Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Mayıs 2015 21:01

Eş durumu nedeniyle zorunlu hizmeti ertelenmiş biri, z. hizmet olan okula il dışı isteyebilir mi?

Eş durumu nedeniyle zorunlu hizmeti ertelenmiş biri, başka bir ildeki zorunlu hizmet olan okula isteğe bağlı il dışı isteyebilir mi? eğer isteyebilirse bulunduğu okulda 3 yılı dolmuş olmak zorunda mı yoksa eş durumundan geldikten hemen 1 yıl sonra isteyebilir mi?

hms36
Aday Memur
21 Mayıs 2015 21:39

bende benzer durumdayım. il içi istemek istiyorum ama mebbiste 3 yılın doldurmadan tayin isteyemezsiniz diyo .:(((

pes yani
Aday Memur
21 Mayıs 2015 22:43

Hocam benim de eş durumu özrü bitti.Zorunlu hizmet yükümlüsüyüm.Yeni açıklanan duyuruya göre ( meb insan hakları gen.müd. haberler kısmında)Üç yıl dolmadan istenebiliyor diye biliyorum.

Siz tercihleri kaydedince mi uyarı veriyor.

hms36, 9 yıl önce

bende benzer durumdayım. il içi istemek istiyorum ama mebbiste 3 yılın doldurmadan tayin isteyemezsiniz diyo .:(((

nes0koc
Aday Memur
21 Mayıs 2015 23:23

12- Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen dördüncü, beşinci ve altıncı hizmet alanlarındaki

eğitim kurumlarında görevli iken mazeretleri nedeniyle birinci, ikinci ve üçüncü hizmet

alanlarındaki eğitim kurumlarına atanan öğretmenlerden zorunlu çalışma yükümlüsü olanlar,

mazeretlerinin ortadan kalkması hâlinde zorunlu çalışma yükümlülüklerini tamamlamak üzere

dördüncü, beşinci ve altıncı hizmet alanındaki eğitim kurumlarına atanacaktır.

madde 12 ye göre hocam z.hizmet bölgelerini isteyebiliyosunuz.yoksa resen atanırsınz.

Balarısı34
Kapalı
21 Mayıs 2015 23:38

Diyarbakır il mem sayfasında açıklama yapmışlar zorunlu hizmetini yapmayanlar 3 yıl şartı aramaksızın başvurabilirlerdiyor

pslfrt
Aday Memur
21 Mayıs 2015 23:39

cevaplarınız için teşekkür ederim. benim sormak istediğim şu:

ilk atamayla zorunlu hizmet olmayan bir okula atanan öğretmen kendi isterse 3 yılı doldurmasına gerek olmadan zorunlu hizmet olan bir okula il dışı tayin isteyebiliyor. aynı durumu eş durumu tayiniyle zorunlu hizmet olmayan okula atanan bir öğretmen için düşünürsek, bu öğretmen de 3 yıl beklemeden zorunlu hizmet olan okula il dışı ya da il içi tayin isteyebilir mi? Bu okul eşinin çalıştığı ilden farklı ilde olabilir mi?

(yönetmelikte sorduklarıma mani bir madde göremedim. sadece eş durumuyla gelinen okulda 1 yıl çalışmak gerekli sanırım)

Balarısı34
Kapalı
21 Mayıs 2015 23:42

1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarında görev yapmakta olan zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden adaylıkları kaldırılanların zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına il içinde yer değiştirme isteğinde bulunamayacakları yönünde yazılı yada sözlü olarak müracaatlar Bakanlığımıza iletilmektedir.

Bilindiği gibi, bu konuya ilişkin İl İçi Atama Duyurusunda tersi bir açıklamaya yer verilmediği gibi ?ÖĞRETMENLERİN 2015 YILI İL İÇİ İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME DUYURUSUNUN? 25 inci maddesinde ?...Yukarıda belirtilen açıklamalarda yer almayan hususlarda Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri esas alınacaktır.? denilmektedir.

Anılan Yönetmeliğin 43 üncü maddesinin 2 nci fıkrasında ise; ?Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden mazerete bağlı zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenenler ile adaylıkları kaldırılanlar, zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilir. Bunlardan hizmet puanlarının yetersizliği veya alanlarında ihtiyaç bulunmaması gibi nedenlerden dolayı tercihlerine ataması yapılamayanlar bulundukları yerde görevlerine devam eder.? denilmektedir.

Bu çerçevede 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarında görev yapmakta olan zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden il içi yer değiştirmelerde, başvuruların son günü itibarıyla adaylıkları kaldırılmış olanlar, istemeleri halinde aynı il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme başvurusunda bulunabileceklerdir.

nes0koc
Aday Memur
22 Mayıs 2015 00:01

yok hocam isteyemezsiniz.yine sorun siz ama.çünkü yönetmelikte kimlerin, hangi durumlarda il dışına başvurabileceği yazıyo.

belengaz04
Şef
22 Mayıs 2015 00:33

bende başvuruyom başvuru kabul edilmiyor ama 3 yıl dolmadan başvuru yapılıyor dendi

aytaçabi
Memur
22 Mayıs 2015 03:11

Peki eş durumundan zorunlu hizmetini ertelemiş olanlar 3 yılını doldrudmadan il dışı zorunlu hizmetini tercih etse (ki arkdaşlar mebbiste edilemiyor diyorsunuz bu sorunu çözerseniz nasıl çözdüğünüzü yazabilirseniz bizede faydalı olur) daha sonra bende farklı kurumda memur olarak eş durumundan il merkezine gitsem eşim ağustosta il içi eş durumu isteyebilir mi?

pslfrt
Aday Memur
22 Mayıs 2015 11:49

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMEN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ

MADDE 43

(2) Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden mazerete bağlı zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenenler ile adaylıkları kaldırılanlar, zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarına yer değiştirme isteğinde bulunabilir. Bunlardan hizmet puanlarının yetersizliği veya alanlarında ihtiyaç bulunmaması gibi nedenlerden dolayı tercihlerine ataması yapılamayanlar bulundukları yerde görevlerine devam eder.

Ben bu maddeden, 3 yıl dolmasına gerek kalmadan isteyebilir anlamı çıkardım

yvzzz
Memur
22 Mayıs 2015 12:28

ben az önce bu konu ile ilgili,bakanlığın atama birimini aradım;03124131790.3 yılım dolmadı eş durumundan zorunlu ertelenmekte basvuru yapabilir miyim dedim eve yapabilirsiniz dedi.sistem 3 yılı doldurmadığınız için yapamazsnz diyo basvurumu kaydedemıyorum dedim.basvuru yapabilmeniz gerekir;bilişim birimini arayın durumu iletin sistemi açarlar dedi:03124131378-79 arıyorum ama açan yok.

aytaçabi
Memur
22 Mayıs 2015 14:08

benim asıl sorum haziranda eşim zorunlu hizmet gerekçesi ile il dışı istese daha sonra bende arkasından gitsem eş durumu ile, böylece yeni eş özrü doğmuş olacağından eşim ağustosta eş durumundan ilçeden benim yanıma ile gelebilir mi?

trali
Aday Memur
22 Mayıs 2015 14:35

ACİLLL!!!!!

Arkadaşlar eşim 2015 yılında eş özrü sebebiyle aynı il merkez ilçeye atandı. hizmet puanı 75 puan ve diğer arkadaşlarından düşük olduğu için norm fazlası kadro uygulamasından, okul idarecileri il içi tercih yapmasını söylediler. Daha geleli 6 ay olmadan bu nasıl bir uygulama anlamdım . Mill eğitimin vay haline... bilsisi olan cevap verirse sevinirim saygılar.

trali
Aday Memur
22 Mayıs 2015 14:49

arkadaşlar acil lütfen

gülen dost
Memur
22 Mayıs 2015 16:58

Hocam en güvenilir kaynak bakanlığı 147 yi arayınız ve oradaki arkadaş size yönetmeliği okuyacaktır ve gerekli açıklamaları yaparlar.

pslfrt
Aday Memur
22 Mayıs 2015 23:18

hocam mart ayında, bizim okulda ben ve bir branştaşım daha norm fazlası olduk. Ben başvurdum ve tayin oldum, diğer arkadaş istemedi ve aynı okulda kaldı. Yani kimse ona, seni resen atayacağız demedi. Ama bizim ders saatlerimiz 15 saatten fazlaydı. 15in altında olsaydı onu da zorla atarlar mıydı bilmiyorum. araştırmanız lazım

trali, 9 yıl önce

ACİLLL!!!!!

Arkadaşlar eşim 2015 yılında eş özrü sebebiyle aynı il merkez ilçeye atandı. hizmet puanı 75 puan ve diğer arkadaşlarından düşük olduğu için norm fazlası kadro uygulamasından, okul idarecileri il içi tercih yapmasını söylediler. Daha geleli 6 ay olmadan bu nasıl bir uygulama anlamdım . Mill eğitimin vay haline... bilsisi olan cevap verirse sevinirim saygılar.

mrsndnz
Aday Memur
23 Mayıs 2015 12:11

Zorunlu hizmet bölgesinde 1.5 sene çalıştım. 2 senedir zorunlu hizmet olmayan bir okuldayım. Tercih yapmak zorunda mıyım? Çalıştığım okulda 1 sene kalma hakkım var mı, tercih yapmazsam resen atama yapılır mı?

Bilgi sahibi olanlar cevaplarsanız sevinirim..

katreimatem1
Kapalı
24 Mayıs 2015 15:12

ACİİİİLLLLLLLLLLL

Merhaba Arkadaşlar, il dışından A İLÇESİNE gittiğim il'e eşim, eş durumundan aynı ilin B İLÇESİNE( merkez) atandı diyelim. sonraki atama döneminde ilçeler arası eş durumu isteyebilir miyiz?

pslfrt
Aday Memur
25 Mayıs 2015 01:48

ben isteyebilirsiniz diye biliyorum ama en doğrusunu milli eğitimdekilere sorarak öğrenebilirsiniz.

katreimatem1, 9 yıl önce

ACİİİİLLLLLLLLLLL

Merhaba Arkadaşlar, il dışından A İLÇESİNE gittiğim il'e eşim, eş durumundan aynı ilin B İLÇESİNE( merkez) atandı diyelim. sonraki atama döneminde ilçeler arası eş durumu isteyebilir miyiz?

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi