Editörler : crops35

togepie
Memur
26 Haziran 2015 12:53

Bütün kurum avukatları 3000 tl nin altında almıyor mu zaten?

konya desek, 9 yıl önce

1-) Çalıştığınız kurumda 4 yıldan eski esası olan dosya olmasın,

2-) Bölge teşkilatlı uzun yola giden kurumlar olmasın yorucu olur, lakin tercih imkanı kısıtlı ise o zaman en fazla 1 saat lık yola giden kurumları seçin,

3-) Çalıştınız kurum kendinizi geliştirebileceğiniz kurumlar olsun ,

4-) Tek tip davası olan kurumlar size bir şey kazandırmaz.

5-) Maaş konusunda 9/3 bekar 3000 TL nin altında alıyor ise maaşı düşüktür.

roseenadam
Memur
26 Haziran 2015 18:04

togepie, 9 yıl önce

servanda
Kapalı
26 Haziran 2015 18:11

Konya desek nezaketi bir tarafa bırakacağım sen ne yuzsuz insansın.dsi ve sgk dışında tercihlere yonlendirmek için ahlaksizca yalan yanlış bilgilerle insanları yönlendirmeye çalışıyorsun senin gibi tatlı su kurnazlarinin sorunu bir karış suda yuzgec vurdugunda kendini okyanusun derinliklerinde zannetmesi oysa köy çocukları çıplak elle yakalıyor senin gibi derin sularda yüzdügunu zannedenleri

aqua blue
Memur
26 Haziran 2015 22:53

inadına kurum avukatı, nokta.

deniz canik
Kapalı
27 Haziran 2015 03:50

Arkadaşlar forumun kalitesi her geçen gün düşüyor. Lütfen sakin olalım. Her kafadan bi ses çıkıyor. Duygusal davranmayın.

En iyi kurum diye bi şey yok. En çok maaşı veren ya da en az iş olan kurum iyi kurum demek değildir. Önemli yaptığın işi severek yapmaktır. Bu yüzden kimse kimseye laf yetiştirmesin . Tercih yapacak arkadaşlara en güzel tavsiyem gidip kurumların avukatları ile bizzat görüşsünler.

Şunu da söylemeden geçemicem. Kurumlarda serbest avukatlık gibi idealist avukatlık yapacağınızı düşünmeyin. Çok yanılırsınız. Her kurum hemen hemen aynı maaşı verir. Üst kurulların bazılarında daha iyi maaş verildiği iddia edilmekte. Hangileri oldugunu bilmiyorum.

servanda
Kapalı
27 Haziran 2015 04:08

Forumun zabitaligina soyunmayin kimse size hakem olma yetkisi vermedi sakin olurum yada kizginlikla yazarım üslup yada kalite uyarısı yapmak sizin haddiniz değil

deniz canik
Kapalı
27 Haziran 2015 16:31

Sanırım aynı kişi birden fazla hesap açmış. Sanki farklı kişilermiş yazarak milleti kandıracağını sanıyor.

servanda, 9 yıl önce

Forumun zabitaligina soyunmayin kimse size hakem olma yetkisi vermedi sakin olurum yada kizginlikla yazarım üslup yada kalite uyarısı yapmak sizin haddiniz değil

servanda
Kapalı
27 Haziran 2015 18:17

Seni gizli savunuculugunu yaptığın konya desek ve paranoyan ile başbaşa bırakıyorum

avukahanim
Aday Memur
27 Haziran 2015 20:07

en iyi kurum kisinin ihtiyaclarina göre degisiyor bence. ben hastane ve aspb yi sgk ya göre daha cok begeniyorum. kendim is hukuku ve sigorta hukuku ile ilgilendigimden olabilir. diger bir arkadas ise sgkyi yazip aspb yazmayacakti.

togepie
Memur
27 Haziran 2015 20:15

üst kurullarda çalışanlar ne kadar alıyor ki? hukukçu uzmanlar dışında avukat kadrosu olan üst kurullar hangileri bir de?

27 Haziran 2015 20:20

TPE nin avukat ihtiyacı olmasına rağmen mevcut avukat ve hukukçu uzman yard.nı haftasonu mesaiye çağırdığını öğrendiğimde çok şaşırmıştım.

Az alım yapan kurumlara bir atanan dertli bir de atanamayan herhalde:))

roseli, 9 yıl önce
iyi yere kapak atan mekani terketmiyor denilebilir buna :))

deniz canik
Kapalı
27 Haziran 2015 22:15

Türk Patent Enstitüsünde iki ayda bir çift maaş verilir. Yılın bazı aylarında mesai uygulaması olur

deniz canik
Kapalı
27 Haziran 2015 22:19

Hiç tanımadığın kişi hakkında sadece bir yorumu üzerinden böylesine çıkarımlarda bulunuyorsun ya . Bence sen bi psikologa görün.

Sağlıklı bir iş ve aile hayatın olmadığını düşündürüyorsun.

Bu söylemlerin hukukçu birine hiç yakışmıyor.

Burda hepimiz Avukatız kimsenin kimsenin Avukatlığını yapmasına gerek yok. İnsanları kutuplaştırıp ötekileştirme. Kimse seninle aynı şeyi düşünmek zorunda değil.

servanda, 9 yıl önce

Seni gizli savunuculugunu yaptığın konya desek ve paranoyan ile başbaşa bırakıyorum

Parsstemir
Aday Memur
23 Mayıs 2016 23:20

Arkadaşlar merhaba merkezi alımla avukat alan kaç kurum kaldı bilgisi olan var mı?

ankhukukcu
Kapalı
25 Mayıs 2016 14:24

bende bu konuyu merak ediyorum merkezi alan kaç kurum kaldı en son kültür bakanlığı da sanırım mekezi alımdan çıktı, şu an sağlık bakanlığı, aile sosyal politikalar bakanlığı, göç idaresi , bazı üniversiteler ,milli eğitim bakanlığı var benim bildiklerim bunlar .. bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan bilgi bekliyoruz.

Parsstemir, 8 yıl önce

Arkadaşlar merhaba merkezi alımla avukat alan kaç kurum kaldı bilgisi olan var mı?

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi