Editörler : ayşegül bgm
06 Mayıs 2015 13:43

eş durumuyla üst bölge tayini olur mu

merhb arkadaşlar lise mezunu hemşireyim 4. bölgede çalışıyorum eşim ise mersine tayin isteyecek lisans mezunu memur kurumlarımız farklı eş durumundan benim onun yanına tayin olma durumum var mı yoksa onu mu tekrar geri çekerler bilen var mı

psklg_ersin
Aday Memur
06 Mayıs 2015 14:06

sen eşinin yanına gidersin

fnrbhce
Aday Memur
06 Mayıs 2015 14:47

yeni tayin olmuş dahi olsam ben mi geri dönerim diyorsunuz

fnrbhce
Aday Memur
06 Mayıs 2015 14:49

pardon mersin dahi olsa gidebilirim yani öyle mi üst bölge önemli değilmi eş durumunda

marji71
Aday Memur
06 Mayıs 2015 15:18

eşinin mesleği ve kurumu da önemli.Eş durumu için yeni atama olman bir engel değil istekteyebilirsin

Gcagri48
Aday Memur
06 Mayıs 2015 15:23

mrb arkadaşlar. ben lisans mezunu hemşireyim. yeni atancam ınsallah. tkhk na atansam. evrakları teslim eder etmez eş durumu tayini isteyebiliyor muyum. eşim 4 yıldır aynı yerde kesintisiz çalışıyor. göreve eşimin yanında başlayabilir miyim hemen tayin istesem? yardımcı olursanız çok sevinirim

fnrbhce
Aday Memur
06 Mayıs 2015 16:35

eşim il kültür müdürlüğü personeli mersin iline tayin isteyecek bende arkasından gidecem düşüncem o yönde

fnrbhce
Aday Memur
06 Mayıs 2015 16:37

zannedersem 1 yıl asaletini almanı beklersin ama araştır bi

bagers
Daire Başkanı
06 Mayıs 2015 17:10

1 yıl şartı var diye biliyorum.

marji71
Aday Memur
06 Mayıs 2015 18:16

1 yıl şartı yok hemen isteyebilirsin size tavsiyem kurumunuzdan evrakları imzaladıktan sonra ankaraya kendinizin elden teslim edin bu şekilde 1 hafta 10 güne sonuçlanıyor.Diğer türlü 1 ayı geçer. Atama işlemleriniz olunca zimmet sorgulamada yeni görev yeriniz çıkar.Aile bütünlüğü önemli bir şey yardımcı olduysak ne mutlu bize.

Gcagri48, 9 yıl önce

mrb arkadaşlar. ben lisans mezunu hemşireyim. yeni atancam ınsallah. tkhk na atansam. evrakları teslim eder etmez eş durumu tayini isteyebiliyor muyum. eşim 4 yıldır aynı yerde kesintisiz çalışıyor. göreve eşimin yanında başlayabilir miyim hemen tayin istesem? yardımcı olursanız çok sevinirim

psklg_ersin
Aday Memur
07 Mayıs 2015 11:13

1 yıl şartı yok *fnrbhce istediğin zaman başvurabilirsin.eşiniz sizden çalışma süresi olarak kıdemli veya öğrenim durumu oalrak kıdemli ise herhangi bir sorun olamdan gidersiniz.arkadaşın dediği gibi evrakları kendiniz götürürseniz süreç çabuklaşır.

marji71
Aday Memur
07 Mayıs 2015 14:34

yeni yönetmeliğe göre kıdem ve öğrenim farkı aynı kurum içinde çalışanlar için geçerli. anladığım kadarıyla eşlerin birisi başka kurumda memur diğeri hemşire o yüzden kıdem ve öğrenim durumuna ihtiyacınız olmayacaktır. (ki ihtiyaç olsaydı bile eşiniz lisans mezunu memur ise zaten sizden kıdemli olduğu için tayin isteme hakkı sizde olacaktı)

psklg_ersin, 9 yıl önce

1 yıl şartı yok *fnrbhce istediğin zaman başvurabilirsin.eşiniz sizden çalışma süresi olarak kıdemli veya öğrenim durumu oalrak kıdemli ise herhangi bir sorun olamdan gidersiniz.arkadaşın dediği gibi evrakları kendiniz götürürseniz süreç çabuklaşır.

fnrbhce
Aday Memur
07 Mayıs 2015 14:59

anladım çok sağolun

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi