Editörler : supporters.

Yasaklı
23 Mayıs 2015 10:39

vay be olaya bak

ankara merkrzde gorevli bir kultur ya da cevre uzmaniyla akademisyenlerin karsilastirilmasi

uzman yrd maasi 3350 tl 3 yil sonra kurumici bir tez yazimi ve maas 4 bin 10 yil sonra maas 5000 tl

arastirma gorevlisi maas 3350 tl 6-7 icinde yuksek lisans tezi doktora yeterlilik sinavi doktora tezi ve bir kac yayin yapma sonra eger kadro acilirs yrd doc olma yrd doc olunca maas 3650 tl oluyor

daha sonra en az 4 5 yil bekleme yayinlari artirma docentlik jurisinin keyfine gore docent olabilme ya da olamama.unvani alsanda universitenin kadro acmasini beklemek

docent olunca maas 4300

gene 5 6 yillik bekleme suresi yayin yapma vs universite lutfederse prof unvani almak maas 5000 birinci derece kultur uzmani maasi

tabi bunlar en iyi ihtimal kadro verilmezse ya da docentlik verilmezse yillarca is korkusu yasamakta cabasi

evet egitime buyuk destek veriyoruz gercekten

elensari
Şube Müdürü
23 Mayıs 2015 11:00

Profesör maaşı daha yüksek olmalı. Belki doçentlik de ... Sözlerimin esası şu ki bakanlıkta uzman yrd ve herhangi bir üniversitede araştırma görevlisi olabilmeyi kıyaslarsak uzman yrd. Lığının çok önde olduğunu düşünüyorum. AG olmak çok daha kolay bunu söylemek istiyorum.

mufettis2015
Yasaklı
23 Mayıs 2015 11:36

hocam uzman yrd olunca olay biter artik 10 yil sonra 5000 alacagin garantidir

ama arastirma gorevlisinde kadron garanti degildin belki yrd doc bile olamazsin girme konusunsada yaniliyorsun

bugun ankarada bir universitede argor olmak cok zordur olaanda hoca olmak zordur

bence bu maaslar hocalara ayiptir

DENETCİ@
Şef
23 Mayıs 2015 11:45

becerikli olan 40'ı bulmadan profosör oluyor. Maaşı 6 7 bin oluyor en az uzmanın onunde o da yok..

mufettis2015
Yasaklı
23 Mayıs 2015 11:59

becerikli olan uzmanda daire baskani genel mud yrs gene lmud oluyor

DENETCİ@, 9 yıl önce

becerikli olan 40'ı bulmadan profosör oluyor. Maaşı 6 7 bin oluyor en az uzmanın onunde o da yok..

gyjuk
Kapalı
23 Mayıs 2015 12:13

kardeşim öyp de sadece alesten yüksek alarak sadece diyorum bak sadece basit türkçe ve matematik çözerek araştırma görevlisi olabiliyorsun. uzman yardımcılığı olabilmek için aşamaları biliyorsun değil mi?

mufettis2015
Yasaklı
23 Mayıs 2015 12:20

sen oyo puanlarini gormedin herhalde ve sadece ales degil dil arti ortalamada onemli yani kolay degil hocam ama cevre uzmani olmak ici ya da baska uzman direk mulakata giriliyor. bazi uzmanlillarda yazili bile yok

gyjuk
Kapalı
23 Mayıs 2015 12:24

kardeşim dil demişsin dil uzman yardımcılıklarında da var. alesten 90 95 al bakıyım puan kaç oluyor bir hesapla. o uzman yardımcılığı mülakatına katılmak için alan kpssden kaç alman gerekiyor biliyorsun sanırım.

mufettis2015
Yasaklı
23 Mayıs 2015 12:37

hocam 93 ales 75 ortalama ve 70 dil ile 83.25 oyp puani yapiyor ve dogu ve guneydogu illeri anca geliyor

bir de cevre uzmn yrd bakiyorum dil falan istemiyir durek mulakatla ali yapiyor ve kendi alaninla ilgili paun turunu istiyor

yani ben bisey demiyorum

gyjuk
Kapalı
23 Mayıs 2015 12:40

hocam sonucta arastırma gorevlısı olabılıyorsun değil mi dogu ya da guneydogu farketmez sonunda olabılıyorsun değil mi?

çevre uzm yardımcılıgı ve onun gıbı cok az yerde dırekt mulakat var ve o mulakata kalabılmek ıcın alandan nerdeyse derece yapman lazım.

birinde sadece alesten çok ugrascaksın birinde alandan derece yapcaksın hangisi kolayına gelıyorsa onu yap hocam kolay gelsın

Celcious
Kapalı
23 Mayıs 2015 12:41

Çevre uzmanı diyorsun da mülakata girmek için 90+ KPSS lazım kolay demişsin bunca insanın emeğine haksızlık yapıyorsun sanki adam öylesine girip 90 almış gibi nasıl alınıyor o puanlar haberin yok daha sanırım ag olmak zor değil 3 e yakın ortalaman varsa ales artı dil tamamdır kpss gibi 13-14 dersle boğuşup üstüne kurum sınavı üstüne mülakat yok ne güzel

mufettis2015
Yasaklı
23 Mayıs 2015 12:45

aile sosyal politikalar

cevre

meb

orman

bilim sanayi

epdk

kultur

tika

rtuk

botas

savunma sanayi

evet gercekten cok azmis

mufettis2015
Yasaklı
23 Mayıs 2015 12:47

cevre kendi alanindan alim yapmis sallama dil de istememis ne 13 14 sinavi

Celcious, 9 yıl önce
Çevre uzmanı diyorsun da mülakata girmek için 90+ KPSS lazım kolay demişsin bunca insanın emeğine haksızlık yapıyorsun sanki adam öylesine girip 90 almış gibi nasıl alınıyor o puanlar haberin yok daha sanırım ag olmak zor değil 3 e yakın ortalaman varsa ales artı dil tamamdır kpss gibi 13-14 dersle boğuşup üstüne kurum sınavı üstüne mülakat yok ne güzel

gyjuk
Kapalı
23 Mayıs 2015 12:47

evet kardesım az çünkü gerıye kalan yaklasık 150 meslekte direkt mulakat yok

gyjuk
Kapalı
23 Mayıs 2015 12:49

neyse kardesım tamam madem daha kolay madem maaşı daha yuksek umarım kazanırsın başarılar kardeşim.

mufettis2015
Yasaklı
23 Mayıs 2015 12:52

ya hocam ben hocalara yapilan haksizligi dile getiriyorum. ama sadece onlara degil mufettislere de haksizlik ver onlarda hasretlikleri aldiklari risklerine gore uzmanla ayni maasi aliyor o da cok sacma

ama bir prof falan kolay degil olmak doktora yeterlilik falan zor sinav tez hazirlamak kolay degil yani kucumsememek lazim verdikleri emegi

gyjuk
Kapalı
23 Mayıs 2015 12:56

ben küçümsemedim hocam estagfurullah ama ülkede ne proflar var sen de biliyorsun nasıl olduklarını aynı şekilde kariyer mesleklerinin mülakatla alınanların da nasıl olduğunu az çok biliyoruz tabiki hepsini aynı kefeye koyamayız ama hepsi dört dörtlük de demek zor biraz en azından inandırıcı değil.

maestroizmir
Aday Memur
23 Mayıs 2015 14:05

hayırdır olaya bak derken uzman olmak çok mu kolay ?

23 Mayıs 2015 15:58

yrd.doç maaşının 3650 tl olduğuna inanan akıllılar başlığa üşüşmüş. Evet canım 3650 tl alıyorlar sen öyle san:))) Bak bakalım neler yapıyor bi akademisyen. Sen kendin gibi düz memur mu sandın herkesi.

mufettis2015
Yasaklı
23 Mayıs 2015 16:58

ben demiyorum maaslari memurlar net modulu soyluyor

uzmanlarin 3600 ek gosterge 2000 makam tazminati 8000 gorev tazminati var emekli olunca 3000 emekli maasi alir

yrd doc ise sadece 3600 ek gostergesi var emekli olunca 2100 tl alir

unvanlari garanti degildir ellerinden alinip ilcelerdeki meslek yuksek okuluna ogretim gorevlisi yapilabilirler hepsi ek ders alamaz

uzmanlarin oyle mi garanti kadrodur ankaradan bir yere gonderilemez isterse 65 yasina kadar yatsin hic bir varlik gostermesin kimse bisey demez 5000 tl alir ankarada takilir

23 Mayıs 2015 17:17

Uzmanlıkla akademisyenliği gelip burada kıyaslayan insanlara çok gülüyorum. Bir de her şeyi paraya indirgeyen insanları da hiç anlamıyorum. Bir de okulda onlarca hoca görmüş bu insanlar. Sokaktaki ilkokul lise mezunu biri dese sesimi çıkarmam.

Bizim okuldaki yakından tanıdığım doç. hoca 2 si vakıf 1 i devlet olmak üzere 3 okulda eğitim veriyor. Trt de bir programa düzenli olarak konuk olarak katılıyor, gazetelere yazı yazıyor, yurtdışında toplantılara, seminerlere, doktora jürilerine katılıyor... Aldığı paranın hesabını tutabilir misin? Ayrıca bugüne kadar 50 den fazla ülke gördüğünü, dünyanın dört bir yanında arkadaşı olduğunu söylüyor... Çok saygın kuruluşlarda iyi ağırlanıyor, yrd doç ike bölüm başkanı olmuş yüzlerce insanı yetiştirmiş birisi... Böyle onlarca akademisyen var... Şirketlere danışmanlık yapanlar, dergilere yazı yazanlar, onlarca kitap yazanlar, stratejik araştırma kurumlarında görev alanlar, siyasilerle çalışanlar....

Her akademisyeni meslek y.okulunda 8-5 memur sanıyorsanız yanılıyorsunuz... Ancak hemen her uzman herhangi bir akademisyenle kıyaslanamaz. Hem mesleki saygınlık hem bilgi birikimi hem maaş ve diğer olanaklar bakımından. Uzmanlık = rahatlık, ortalama maaş, düzenli yaşam, biraz bilgi birikimi.

Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi