Editörler : Pangaea
02 Mayıs 2015 19:25

2015 KPSS Sınavı ve Mühendisler

2015 te yapılacak olan KPSS ye girsek mühendisler için bir yararı olur mu acaba. Teşekkürler.

koalatüyü
Aday Memur
02 Mayıs 2015 22:33

olur ama az olur. açıktan alımlara başvurabilirsin onların da çoğu yds istiyor.

Meriç kağan
Şube Müdürü
03 Mayıs 2015 15:44

çok yararı olacagını dusunmuyorum bızler ıcın 2014 2016 cıft sayılar ıse yarıyor ama yıne de gır tabıkı ne olacagı bellı olmaz...

koalatüyü, 9 yıl önce

olur ama az olur. açıktan alımlara başvurabilirsin onların da çoğu yds istiyor.

koalatüyü
Aday Memur
03 Mayıs 2015 16:48

Bende gereksiz olduğunu düşünüyorum ama heves ettiyse girsin denesin. dil de varsa olabilir açıktan biyer

Meriç kağan, 9 yıl önce

çok yararı olacagını dusunmuyorum bızler ıcın 2014 2016 cıft sayılar ıse yarıyor ama yıne de gır tabıkı ne olacagı bellı olmaz...

ploutos55
Kapalı
04 Mayıs 2015 01:23

Ben de bu yıl gireceğim kpssye.yds den 60 aldım ama yine de bir şansımı deneyeceğim.atamalarda 90 üzeri alan arkadaşlar atanır,açıktan alımlar için çok yüksek olmaz puanlar diye düşünüyorum ama bu konuda tecrübeli olanlar bizi aydınlatırsa seviniriz tabi.

ogrenenmuhendis
Aday Memur
25 Mayıs 2015 01:01

merkezi atamalar için 2016 puanı gerekiyor ama açıktan alımlar için 2015 + yds puanını kullanabilirsin. Özel sektörden burnu sürtülmüş bir mühendis olarak 2016 kpss ye hazırlanıcam ;) ama 2015e de başvuru yaptım ve liseden beri ilk kez tarih coğrafya çalışıyorum, insanlar bu sınava yıllarını verirken tabi ki 2015 kpssden iyi bir sonuç beklemiyorum ama olsun seneye hazırlık olur belki yanlışlıkla iyi bi puan alıp açıktan alımlara başvuru yaparım :p

Meriç kağan
Şube Müdürü
25 Mayıs 2015 01:36

brans nedır bılmıyorum ama bıraz arasıtırın bır alımları bolumunuzle alakalı gercekten 90 nı gecmek ıcın gırın cogu muhendıslıkte 90 nı gecmek gerekıyor bu alım sayılarında her gun bır kurum merkezı alımdan cıkıyor bunları moralınızı bozmak ıcın degıl durumu onunuze koyup daha bılınclı calısmanız ıcın soyluyorum....Yanı sonucta 1 sene kpss hazırlık ınsallah ıyı puan alırsınız ama krıtık bır puan aldıgınız varkıt de atama surenız 1 veya 2 sene surerse cok sancılı bır surec...Su an bende bu sancılı surecın ıcerısındeyım ....Hayatım da boyle bunaldıgım bır donem hatırlamıyorum

ogrenenmuhendis, 9 yıl önce

merkezi atamalar için 2016 puanı gerekiyor ama açıktan alımlar için 2015 + yds puanını kullanabilirsin. Özel sektörden burnu sürtülmüş bir mühendis olarak 2016 kpss ye hazırlanıcam ;) ama 2015e de başvuru yaptım ve liseden beri ilk kez tarih coğrafya çalışıyorum, insanlar bu sınava yıllarını verirken tabi ki 2015 kpssden iyi bir sonuç beklemiyorum ama olsun seneye hazırlık olur belki yanlışlıkla iyi bi puan alıp açıktan alımlara başvuru yaparım :p

ogrenenmuhendis
Aday Memur
25 Mayıs 2015 11:40

gıdacıyım ve bizde atama yok denecek kadar az (diğer branş atamalarının da öyle olduğunu sanıyorum ama bilgim yok). Açıkcası formasyon alıp teknik öğretmenlikte de şansımı denemeyi düşünüyorum. Çünkü dediğiniz gibi kritik puanı alıp atanamama şansım yüksek maalesef. Ama bir yılımı vererek elimden gelenin en iyisini yapıp şansımı deniycem. olmazsa o zaman hakkım özel sektördür deyip önüme bakıcam :) muhakkak sancılı bir dönem olacak güçlü durup motivasyonu yüksek tutmak lazım

Meriç kağan, 9 yıl önce

brans nedır bılmıyorum ama bıraz arasıtırın bır alımları bolumunuzle alakalı gercekten 90 nı gecmek ıcın gırın cogu muhendıslıkte 90 nı gecmek gerekıyor bu alım sayılarında her gun bır kurum merkezı alımdan cıkıyor bunları moralınızı bozmak ıcın degıl durumu onunuze koyup daha bılınclı calısmanız ıcın soyluyorum....Yanı sonucta 1 sene kpss hazırlık ınsallah ıyı puan alırsınız ama krıtık bır puan aldıgınız varkıt de atama surenız 1 veya 2 sene surerse cok sancılı bır surec...Su an bende bu sancılı surecın ıcerısındeyım ....Hayatım da boyle bunaldıgım bır donem hatırlamıyorum

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi