Editörler : Pangaea
04 Mayıs 2015 14:28

Mühendis olmadığı halde mühendislik hakkında kuru-sıkı atanlar var.

var öyle bir kişi..

Kerembal
Yasaklı
04 Mayıs 2015 14:39

EJDO, 8 seneden beri arpa boyu yol alamadıysan, bunun sebebi belli değil mi?..

Bundan sekiz sene önce sana tavsiyelerde bulunmuştum. Yazdıklarım bir kulağından girdi, ötekinden uçup gitti. Yazık ettin, kaybolan yıllara?.. Şimdi; "Tanrım beni baştan yarat,,," safhasındasın!.. Emsallerin yüksek lisans yaptı, yurtdışında çalıştı, akademisyen oldular. Yabancı dilleri de var, sağlam iş deneyimleri de var..

EJDO; keşke sana söylediklerimi akletmiş olsaydın!.. Yazık ettin!.. Geçmiş olsun!

Kerembal
Yasaklı
04 Mayıs 2015 15:22

EJDO' nun sekiz sene önceki hali ve düzgün kişiliği bende umut yaratmıştı. Onun düzgün ve çok dengeli bir kişiliğini tesbit etmiştim. Ondan çok umutluydum.. Onun ilerde mesleğinde ejderha olacağını düşünmüştüm. Yanıldım.. Yazık oldu. Yanıldığım başka kişiler de var:. Şuayb, Muktedir, Cabbar ve Hilmi isimli yiğitler de bunlardandır.

ejdo
Şef
04 Mayıs 2015 15:49

Ben 8 sene önce sana notunu vermiştim. Hiç yanılmadığımı üzülerek görüyorum.

senturkes
Şef
04 Mayıs 2015 15:56

çözüm belli ip den yasaklayın şunu dedik çok kez..

Oguzçag
Yasaklı
04 Mayıs 2015 16:15

Hayatımda hiç bir zaman kuru-sıkı atmadım. Atmam. Bana yakışmaz!.. Bu yaştan sonra çocuk mu kandıracağız, avutacağız?

Kendisinde eziklik duyan veya başkalarınca azımsanan kişiler, bazı gerçekleri görmezler. Dünyaları dardır. Onlara göre, herkes kendileri gibidir. Aksini düşünmezler. Böylece moral bulmaya çalışır, kendilerine mazeret yaratırlar. Gerçekleri onların gözüne soksanız bile, hemen; "Yok Yaw1.." diye tepki verirler. Onlara göre herkes işsizdir, herkes asgari ücret alıyordur.. Pek alem!..

Kerembal
Yasaklı
04 Mayıs 2015 16:18

EJDO, sekiz sene önce dediklerime kulak asmadığın için bu haldesin!.. Sefilleri oynamaya devam ediyorsun?.. Akıl ve zeka yoluna girmediğin için, şimdiki hazin durumu yaşıyorsun!.. Aklet!..

smm12345
Yasaklı
04 Mayıs 2015 16:25

defol git lan bu forumdan psikolojik hasta. İnadına devlete atancaz çatır çatır 4-5 bin tl maaşımızı yicez sen özel sektör maceralarını başkalarına anlat.

Kerembal
Yasaklı
04 Mayıs 2015 16:30

EJDO namlı yiğidin devresinden olan bir kızcağız EJDO gibi olmadı. Tavsiyelerime uyarak ODTÜ Kimya Mükendisliğinden sonra sıcağı sıcağına YÜKSEK LİSANS yaptı. ODTÜ' de yüksek lisans yaparken, ODTÜ TEKNOKENT içinde yer alan bir şirkete girdi... Haftanın iki günü okulda, diğer üç günü ODTÜ TEKNOKENT içindeki şirkette geçiyordu. Çok kafalı bir bayandır. Başarıyla yüksek lisansı bitirince ECZACIBAŞI tarafından keşfedildi ve holdinge alındı. Geçen sene Müdür oldu. Makam aracı var ve kendisi kullanıyor.

Oguzçag
Yasaklı
04 Mayıs 2015 16:42

Büyük Holdinglerde Müdür olanlar, ayda net 8 - 9.000 TL ücret alıyorlar. Müdür olunca; araba, telefon, internet ve bilgisayar imkanlarına kavuşuyorlar. Klas bir konum elde ediyorlar.

Kerembal
Yasaklı
05 Mayıs 2015 06:56

Büyük gazetelerin hafta sonlarındaki IK ilanlarılarını, iş ilanlarını okuyor musunuz, izliyor muzunuz? İnternetteki iş ilanlarına bakıyor musunuz?.. İnsan Kaynakları önemlidir. İŞLETME okuyanlar bu mesleğe adapte olmuş kişilerdir. İnsan Kaynakları Uzmanları ile sık sık bir araya geldiniz mi?

Başarılı iş adamlarının, şirket yönetenlerin tavsiyelerini hiç aldınız mı?

Bunların sizden, bizden beklentilerini iyice özümsediniz mi?

1. Hangi okul, hangi branş?

2. Yüksek lisans yaptınız mı?

3. Yabancı dilleriniz neler, seviyesi nedir?

4. Yurtiçi ve yurtdışında hangi kurslara katıldınız?

5. Hangi sertifika programlarını aldınız?

6. MBA yaptınız mı?

7. Hangi bilgisayar programlarını biliyorsunuz?

8. YUrtiçi ve yurtdışında iş deneyimlerini nerelerde aldınız?

9. Hangi büyük projelerde çalıştınız?..

Vesaire, vesaire..

Bunlara olumlu yanıt veremiyorsanız, dünya kadar eksikleriniz var demektir.. Bilelim ki, öğrenim okulla bitmez, okul başlangıçtır.. Öğrenme işi, 70 yaşına kadar devam etmelidir. Bilim ve Tekniği izlemeyenler geri kalmış olur.

Karşı mahalledeki Abdulfettah, Maruf, Fazilet, Güllü, Hidayet, Mazhar, Fedakar, İdris gibi kalmayalım. Çokca çalışıp okuyalım.

Kerembal
Yasaklı
05 Mayıs 2015 07:17

Görücüye çıkmadan önce; aynaya baktınız mı?.. Bir basküle çıkıp tartıldınız mı?.. Türkçe ve Yabancı Dil kurslarına gittiniz mi?.. Yurtdışında çalıştınız mı?.. Sosyal aktiviteleriniz neler? Hangi topluluklarda ve ekiplerde bulundunuz?.. Spor yaptınız mı? Tenis ve basketnol ile bağ kurdunuz mu? Halay veya dans kursu aldınız mı?.. Tarih ve Edebiyata ilginiz var mı? Okur musunuz? Hangi bilimsel dergilere abone oldunuz?.. Vesaire, vesaire..

Namlı yiğitlerden EJDO ile HİCRİ, MUHLİS, MUHSİN bunların hiç birisine heves, iltifat etmedi?..

Keyfleri bilir!.. İşte o kadar!

Geçelim, geçelim bir kalem daha!..

Kerembal
Yasaklı
05 Mayıs 2015 07:30

Mahallede aklı havada olanlardan Abidin ve Abuzer'e kaç defa "Türkçe dil kurslarına gidin" dedim. "Mutlaka, Konferans Türkçesi kursu alın,, " dedim.. Bozuk Türkçeleri vardı.. Argo ve küfre yatkındılar. Onlar da, EJDER gibi aldırmadılar.

Girdikleri mülakatları, bu eksiklikler yüzünden kaybettiler!..

Kerembal
Yasaklı
05 Mayıs 2015 08:08

Hangi meslek olursa olsun, sosyal aktiviteler kişisel başarıların oluşmasında katkılar sağlar.

Kimya Yüksek Mühendisi Emel Hanım, Holdinge Grup Müdürü olduğu zaman, holdingin geleneksel gecesine eşiyle katılmıştı. Gecede holdingin patronları, duayen olmuş mühendisler, üst yönetimdekiler eşleriyle katılmıştı. Denize nazır dev salonda bulunan piyanonun başına geçen yeni grup müdürü, davetlilere Dede Efendi nin Rast makamındaki ünlü "Gülnihal" şarkısını piyanoyla çaldı.. Bu şarkı, salondokileri ihya etmişti, mest-i harab etmişti.. Çokca alkış aldı.

Sosyal aktiviteler, kişilerin mesleğine artı değerler katar.

Ama bunu, Mahmut ile Dilaver'e kabul ettirmek mümkün değildir.. Ne deseniz, "yok yaw" derler.

Ex-eksper
Memur
05 Mayıs 2015 08:43

"...Makam aracı var ve kendisi kullanıyor." Bu kişi eczacıbaşında müdür?? makam aracı var ve de kendimi kullanıyor?? Zaten forumun ve yazdıklarının aksine senin yaşlı biri olduğunu sanmıyorum. Sen bizim yaşlarımızdasın zaten bunu da istemeden yazdığın teknik aksaklığı bulunan cümlelerini örtmek için kullanıyorsun...

Kerembal
Yasaklı
05 Mayıs 2015 09:10

Mahalleden çıkmadığın için, aynen Davut gibi yorum yapmışsıni Ya Seydi?.. Dev holdinglerde müdürlere tahsis edilen araçlar için ayrıca şoför görevlendirilmez!.. Davut' gibi düşünmemelisin!..

refleks22
Daire Başkanı
05 Mayıs 2015 10:16

06.56 da namlı amcamıza vahiy gelir ve başlığı doldurur...

Meriç kağan
Şube Müdürü
05 Mayıs 2015 12:07

dayı sımdı soyle bır varsayım yapıyorum saat 6.56 da yazdıgına gore 7 de evden cıkıyorsun ve kahvaltı vb ıhtıyaclar ıcın 5.30 d akalkıyorsun ve sonucunda sanrım ısegıdıyorsun ısde de bır o kadar yogun calısıyorsundur aksamda gelıp burda bıraz daha yazıp gunu tamamlıyorsun..Böyle bır sıteye uye olduguuna gore memur olma gıbı bır hedefınde vardı ya vaszgectın yada olmadı..Bırak bu ıslerı gıt hayatını yasa burda boyle ugrasarak hayat gecıp gıdecek yoksa...

Kerembal, 9 yıl önce

Büyük gazetelerin hafta sonlarındaki IK ilanlarılarını, iş ilanlarını okuyor musunuz, izliyor muzunuz? İnternetteki iş ilanlarına bakıyor musunuz?.. İnsan Kaynakları önemlidir. İŞLETME okuyanlar bu mesleğe adapte olmuş kişilerdir. İnsan Kaynakları Uzmanları ile sık sık bir araya geldiniz mi?

6. MBA yaptınız mı?

Vesaire, vesaire..

Bunlara olumlu yanıt veremiyorsanız, dünya kadar eksikleriniz var demektir.. Bilelim ki, öğrenim okulla bitmez, okul başlangıçtır.. Öğrenme işi, 70 yaşına kadar devam etmelidir. Bilim ve Tekniği izlemeyenler geri kalmış olur.

Karşı mahalledeki Abdulfettah, Maruf, Fazilet, Güllü, Hidayet, Mazhar, Fedakar, İdris gibi kalmayalım. Çokca çalışıp okuyalım.

Meriç kağan
Şube Müdürü
05 Mayıs 2015 12:17

2009 da okula basladım

1 kocaelı unv makıne muhendıslıgı 5 sene

2 yuksek lısans yapıyorum en ıyı ıhtımal 2 sene

3 yabancı dıl sevıyesı nedır (tercuman mı olacagız sırkete bır tercuman alarak bu ısı cozsunler)

4 yurıcı ve yurtdısı hangı kurslara katıldınız ( okulun verdıgı egıtım yetmıyorsa devlet bu sıstemı gelsıtırsın benım sorunum mu , ayrıca yurt ıcı kurslara katıldık ne kadar bos olsada , yurtdısına cıkmak cok kolayda benım mı haberım yok yada babam para mı basıyor)

5 bır cok sertfıka aldımm ama hepsı bos bunu katıldıgım zaman anlıyorum ha gostermelık alın dersen aldıkk

6MBA için kac sene gerekır ve para onu sen eklersın (su anda 2017 oldu)

7 hangı bılgısayar programını bılıyorsun ( bolumumle ılgılı 2 program bılıyorum cok onemlı olan ama sırket programcı aarak cozsun bu sorunu )

8 2017 ye kadar okudugumuz ıcın sonra da hemen benı onemlı bır sırket almadıgı ıcın haa bu arada askerlıgı unuttum bır senede asskerlık eklıyeyım 2018 olsun

9 askerlıkden sonra normal sartlarda tecrube ıcın 2500 3000 bandında (en ıyı ıhtımal) bır ısde caslırım 3 4 sene 2022 oldumu

10) 2023 de belkı ıyı bır sırkette calısmaya baslarım 3500 4000 hadı senı kırmayayım 5000 alayım .

11) Orada sureklı calısıp kendımı ıspatlıyıp patrona trılyonları kazandrıp kendım sen 5000 tl alarak 2028 e kadar caslırısam belkı ust kadrolara kadar ılerlerım ve maasım da sanırım 10.000 tl falan olur.

12)Sene 2028 olldu ve daha kendıme soyle bır zaman ayrıdım dıyecek bır zamanı bıle bulamadım.

13 sen boyle bır hayat ısıtıyorsan sana yakınlarına versın abıcım bıze de devlete yerlesmeyı nasıp eder ınsaalah Allahımız...

Kerembal, 9 yıl önce

6. MBA yaptınız mı?

Vesaire, vesaire..

bu da mı ofsayt
Daire Başkanı
05 Mayıs 2015 12:28

Aklıma Can Yücel geldi. Biz de ...'e ... denir diye güzel bir söz var. Meriç namlı yiğidin yaptığı bu olmuş.
Toplam 113 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi