiyetindeyiz..böyle düşmanlık ederek nefret tohumları zihinlerde işlenerek olmaz bu iş...eğer bu şekilde devam ederse herkes birbirine düşman olur sen şucusun sen bucusun bunun sonu daha çok kaos daha çok nefret daha çok ölüm getirir Allah korusun...

arkadaşlar herkes evine ekmek götürmek istiyor herkes bu ülkede barışı kardeşliği istiyor ama görüyorum ülke daha beter bi hal almış ve bu şekilde freni patlamış kamyon gibi uçuruma doğru gidiyoruz....

bu yazıyı tamamen şu an içimden gelerek yazdım hak vereceğinize inanıyorum...

fazilet-83
Başbakan Müsteşarı
10 Mayıs 2015 14:57

Devlette çift başlılık olmaz....

Sonu, neticede ecnebinin boyunduruğu olur.

Nizamı bozup, çift bağlılığı körükleyenler şiddetli bir şekilde cezalardılmalı.....

jamirryo
Kapalı
10 Mayıs 2015 15:10

hadi ordan provakasyoncu seni .. insanları tahrik etmekten kutuplaştırmaktan başka bir işe yaradığın yok şurda..işin gücün fitne fesat bölücülük..geçmiş karşıma hala pişkin pişkin saçma sapan konuşuyorsun..bende kabahat seni sürekli adam yerine koyup cevap veriyorum...az insan ol insan...iktidarda iktidar ... ne kadar yalak dalkavuk pohpohcu yalaka bi tipsin arkadaş sen...yani kusura bakmada şurda herkes sana düşman herkesi kendinden nefret ettirdin az bi kendine çeki düzen ver...şunları eminimki gerçek kimliğinle açık açık beyan edemezsin saklanmışsın burda gizli bir kişiliğe bürünmüşsün ağzına geleni saydırıyorsun böyle olmaz...

haddini bilmek az sonra ölücekmiş gibi yaşamaktır biraz had hudud bil...

fazilet-83, 9 yıl önce

Devlette çift başlılık olmaz....

Sonu, neticede ecnebinin boyunduruğu olur.

Nizamı bozup, çift bağlılığı körükleyenler şiddetli bir şekilde cezalardılmalı.....

fazilet-83
Başbakan Müsteşarı
10 Mayıs 2015 15:16

Teknik nakavt teknikleri tutmaz. Zira taife-i haşhaşiyyunun mertebe-i hıyanetini iyi biliriz.

Yıldırma politikaları da tutmaz.

Boşuna edebinizi bozmayın.

Devlete hıyanetin cezası çok şediddir Vesselâm...

jamirryo
Kapalı
10 Mayıs 2015 15:29

devlete en büyük hıyanet i siz yaptığınız..Biz ne fetullahçıyız ne gerici yobaz diktaların atalarının torunlaryız..ne mandacı hilafetçi çürümüz kokuşmuş zihniyetlerin bekçileriyiz ne de mason ülkeyi satane sahte atatürkçü milletçileriz...

biz kayı köyünden gelme uz larız 3 bin yıllık soyumuz bozok gün oktan gelmeyiz

bizler devletler kurulmadan önceki zülkarneyn in heyetinde bulunan dokuzlardanız

son demleri yaşayan teşkliat ı mahsusayız

ölü cesedi toprağından uyandıran kuvay i milliyeyiz..

şunu bilin ki topraklarımızı öktem den beri kimse ele geçiremedi ve geçiremeyecek bizler heryerdeyiz....

fazilet-83, 9 yıl önce

Teknik nakavt teknikleri tutmaz. Zira taife-i haşhaşiyyunun mertebe-i hıyanetini iyi biliriz.

Yıldırma politikaları da tutmaz.

Boşuna edebinizi bozmayın.

Devlete hıyanetin cezası çok şediddir Vesselâm...

fazilet-83
Başbakan Müsteşarı
10 Mayıs 2015 15:46

Yani, devletin bekası asıl hedefi olan her taife ;

devlete paralel çekmeye çalışan, başka bir otorite ihdas etmeye çalışan, illegal bir şekilde devleti ele geçirmek hayali kuran taife-i haşhaşiyyun ile topyekün mücadele etmelidir....

fazilet-83
Başbakan Müsteşarı
17 Mayıs 2015 01:07

Muhalefetin paralele sevgi ve saygı göstermek zorunluluğu varmış gibi bi halet içinde.

Ne sendromuydu o ¿ ";))))

fazilet-83
Başbakan Müsteşarı
20 Mayıs 2015 08:02

Başbakan Davutoğlu'nun 'MHP ile paralel yapı irtibat halinde' sözleri konusunda Türkiye?de inanç sistemi içerisinde üç önemli cemaatin olduğunu ve bir bilimsel araştırmaya göre de 34 ana damar tarikatın bulunduğunu söyleyen Bahçeli,

"Biz bunları esas aldığımızda bunların hepsi bu milletin aziz evlatlarının inançları doğrultusunda ortaya koymuş olduğu tavırlardır, inançlardır.

Türkiye?yi kucaklayan bir kurum olarak MHP, bunların içinden herhangi birini tercih edemez.

Özellikle MHP?nin genel başkanlık makamı bütün cemaat ve tarikatlara karşı eşit mesafede olmak mecburiyetindedir.

Bu mezhep yönüyle de aynıdır.

Hal böyle olunca biz herkese eşit davranmak durumundayız.

Burada dikkat edilecek olan konu bu cemaat ve tarikatlardan birinin parti yönetiminde siyaset belirleyici bir konuma gelmiş olması halidir.

Sakıncalı olan budur!....

Bu sizi bir yere sürükler.

MHP dinsiz bir parti değildir, genel tabiriyle dinsiz bir hareket değildir!..

. Dinci hareket de değildir!...

Ama dinli harekettir.

İşte bu bahsettiğim konu dinli olma vasfımızı kaybettirir bize.

Buraya dikkat etmek lazım.

Bu sebeple Fethullah Gülen Cemaati ile biz her zaman mesafeli olmuşuzdur.

Onlar da bizi fazla sevemediler. İçimizde cemaate ilgi duyan birkaç kişi var. Diğer cemaatler için de var, tarikatlar için de var.

Hepsine saygı duyuyoruz.

Ama Fethullah Gülen Hoca ile ben hiç karşılaşmadım.

Birbirimize karşı hiçbir cümle sarf etmedik." dedi.

...

Bahçeli'den manifesto!......

İşin teoriğini en âlâ biçimde ortaya koymuş.

Ama, devleti ele geçirmiş bir yapıya karşı alınması gereken tavır eksik!....

O yapının, rakibi siyasi partiyi çöpe atması beklentisi ile, tavır al/amama, veyahut da görünen esirvari muamelenin de izahı yok cümlelerinde!....

Mit tırları ve Dışişleri toplantısının sızdırıldığındaki devletten ve kurumlarından yana olan sıfır tavır Mhp'yi nazarımda bir hiçe indirmiştir, ilk imzası üç hilalli olan beni dahi!...

Mukabilinde, cevap olarak Ak Partiyi suçlayan savunma şekli ise, sadece sinek vızıltısı gelir bana. Mevzu, devlet ve bekası ise, herşey teferruattır. Esir, yada tilki siyaseti uygulamasaydı o hadiselerde ve de devamında, çok seçmenin oy tercihinde öne geçerdi Mhp!.. Sonrası sonra idi. Ve çok çok fazla prestijli duruma gelirdi....

fazilet-83
Başbakan Müsteşarı
20 Mayıs 2015 09:40

Paralel yapı toplumsal vicdanda geri dönülmez bir biçimde mahkum edildi!...

Millet;

kendisine tuzak kuran,

mülküne el koyan,

insanların özel hayatı ile uğraşan ve

hükümetin uygulamaya koyduğu çözüm sürecine karşı olan hiç bir anlayışa prim vermedi, vermez d!...

İstedikleri kadar çalışsınlar, farklı siyasi partiler için çalışsınlar sonuç değişmeyece!...

Burada sorunlu olan, kimi siyasi partilerin ilkeden ve kişilikten yoksun tutumlarıdır.

Bu tür illegal yapılarla işbirliği içinde olmalarıdır.

Bu ise ;

onların siyasi karakterlerinin ve

ilkesizliklerinin sorunu!

Toplam 129 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi