Editörler : Lanet
20 Mayıs 2015 11:41

Muhafaza memur olma süreci nasıl işler?

slm arkadaşlar bazı konulardasorularım olacak tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir mi? şimdiden tşkler

1) mülakat sonuçları açıklandıktan sonra evrak hazırlama süresi ne kadardır, bu süre sonuçlar açıklandıktan hemen sonra mı başlar?

2)memur olduktan sonra herhangi bir eğitimi var mı, varsa ne kadar sürer, eğitim bittikten sonra herhangi bir sınava tabi tutulur musun, bu sınavda başarısız olunca memuriyetin son bulur mu yada aynı şey staj için de söz konusu mudur?

3)sağlık kurulu raporu yurdun her yerinde ve silahlı olarak görev yabilir ibaresi, tam teşeküllü devlet hastesinden nasıl alınır? yani ben muhafaza memuru için bu raporu alırken her branşta bu ibare geçecek mi? yada genel olarak rapor da mı geçmesi gerekiyor mu?

mağlum türkiyede şartlar zor muhafaza memuru olduktan sonra memuriyetimize son verecek herhangi bir konu olur mu? evrak, eğitim vs aşamalarında?

uraltay85
Genel Müdür
21 Mayıs 2015 21:03

hele bi kazandığın resmileşsin :)

Lazopo-053
Kapalı
27 Mayıs 2015 13:33

1- evrak süresi aklımda değil. sizin mülakat sonucu belli olacak. sonra Evrak. en son "atanma onayı" açıklanıcak

2- evet eğitim var. 3 aylık aday memur eğitimi. muhafaza da staj yok. sınavlar var ama başarısız olanı görmedim. atılmazsınız

3- normal bi devlet hastanesinden heyet raporu alınır gibi oluyor. sadece o ibareyi kesinlikle belirtmeniz lazım. raporda yazmalı lazm. hastane yönlendirir sizi. sadece heyet raporunda geçmeli

4- evraklar ve rapor eksikse atanmazsınız tabii bunalr incelenecek. eğitimden sebeb atılma olmaz. ee daha sonra 657 tabii Memur hükümleri geçerli olacak

uraltay85
Genel Müdür
29 Mayıs 2015 00:48

muhafaza eğitiminin bitiminden sonraki 2 aylık süre stajdır ve puan verilir.

29 Mayıs 2015 09:36

Aferin ilk kez birisini terslemeden cevap vermişsin

Lazopo-053, 9 yıl önce

1- evrak süresi aklımda değil. sizin mülakat sonucu belli olacak. sonra Evrak. en son "atanma onayı" açıklanıcak

2- evet eğitim var. 3 aylık aday memur eğitimi. muhafaza da staj yok. sınavlar var ama başarısız olanı görmedim. atılmazsınız

3- normal bi devlet hastanesinden heyet raporu alınır gibi oluyor. sadece o ibareyi kesinlikle belirtmeniz lazım. raporda yazmalı lazm. hastane yönlendirir sizi. sadece heyet raporunda geçmeli

4- evraklar ve rapor eksikse atanmazsınız tabii bunalr incelenecek. eğitimden sebeb atılma olmaz. ee daha sonra 657 tabii Memur hükümleri geçerli olacak

Lazopo-053
Kapalı
29 Mayıs 2015 12:22

kendi işine bak ve gereksiz yorum yapma.. çok biliyorsan sen cvp ver. UZA

sadrazamsolpasa, 9 yıl önce

Aferin ilk kez birisini terslemeden cevap vermişsin

erdi3535
Aday Memur
03 Haziran 2015 06:28

eğitim sürecinde maaş gibi bi durum var mı acaba??

ikbalerdem
Aday Memur
08 Haziran 2015 10:29

VAR TABİ ATAMA ONAYI OLDUKTAN SONRA MAAŞLAR BAŞLAR EGİTİM SÜRECİNDEDE MAAŞ ALMAYA DEVAM EDERSİNİZ. ZATEN GÜMRÜKTE EN ZEVKLİ ANLARINIZ EĞİTİMDEKİ 3 AY OLACAK İYİ DEĞERLENDİRİN :)

erdi3535, 9 yıl önce

eğitim sürecinde maaş gibi bi durum var mı acaba??

umutsuzvakka
Aday Memur
08 Haziran 2015 20:36

Muhafaza Memurluğunu kazananların, Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, psikiyatrik bir hastalık, kişilik bozukluğu, nörolojik rahatsızlığı, şaşılık, körlük, gece körlüğü, renk körlüğü, işitme kaybı, topallık, kekemelik, kas veya iskelet sisteminde hareket kısıtlılığı ve benzeri engeller bulunmadığını belirten ve ?Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir? ibareli sağlık kurulu raporu aslı,

arkadaşlar çokşükür kazandik

aliman raporda bu ibarenin hepsi mi geçecek yoksa yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibaresi mi geçecek.

ikbalerdem
Aday Memur
15 Haziran 2015 04:18

YURDUN HERHERİNDE GÖREV YAPABİLİR VE SİLAH KULLANABİLİR İBARESİ YETERLİDİR DAHA NE OLSUN

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi