Editörler : E.Kayı Han
30 Mayıs 2015 17:32

Hz. Ömer'i savunmak gibi bir niyetim yok.

Bir insan hakkındaki söylentilerden çok rahatsız oluyorum.Söz aktarmaların sonucunda böyle oluyr.Bu bana çok iğrenç geliyor.

Gezi olaylarından dolayı iktidara tepki gösteren bazı sanatçıların karalanmasından da çok rahatsız olmuştum.Bunu dile getirmiştim.

Bir ateist hakkında da söylentile dayanarak karalama yapılırsa bundan da rahatsız oluyorum.

Bu durum önderlerimize dayanıyor.Sevdiğimiz insanlara bu yapılıyor.Buna gerçekten çok kızıyorum.

30 Mayıs 2015 17:34

Buhari'nin yazdığı kitapta buna benzer sözler var.

O dönemde münafıklar varmış.Bu insanların iftira atmadığını nerden bileceğiz?

BaşakSedef
Kapalı
30 Mayıs 2015 21:43

buhari peygamberden 300 küsür yıl sonra doğmuş.söyledikleri doğru olamaz

hakan karagöz 01, 9 yıl önce

Buhari'nin yazdığı kitapta buna benzer sözler var.

O dönemde münafıklar varmış.Bu insanların iftira atmadığını nerden bileceğiz?

BaşakSedef
Kapalı
30 Mayıs 2015 21:51

şeytan ve melek kelimeleri arapça değildir. Melek süryanice melaho kelimesinden gelir.ikisi de aynı anlamdadır. Şeytan ibranicedeki satan kelimesinden bozmadır.anlamları aynıdır.bu iki kelime kuranda arapça olmayan (acemi sözler) grubunu oluşturur.meleklerin isimleri de arapça değil.

hakan karagöz 01, 9 yıl önce

Sen de bir şeytan olabilirsin.

Şeytanın anlamını biliyor musun?

Kendisi Allah'ın huzurundan kovulunca insanları da şaşırtmak istemiş.

Diyelim ki iki arkadaş var.Birisi içki içmiyor,sigara içmiyor,çevresinde seviliyor,tertemiz bir insan deniyor.Yanındaki arkadaş da bu sözlerden rahatsız olup arkadaşını şaşırtmak isteyebilir.

Ben şeytanı böyle anlıyorum.

ibn abdülaziz
Müsteşar Yardımcısı
30 Mayıs 2015 23:39

bir çok kelimenin etimilojisi hakkında koca koca lugatçılar bile fikir birliğine varamamışken sen nasıl bu kadar emin koşabiliyorsun. şu şurdan bu burdan geliyor diyebiliyorsun..ne şeytanın etimilojisi nede meleğin etmilojisi bahsettiğin gibi değildir. en azından kesin bir görüş ortada yok. farklı teoriler var.

BaşakSedef, 9 yıl önce

şeytan ve melek kelimeleri arapça değildir. Melek süryanice melaho kelimesinden gelir.ikisi de aynı anlamdadır. Şeytan ibranicedeki satan kelimesinden bozmadır.anlamları aynıdır.bu iki kelime kuranda arapça olmayan (acemi sözler) grubunu oluşturur.meleklerin isimleri de arapça değil.

yeniceri53
Başbakan Müsteşarı
31 Mayıs 2015 11:05

Şeytan vesvese verir.Vesvese iki ayrı düşüncenin beynimizde çatışıp bizlerde Tereddüt uyandırmasıdır.Pekiyi Vesveseyi veren akıl değilmidir? O zaman Şeytan vesvese veren akıldır. İlim neden şeytanda bulunur. E ilim akılda bulunurda ondan.Melek ise Kuvvedir. Melekler yağmur tanesini bulutlardan yere düşürür dediğimizde. Yerçekimi kuvveleri yağmuru yere düşürür olur.İnsan vücut ikliminde ise bir çok melek vardır. Onların hocalarıda Şeytandır.

BaşakSedef
Kapalı
31 Mayıs 2015 15:49

İbranice ve süryanice biliyorumdur belki.Senle farkımız bu olabilir!

ibn abdülaziz, 9 yıl önce

bir çok kelimenin etimilojisi hakkında koca koca lugatçılar bile fikir birliğine varamamışken sen nasıl bu kadar emin koşabiliyorsun. şu şurdan bu burdan geliyor diyebiliyorsun..ne şeytanın etimilojisi nede meleğin etmilojisi bahsettiğin gibi değildir. en azından kesin bir görüş ortada yok. farklı teoriler var.

BaşakSedef
Kapalı
31 Mayıs 2015 15:50

uydur uydur yaz masalları

yeniceri53, 9 yıl önce

Şeytan vesvese verir.Vesvese iki ayrı düşüncenin beynimizde çatışıp bizlerde Tereddüt uyandırmasıdır.Pekiyi Vesveseyi veren akıl değilmidir? O zaman Şeytan vesvese veren akıldır. İlim neden şeytanda bulunur. E ilim akılda bulunurda ondan.Melek ise Kuvvedir. Melekler yağmur tanesini bulutlardan yere düşürür dediğimizde. Yerçekimi kuvveleri yağmuru yere düşürür olur.İnsan vücut ikliminde ise bir çok melek vardır. Onların hocalarıda Şeytandır.

BaşakSedef
Kapalı
31 Mayıs 2015 16:34

"Ey îmân edenler! Bir topluluk, (başka) bir toplulukla alay etmesin; olur ki (onlar), kendilerinden daha hayırlı olabilirler! Birtakım kadınlar da (başka) kadınlarla (alay etmesinler)! Belki (onlar da) kendilerinden daha hayırlıdırlar. Kendinizi (birbirinizi) de ayıplamayın ve birbirinizi (kötü) lâkablar ile çağırmayın! Îmandan sonra fâsıklık ismi (günahla anılmak), ne kötüdür! Artık kim (bu kötü amelinden vazgeçerek) tevbe etmezse, işte onlar zâlimlerin ta kendileridir!" (Hucurat 11)

yeniceri53
Başbakan Müsteşarı
31 Mayıs 2015 16:38

Uydurukları telif etmeye çalışıyoz işte kardaş.Yohusam ben kafasında çift boynuzlu Üçgen kuyruklu yaratığa inanamam!!!Yoksam bunların hepsi Külliyen Vallahide billahide UYDURUUUUKKK!!!

BaşakSedef, 9 yıl önce

uydur uydur yaz masalları

yeniceri53
Başbakan Müsteşarı
31 Mayıs 2015 16:45

Kelimeyi ıvırı zıvırı bırakta.Şeytan melek nedir sen onu açıkla?

BaşakSedef, 9 yıl önce

İbranice ve süryanice biliyorumdur belki.Senle farkımız bu olabilir!

BaşakSedef
Kapalı
31 Mayıs 2015 17:25

evladım sen bilmiyor musun da bana açıkla diyorsun.Hani müslümandın.bana de ki kelimelerin anlamları şudur ayetle konuş.yoksa inandığın kitabı arapça okuyamıyor musun? Belki de türkçesini bile hiç okumadın.Hazır bilgi isteyeceğine ben neden öğrenmedim diye sor kendine.biraz da senahkam kes ona göre cevap verelim

yeniceri53, 9 yıl önce

Kelimeyi ıvırı zıvırı bırakta.Şeytan melek nedir sen onu açıkla?

yeniceri53
Başbakan Müsteşarı
31 Mayıs 2015 17:42

1-Ben senin evladın değilim

2-Ben Müslümanlık iddiasında bulunmadım.

3-Arapça bilmek zorunda değilim.

4-Benim neye ve nasıl inandığımda senden farklı olabilir.

5-Vallahi ben neden öğrenmedim gibi hiç bir derdimde yok. Ben kendi özümü bileyim bu bana yeterde artar bile:)) Buyur açıkla sen BİLİYORMUŞSUN madem o zaman bizide imana getir:))

BaşakSedef, 9 yıl önce

evladım sen bilmiyor musun da bana açıkla diyorsun.Hani müslümandın.bana de ki kelimelerin anlamları şudur ayetle konuş.yoksa inandığın kitabı arapça okuyamıyor musun? Belki de türkçesini bile hiç okumadın.Hazır bilgi isteyeceğine ben neden öğrenmedim diye sor kendine.biraz da senahkam kes ona göre cevap verelim

BaşakSedef
Kapalı
31 Mayıs 2015 18:15

Hala boş boş konuşuyorsun ne bir delil ne karşı fikir ne ayet hiçbir şey yok.bilmiyorsun ki ne söyleceksin.Bence kısa kes artık.boş insanlarla vakit kaybetmeyelim

yeniceri53, 9 yıl önce

5-Vallahi ben neden öğrenmedim gibi hiç bir derdimde yok. Ben kendi özümü bileyim bu bana yeterde artar bile:)) Buyur açıkla sen BİLİYORMUŞSUN madem o zaman bizide imana getir:))

yeniceri53
Başbakan Müsteşarı
31 Mayıs 2015 18:20

Buyur sen yaz diyorum sana.Yaaa ne demezsin sen çok doluymuşsun Arapça Süryanice Aramca:)) Kelime etimolojileri. Eeee Sonra FISSSS yada FIŞŞŞŞŞÇünkü sen sende olmadığın için ancak Onda bunda şundaki Allahları anlamaya çalışırsın ama bulamazsın! Onun için boşversene bu işleri sen. Git Tercümanlık yap iyisimi:)

BaşakSedef, 9 yıl önce

Hala boş boş konuşuyorsun ne bir delil ne karşı fikir ne ayet hiçbir şey yok.bilmiyorsun ki ne söyleceksin.Bence kısa kes artık.boş insanlarla vakit kaybetmeyelim

31 Mayıs 2015 18:54

Şeytan ve melek sözcüklerinin kökenini söyledin.

Bunların dayanaklarını söyler misin?

Kendini herkesten daha bilgili m,i sanıyorsun?İnsanları anlayıp dinlemeden boş konuşuyorsun diyorsun.

Dolu musun?

BaşakSedef, 9 yıl önce

31 Mayıs 2015 18:56

Bu sözlerine destek oluyorum.Hiç de boş sözler değil.Bir insan böyle uyarılır.

yeniceri53, 9 yıl önce

yıldıztozu123
Aday Memur
31 Mayıs 2015 19:45

allah yok din yalan

boşuna inanmayın şöyle masallara

01 Haziran 2015 12:56

Sen var mısın?Neden varsın?

yıldıztozu123, 9 yıl önce

allah yok din yalan

boşuna inanmayın şöyle masallara

Toplam 179 mesaj

Çok Yazılan Konular