Editörler : crops35
26 Mayıs 2015 20:20

Aile ve sosyal politikalar -Saglik bakanligi rapor

Başvuru Metni: Engelli sağlık kurulu raporu netice itibariyle Sağlık bakanlığının belirlediği form üzerinden hastanelerce verilmektedir bu formu Sağlık bakanlığı nasıl belirlediyse bu form öyledir diye düşünmekteyim Gelelim asıl meseleye şimdi bu form da rapor alınırken zaten adı üstünde engelli raporu çalışabilir çalışamaz diye bir şık varmı Cevap Yok Memur olabilir memur olamaz diye bir şık varmı Cevap Yok Şimdi asıl sorulması gereken ve çelişkili durum şu ekpss sınavı neticesinde sizin de alımlarınızda inceledim çalışabilir ibareli rapor demişsiniz Sağlık bakanlığının formunda işte link Ozurlu Rapor Yon.16.12.2010.Ek.1.doc Böyle bir şık yok olmayan şıkkı hastane nasıl işaretlesin nasıl yazsın siz rapor almak için başvurduğunuzda engeli isdihdamı için diyorsunuz onlarda arka kısmında engelli isdihdamı şıkkını işaretliyor başkaca kurula bir de olmayan şık olsada herhangibir yerine çalışabilir yazın deme şansınız varmı yok zaten çalışamıyacak olsanız arka kısmına isdihdam işaretli olmaz gelelim ön kısmına çalıştırılamayacağı alanlar kısmına heyet burayı boş bırakmış yok boş bırakmayın o zaman olmaz deme şansınız varmı yok boş bırakılması her işde çalışabilir özelliği taşımasıdır diye cevap verilirken bu eziyet niye önce formda şık madde yok nereye neyi işaretliyecekler sonrada sağlam normal insan alınıyormuş gibi bir sürü eziyet sonuçta engelli alınan kişi normal memur olma olasılığı yok bu eziyete kurumunuzun bir yol bularak arka kısmında isdihdam işaretli ise kişide ağır engelli durumu hayır ise başkaca olmayan şıklardan olmayan maddeler istemesinin hakkaniyetle bağdaşmıyacağı bir objektif unsur olarak tesbitini ve düzenlemeye gidilmesini sonuçta raporu siz nasıl düzenlediyseniz kurumunuz da ona göre vermekte kendi insiyatfinden deyil düzeltme bu konularda binlerce engelli memur adayı adına Sağlık bakanlığından kolaylaştırıcı şekilde kişi ağır engelli değilse ve arka kısmında isdihdam işaretliyse yeterlidir diye kamu oyunu aydınlatmasını Talep ederim

Konuyu manşet olarak siteniz de daha detaylı yayınlarmısınız bu eziyet nedir ya inanın sinirimden ağlıycam lütfen yayınlayın bu konuyu düzeltsinler

boracan2015
Aday Memur
26 Mayıs 2015 21:27

Katılıyorum. Memurla.net yöneticileri bu engelli raporu konusunu manşet ile haber yapsanız. Aydınlatsanız bizleri

berke2510
Daire Başkanı
26 Mayıs 2015 21:28

Kimsenin raporunda zaten yazmiyor herseyden once sik yok kafani yorma kardes

merttan
Genel Müdür
26 Mayıs 2015 21:31

Memurlar net manset yapip aydinlatmali hem formda boyle bir madde sik kutucuk yok heyet arkasina tik yapmis engelli isdihdami diye daha ne formda yer yok zira alinan engelli normal degil bu neyin iskencesi

heiken
Daire Başkanı
27 Mayıs 2015 09:35

bırakın memurlar netide asıl siz biraz kendinize bakın arkadaş hiç biriniz kurumu arayıp bu durumu sormadı mı ? Aspb atananlar diye bir başlık var orayada mı bakmadınız ?

ben kurumu aradım dedimki bende çalışabilir-çalışamaz şeklinde bir ibare yok dpb bununla iglili duyuruda yapmıştı daha önce diye cevapları şu oldu çalışamaz ibaresi yoksa sıkıntı yok o sadece çalışamayacak durumda olanlar için geçerli dediler

Komik.Retikulum
Genel Müdür
27 Mayıs 2015 09:42

Bizler "elinizi taşın altına koyun" diyerek sanırım boşuna demiyoruz. Yazıyı okur okumaz yükü omuzlardan atmak niye ? neden ben birşeyler yapayım öğreneyim edeyim sorayım soruşturayım diye uğraşılmıyor .. !

Armut piş ağzıma düş.. yazık

Ekpssmurat
Aday Memur
27 Mayıs 2015 10:17

Sayin editor nedemek istediginizi anlamadim ben yukardaki metni Aile bakanligina , saglik bakanligina . Devlet peronele , bimere dun yolladim buraya da yazdim daha ne yapmam gerek yada yanlismi anliyorum bana bir sozunuz yokta size de yazdim engelliler sitelerinede yazdim

Komik.Retikulum
Genel Müdür
27 Mayıs 2015 11:05

Diyorum ki mail ile yollamak yerine telefon açıp kurumların insan kaynakları ve personel atama birimlerine bu konuyu görüştünüz mü. Görüşen arkadaşlar var mesela aspb bakanlığından hiç bir sorun olmaz ifadesi alındı.

Buraya yazmadan önce hemen görür görmez bir araştırmanızı rica ediyorum. Gerekli yerlere telefon açın

Ekpssmurat, 9 yıl önce

Sayin editor nedemek istediginizi anlamadim ben yukardaki metni Aile bakanligina , saglik bakanligina . Devlet peronele , bimere dun yolladim buraya da yazdim daha ne yapmam gerek yada yanlismi anliyorum bana bir sozunuz yokta size de yazdim engelliler sitelerinede yazdim

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi