Editörler : "eskiyara"Pangaea
15 Mayıs 2015 19:43

ben,kadın öğretmeni mahkemeye verirsem.

ortaokullardan birinde okul müdürüyüm.matematik öğretmenimiz benim aleyhime 19-20 tane öğrenciye biz müdürden şikayetçiyiz bize baskı yapıyor diye dilekçe yazdırmış.ben soruşturma bittikten sonra öğrencileri mahkemeye vereceğim.ancak dostlarım hocam sen mahkemeye verirsen kadın milleti her türlü şeyi söyler çıkıp mahkemede beni taciz etti der ya da dah iğrenç iftiraları atabilir bu sefer senin hayatın kararır diyorlar.sizce ne yapmalıyım.kadın öğretmen mahkemede böyle iftiralara bulunabilir mi

olderbrother80
Aday Memur
15 Mayıs 2015 19:48

ayrıca beni soruşturan müfettiş rehber öğretmeni eşliğinde öğrencilerin ifadesi almaya başlamış.acaba ben okul kanalıyla bu öğrencilerin velilerin haberi var mı velilerin de ifadelerinin alınmalarını talep ediyorum diye dilekçe yazabilir miyim müfettiş öğrencilerin yönlendirildiğini ortaya çıkaramazsa ben de kadın öğretmeni pisliği bulaşmasın diye mahkemeye vermezsem bu insanların yaptıkları yanına kar mı kalacak.peki benimle olan mücadelesinde neden öğrencileri kullanıyor.hadi beni sürgün gönderdiler.yeni gelen müdüre de aynı numarayı çekmeyecekler mi

aykutak.80
Şef
15 Mayıs 2015 20:23

hocam öncelikle geçmiş olsun.müfettiş öğrencilerin ifadesine bakar olayı etraflıca araştırmaz.mahkemeye giderseniz bayan öğretmen sana iftira atar mı zannetmiyorum ama yine de bayan öğretmenlere güven olmaz.

aykutak.80
Şef
16 Mayıs 2015 18:40

hocam siz yine de sendikanın avukatına bir danışın,derim

arelsolin
Şube Müdürü
16 Mayıs 2015 20:39

Hocam ifadeler ortaya ciksin sonra dusunursunuz,ithamlar ne konuda baski, po da onemli,mufettis detayli arastirir niye arastirmasin,sonucta onun raporu kaderinizi belirleyecek,size yakin ogretmen ya da idarecilerden icerikleri ogrenebilirsiniz,ustelik kadin ogretmenlere guvenilmez lafi cok agir.sonucta ayni durumdan o da etkilenecek,aksine turkiyedeki taciz ve baskilarin musebbibi erkek ogretmenler oyle degil mi

olderbrother80
Aday Memur
16 Mayıs 2015 21:49

arelsolin hocam özelinize mesaj gönderdim lütfen bakar mısınız

16 Mayıs 2015 22:56

Hocam görevlendirilen muhakkik önce inceleme yapar. Sonra ihtiyaç duyarsa soruşturmaya geçer.

16 Mayıs 2015 23:03

Senin durumunu bilmiyorum. Hangi aşamada inceleme aşamasında mı yoksa soruşturma mı? İnceleme aşamasındaysa bu aşamada bekle. Bir de ifaden alınırken tanıklarını falan iyi belirle. Öğrenci velilerinin de tanık olarak ifadesinin alınmasını mutlaka iste. Gerek görmezse yazılı olarak iste. Niçin gerek duymadığını yazılı olarak sana bildirsin. İnceleme aşamasında kalıp soruşturma aşamasına geçmezse o zaman şikayetçi olanlar hakkında maddi manevi tazminat davası aç. Davada ailende bulunan herkes için (annen, baban, çocukların,eşin vs.)

arelsolin
Şube Müdürü
16 Mayıs 2015 23:35

Bahadir hocam guzel aciklamis ayrica muhakkikse daha kolay.

arelsolin
Şube Müdürü
16 Mayıs 2015 23:38

Hocam ogretmenlerin yonlendirdigi acik,yoksa ogrenci ne diye muduru sikayet etsin,ogretmenler tezgah yapmis,bunun ortaya cikmasini isteyinogrencileri alet etmek biuyuk bir ayip

olderbrother80
Aday Memur
17 Mayıs 2015 09:11

şuan soruşturma başladı.müfettişler psikolojik danışman ve rehberlik öğretmeni kanalıyla çocukların ifadelerini alıyorlarmış.inşaallah rehberi öğretmenine gerçekleri söylerler.mem evrak kayıttaki arkadaş dilekçelerin hepsinin x adlı öğretmen tarafından getirildiğini söylüyor.ama müfettişler tetikçilik yapar mı vazifeli mi gelir inşaallah müfettişler tarafsız davranırlar.

olderbrother80
Aday Memur
17 Mayıs 2015 09:17

öğrencilerin x adlı öğretmen tarafından yönlendirildiği ortaya çıkmazsa ben mahkemeye gideceğim.ama dostlarım karşındaki bayan çıkıp da mahkemede sana iftira atabliir.işte efendim bu arkadaş beni taciz etti der iki tane de yalancı şahit bulur o zaman senin hayatın kararır diyorlar.ben neyse de bu tip öğretmenlere bir ders verilmeli.her kafası bozulduğunda meslektaşı için öğrencileri yönlendirmemeli.bana yaptı bari başkasına yapmasın.ama işte mahkemeede iftira atarsa diye çok korkuyorum.

vgulmez
Daire Başkanı
17 Mayıs 2015 13:09

Sayın Hocam, bayan öğretmen öğrencilere neden böyle bir şey yaptırıyor ? Amacı ne ?

olderbrother80, 9 yıl önce

öğrencilerin x adlı öğretmen tarafından yönlendirildiği ortaya çıkmazsa ben mahkemeye gideceğim.ama dostlarım karşındaki bayan çıkıp da mahkemede sana iftira atabliir.işte efendim bu arkadaş beni taciz etti der iki tane de yalancı şahit bulur o zaman senin hayatın kararır diyorlar.ben neyse de bu tip öğretmenlere bir ders verilmeli.her kafası bozulduğunda meslektaşı için öğrencileri yönlendirmemeli.bana yaptı bari başkasına yapmasın.ama işte mahkemeede iftira atarsa diye çok korkuyorum.

olderbrother80
Aday Memur
17 Mayıs 2015 20:40

bayan arkdaş dul.karşı okulun evli erkek müdür yardımcısı ile sürekli bizim okulda sabahtan akşama kadar oturuyorlardı ben de hocam buralar küçük yerler dedikodu olur falanca kişi senin odana gelmesin dedim o ve o erkek müdür yardımcısı beni bitirme operasyonu yaptılar. ( erkek müdür yardımcısı okulumuz daha önce ilköğretim iken okulun eski müdür yardımcısı ve müdür vekili imiş.)

vgulmez, 9 yıl önce

Sayın Hocam, bayan öğretmen öğrencilere neden böyle bir şey yaptırıyor ? Amacı ne ?

T R O N
Müsteşar Yardımcısı
23 Mayıs 2015 10:40

ACemi idarecimisin kardeşim.Sana NE.? Öğretmenin Arkadaşı gelir.YeterKi Eğitim aksamasın.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi