Editörler : supporters.

13 Mayıs 2015 17:50

işletme vs kamu

arkadaşlar devlette kadro açısından hangisi daha avantajlıdır bilginiz var mı?

ben kamu düşünüyordum ama işletme mesela kaymakamık sınavına bile girebilirken kamu mezubnu işletme mezununun girdiği her sınava giremiyor diye duydum doğru mudur

teşekkürler

Tengir Ordo
Aday Memur
13 Mayıs 2015 18:46

Maliye oku.

el cabbar
Kapalı
13 Mayıs 2015 22:38

Oncelikle kurumlarin neredeyse tamamina yakini fakülte bazinda alim yapar bölum ayrimi yapan bir kac kurum ise ozellikle uluslararasi iliskiler ve kamu yönetimi mezunu alir isletmenin hicbir artisi yoktur bu konuda.Ayrica eger bilgi birikimi anlaminda birsey kazanmak istiyorsan kamu yönetimi,uluslararasi iliskiler,iktisat veya maliye oku bu dort bölüm disinda tercih yapman sana diploma disinda hicbir sey kazandirmayacaktir.Uluslar,kamu yonetimi ve maliye bolumlerinden mezun oldugunda sosyal hayatta kurdugun cumleler dahi degisecektir emin ol.Ancak kurum sinavlari baglaminda da dusunecek olursan Iktisat bolumu mezunu bir insan herkes icin cok zorlayici olan iktisat dersini artik gercek anlamda ogrenerek mezun olmustur kolaylikla sinavlardan iyi not alirsin

el cabbar
Kapalı
13 Mayıs 2015 22:43

Ayrica iktisati 4 yilda bitirmek her babayigidin harci degildir cok zordur bitirebilen adama helal olsun bunuda iyi bil diger uc bolümü 4 yilda rahatlikla bitirirsin hemde gercekten okumaktan zevk alarak hic pismanlik yasamadan.

Smh1
Şef
14 Mayıs 2015 00:16

çok uç bir hedefin yoksa hiçbir farkı yok hocam. hee daha yeni başlıycaksan hiç okuma çünkü bu yol zor bu yol çetin bu yol dikenlerle dolu :D

kaplumbaga155
Yasaklı
14 Mayıs 2015 09:53

yardımcı olanlara çok teşekkür ettim sağolun arkadaslar

tbau
Aday Memur
14 Mayıs 2015 10:57

hukuk

kaplumbaga155
Yasaklı
14 Mayıs 2015 11:56

hukuk tumuyot malesef

tbau, 9 yıl önce

hukuk

kaplumbaga155
Yasaklı
30 Haziran 2015 01:41

maliye vs kamu olarak güncel. fikirlere açığım

kafkayevsky
Aday Memur
30 Haziran 2015 03:50

gazi maliye mezunu ve ankara siyasal'da siyaset bilimi yüksek lisansı yapan biri olarak üç aşağı beş yukarı maliyeye ve kamu yönetimine haizim.sadece kamuda kariyer odaklı bakarsan maliye bölümü biçilmiş kaftan,ama entelektüel meziyetlerim olsun,ciddi akademik tartışmalarla hemhal olayım diyosan siyaset bilimi ve kamu yönetimi yaz vizyonun baya genişler.misal benim maliyeyi yazmam en büyük hataydı hayatımda ki,ne yapsam o kadar mutsuz olamazdım.tabi son tahlilde bunlar kişisel şeyler :)

30 Haziran 2015 16:38

devlet ve kpss için en ideali iktisat. maliyeymiş, siyasetmiş salla onları.

sbfkamucu
Şef
30 Haziran 2015 17:21

işletme mi kamumu dersen bir kamucu olarak kamuyu öneririm ama iktisat oluyorsa düşünmeden iktisat yaz. a grubu sınavlarının temel taşı iktisattır iktisatı yapan maliyede yapar muhasebede yapar hukukta yapar bi şekilde ama iktisat olmadan a grubu zor. iktisat okuyarak a grubu kadrolar için bi adım önde ol derim.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi