Editörler : supporters.

Yasaklı
26 Nisan 2015 13:31

Türkiye 'de eğitimin temel sorunu

Ülkemizde yer alan eğitim sistemindeki çarpıklığın temel nedeni ,üniversitelerde yer alan akademisyenlerin özbenlik bilinçlerinin yetersizliği ve donanım eksikliğidir.Türkiye'de yaklaşık 18 bine yakın prof. var kaç tanesi alanına hakim,kaç tanesi ulusal ve uluslararası düzeyde başarı elde etmiş.Çoğu akademisten mülakatlarda eş, dost hatrına rütbe almaktadır.Üniversitedeki hocaların çoğu yattığı yerden maaş alıyor, 5 dakika ders anlat sonra lak lak.Rütbe alan hocaların çoğu da ordan burdan buldukları dipnotlar, makeleler, alıntılarla basamak atlamaktadırlar. akademisyene bakarsanız bakın kitapların çoğu alıntıdır.Oturdukları yerden'Emek Hırzıslığı' yapara kitap yazarlar.Devletin yerinde olsam Üniversitedeki hocalara 'PERFORMANS SİSTEMİ' getirir ve yetersiz olanların işine son veririm.Üniversite yatma yeri değil , bilgi toplama ve yayma yeridir.

zmustafa
Aday Memur
26 Nisan 2015 14:25

Söylediğin sistem yurt dışında uygulanıyor. Ben bizzat şahit oldum. Ana bilimdalı prof. sözleşmesini fes etti üniversite. Ayrıca ülkemizde saydığın o prof ve doç hepside şu yazdıkların gibi belki daha da fazlası bunun farkında. Zihniyetimiz bozuk malesef. Konuştuğumuz zaman ben kendim çalıştım oldum sende kendin çalış ol muhabbetine getiriyorlar (tabi hepsi değil). Akademisyenliği memuriyet gibi isminin önündeki ünvan değişikliği zannediyorlar. Yani gerçekten bazıları bölüm sekreterinden farkı isminin önünde ünvan yazması. Bölüm sekreteri derse soksan belki daha iyi anlatır :D

Birde olayın diğer tarafı, kral çıplak dediğin zaman sanki sen şuçluymussun, problemliymişsin gibi davranılıyor.

Olay bundan ibaret. Sana katılıyorum. Allah milletimize akıl, fikir ve en önemlisi çalışma ahlak-ı versin.

mezbakemaal
Yasaklı
26 Nisan 2015 17:38

Hocam ben ne Proflar gördüm , sadece adı prof. kendi boş kazan. Sana sonuna kadar kayıtılıyorum

zmustafa, 9 yıl önce

Söylediğin sistem yurt dışında uygulanıyor. Ben bizzat şahit oldum. Ana bilimdalı prof. sözleşmesini fes etti üniversite. Ayrıca ülkemizde saydığın o prof ve doç hepside şu yazdıkların gibi belki daha da fazlası bunun farkında. Zihniyetimiz bozuk malesef. Konuştuğumuz zaman ben kendim çalıştım oldum sende kendin çalış ol muhabbetine getiriyorlar (tabi hepsi değil). Akademisyenliği memuriyet gibi isminin önündeki ünvan değişikliği zannediyorlar. Yani gerçekten bazıları bölüm sekreterinden farkı isminin önünde ünvan yazması. Bölüm sekreteri derse soksan belki daha iyi anlatır :D

Birde olayın diğer tarafı, kral çıplak dediğin zaman sanki sen şuçluymussun, problemliymişsin gibi davranılıyor.

Olay bundan ibaret. Sana katılıyorum. Allah milletimize akıl, fikir ve en önemlisi çalışma ahlak-ı versin.

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi