Editörler : swat3410
16 Mayıs 2015 00:20

Memur , memur hakkında rapor tutabilir mi

Mrh arkadaşlar çalıştığım yerde iş çığırından çıktı bürocular görevini yapmıyor savsaklama yalan dolan iftira ile kendilerini haklı gösteriyorlar yaptıkları akşama kadar birkaç evrak sonra cok calismis gibi uf tuf halleri var biz sıkıntı yaşıyoruz bu konu ile ilgili rapor yazmak istiyorum babalarının çiftliği değil herkez işini hakkıyla yapacak ben hiç rapor yazmadım şikayet için birçoğunuzda öyledir artık son olaydan sonra idare ve sabır göster etmeyeceğim önemli bir konuda büroda adam bulamıyorum ali babanın çiftliği sanki simdi bu rapor yazıldıktan sonra evrak arşivden kayıt alıp nerelere teslim olmalı sonuç ne olur güvenlik kamaralari mevcut

rsmmm
Kapalı
16 Mayıs 2015 00:53

bimere yaz

fizeu
Genel Müdür
16 Mayıs 2015 00:57

Bimere yazma naçizane tavsiyem ilk olarak şube müdürünle konuş şu an için oradan umut yoksa direk il emniyet müdürlüğüne şikayette bulun ve çıkabiliyorsan il emniyet müdürüne görüşe çık samimiyetini göster iki gün sonra sana paralelci diye yaftayı yapıştırmasınlar haklıyken haksız duruma düşme derim...il emniyete neden bildirmedinde bimere yazdın diye soruşturma geçirme sonra...

savasci3445
Aday Memur
16 Mayıs 2015 02:12

bimer olmaz parelelci yaftasi aklımdan geçmedi değil söz uçar yazı kalır yazılı olsun istiyorum

abdullahselam80
Kapalı
16 Mayıs 2015 11:18

1- Polis rapor yazamaz. Tutanak tutabilir.

2-Bir yere idareciyi ne diye koyarlar, idareci olmak onların işi memurun işi değildir ne olursa olsun.

Neticede amirinde amirleri var. Bence hiç bulaşmamak lazım, bu idarecilerin işi, ha konusu suç teşkil etmediği taktirde.

karamurat323232
Şube Müdürü
16 Mayıs 2015 18:36

polis rapor tutamaz mı :)

sen raporunu tutarsın amir gereğini yapar

amir senin lafınla hareket etmez

ondan sonra ben amire dediydim müdüre dediydim dersin adamlarda nerden bileyim dediğini dediğinde o tutamaz dediğin raporu koyarsın önüne

abdullahselam80, 9 yıl önce

2-Bir yere idareciyi ne diye koyarlar, idareci olmak onların işi memurun işi değildir ne olursa olsun.

Neticede amirinde amirleri var. Bence hiç bulaşmamak lazım, bu idarecilerin işi, ha konusu suç teşkil etmediği taktirde.

adalı-polis
Genel Müdür
16 Mayıs 2015 18:39

Teknisyenin polise rapor tuttugunu gordum polis polise nasil tutmaz

iyiniyetliyorumcu
Genel Müdür
16 Mayıs 2015 19:07

savasci3445

pardon ben tam olarak anlayamadım, senin çalıştığın yerde rütbeli kimse yokmu, iş aksıyorsa rütbeliye hesap sorarlar sana sormazlarki, neden gerildin bu kadar anlamadım, senin yaptığın biraz ucuz kahramanlık gibi, memurun memurla kötü olması amiri mutlu eder,

bürocular görevini yapmıyorsa onların sorunu, sen sana verilen görevi yap vicdanın rahat olsun, sanki büroya geçmek istiyon gibi durum sezdim.

savasci3445
Aday Memur
16 Mayıs 2015 19:34

İyi niyetli yorumcu pek iyi niyet sezemedim sizden onyargilisin senin acele getirip işleme sokulması gereken bilgi bunların yüzünden aksarsa ve zeytinyağı gibi su üstüne çıkıp sıkıntı yasarsan sen ne yaparsın

savasci3445
Aday Memur
16 Mayıs 2015 19:36

üstelik bir değil her zaman böyle rütbeli var elbet adamlar onları bile parmağında çeviriyor

abdullahselam80
Kapalı
16 Mayıs 2015 22:25

Hekim rapor yazar, Doktor rapor yazar,

Kolluk (Polis oluyor) ancak tutanak tutabilir.

Tutanağıda Amirine memuruna hatta kendine bile tutabilirsin yanına bir imza daha alman kaydıyla.

Mesele tutanağı tutmakta değil Tutanağın dikkate alınıp işlem tesis edilmesindedir kardeş.

karamurat323232, 9 yıl önce

polis rapor tutamaz mı :)

sen raporunu tutarsın amir gereğini yapar

amir senin lafınla hareket etmez

ondan sonra ben amire dediydim müdüre dediydim dersin adamlarda nerden bileyim dediğini dediğinde o tutamaz dediğin raporu koyarsın önüne

16 Mayıs 2015 23:14

Polis her türlü rapor tutar. telsiz, araba, bilgisayar arıza yaptığında tek kişilik rapor tutuyoruz da işler aksayınca neden tutmayalım. bürocular her yerde, her zaman aynı yöntemi uygular. rahatları kaçmasın, yerlerine başka arkadaş geçmesin diyerek. grupta çalışıp, hafta içi kimseye bilgi vermeden, kafana göre çarşı pazar dolaşmanın keyfini, hiç bir büro vermiyor.. Bu arada, tutanak adli olaylar la ilgili düzenlenir. rapor idari işlemler için yazılır.

Agenttr
Kapalı
16 Mayıs 2015 23:14

Polis nasil rapor tutamaz. Bunu baskasi soylese anlarim ama meslek icindeki biri bunu soyluyorsa vah halimize.

avcı_38
Kapalı
17 Mayıs 2015 01:01

kardeş sen baya şakacısın ya :)) polis rapor tutamaz öyle mi.. ayrıca, hekimle doktor aynı meslek kolunun eş anlamlı kelimeleridir, sanki farklı iş yapıyorlar gibi de örnek vermişsin :)) senin rapor anlayışını ben sonradan farkettim :))) rapor kelimesinin türkçe lugatteki karşılığına yeniden baksan iyi olur.. hiç olmazsa kat'i konuşup meslektaşını yanıltmamış olursun.. cidden şaka gibi bi durum ya polis rapor tutamaz ahahahahaha :))))))

Tutanağıda Amirine memuruna hatta kendine bile tutabilirsin yanına bir imza daha alman kaydıyla.

Mesele tutanağı tutmakta değil Tutanağın dikkate alınıp işlem tesis edilmesindedir kardeş.

by carizma
Daire Başkanı
17 Mayıs 2015 03:46

sanane büro işinden yetişiyor mu aksama var mı senin işin düştüğü zaman çözülüyor mu çözülmüyor mu rapor tutarsın ne karın olacak savsaklama diyorsun bunun denetimi sana mı düştü ben bürocuyum ve büronun işlevini sorumluluğunu öğren sonra rapor tutacam de

savasci3445
Aday Memur
17 Mayıs 2015 10:01

Seni anlıyorum raporu hekim Baytar yazabilir

savasci3445
Aday Memur
17 Mayıs 2015 10:07

Bu carisma

galiba tüm burocular aynı özelliklere ve karaktere sahip sanane işini yap falan filan kardeşim aksaklık neticesi ben görevi ihmal verilen görevi yerine getirmeme veya allah muhafaza kişiyi ve kamuyu can ve mal güvenliğinin zarara uğraması hadisesi hasıl olunca adli ve idari soruşturma gecirirsem söyle bakalım bu işin içinden nasıl çıkarsın

by carizma, 9 yıl önce

sanane büro işinden yetişiyor mu aksama var mı senin işin düştüğü zaman çözülüyor mu çözülmüyor mu rapor tutarsın ne karın olacak savsaklama diyorsun bunun denetimi sana mı düştü ben bürocuyum ve büronun işlevini sorumluluğunu öğren sonra rapor tutacam de

abdullahselam80
Kapalı
17 Mayıs 2015 11:38

Polemik devam ediyor;

Savcılık fezlekelerinde, mahkeme dosyalarında vs.vs. dikkatle okuyor musun hiç

kolluk raporlarımı diyor yoksaa

kolluk tutanaklarındanmı bahsediliyor hı?

RAPOR POLİSİN İŞİ DEĞİLDİR TUTANAK POLİSİN İŞİDİR SLTINDADA NE KADAR ÇOK İMZA VARSA O KADAR KUVVETLİ OLUR TUTANAK.

by carizma
Daire Başkanı
17 Mayıs 2015 15:40

derdin büroya geçmekse git amirine söyle geç

savasci3445, 9 yıl önce

Bu carisma

galiba tüm burocular aynı özelliklere ve karaktere sahip sanane işini yap falan filan kardeşim aksaklık neticesi ben görevi ihmal verilen görevi yerine getirmeme veya allah muhafaza kişiyi ve kamuyu can ve mal güvenliğinin zarara uğraması hadisesi hasıl olunca adli ve idari soruşturma gecirirsem söyle bakalım bu işin içinden nasıl çıkarsın

savasci3445
Aday Memur
17 Mayıs 2015 20:51

bnm öyle bir derdim yok

ahmet552
Memur
17 Mayıs 2015 23:43

Rapor, kişinin bizzat gördüğü, yaşadığı veya incelediği bir konuyu ilgili yere bildirmek üzere bizzat kaleme alarak düzenlediği belgedir. Dolayısıyla ilgili konu veya herkes(ast-üst) için de yazılabilir. Sen kavramları birbirine karıştırmışsın. Gördüğüm veya karşılaştığım hukuksuz veya yanlış giden birşeyi yazılı olarak bildirmek için illa ki imza atacak başka birini mi bulmak zorundayım. İspat edeceğimden emin olduktan sonra her türlü tutarım.

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi