Editörler : Pangaea
29 Mayıs 2015 14:17

29 Mayıs 1453

İstanbul'un fethi bütün Türk ulusu adına kutlu olsun...

Mülazemet
Yasaklı
29 Mayıs 2015 16:46

Büyük çelişki....

Mülazemet
Yasaklı
29 Mayıs 2015 16:50

Atatürk'le taban tabana zıttır ama Atatürkçüdür, Fatih ile zıttır ama İstanbul'un fethini "kut"lar. İnsan böyle bir canlı işte, saf çıkarcıdır, asla ne olduğunu düşünmez.

recaicingoz
Genel Müdür
29 Mayıs 2015 16:54

Hem Atatürk'ü, hem Fatih Sultan Mehmet'i, hem de Mete Han'ı seven insanlarda vardır...

Demek size denk gelmemiş ya da... neyse...

Mülazemet
Yasaklı
29 Mayıs 2015 16:55

İstanbul'un fethi bütün Türk ulusu adına kutlu olsun...

Yukarıdaki cümleyi Fatih'in yüzüne söyleyeni Fatih derhal idam ettirirdi mesela...

recaicingoz
Genel Müdür
29 Mayıs 2015 16:57

O Türk kelimesinden ne anladığınıza bağlı, Türkiye de yaşayan bütün halk anlamındadır yukarıda yazılan...

Ayrıca bizim ecdadımız sadece Osmanlı ile sınırlı değil öncesini de unutmamak da lazım...

Mülazemet
Yasaklı
29 Mayıs 2015 17:03

biz tarihçiler senin bu akla zarar akıl yürütmene ANAKRONİZM diyoruz. fatih, ulusçuluğa düşman biriydi, ülkeye MİLLET Sistemini de o getirdiği hal de konuşanlar var. Fatihsiz Fatih'i sevmek böyle olsa gerek. sözde ulusçusun ama aslında güçlüden yana birisin, derdin asla ulıs falan değil,inkar edersin şimdi.. yanlış anlama sadece sana söylemiyorum bunu, belirli bir kesim böyle...

recaicingoz, 9 yıl önce

Hem Atatürk'ü, hem Fatih Sultan Mehmet'i, hem de Mete Han'ı seven insanlarda vardır...

Demek size denk gelmemiş ya da... neyse...

Mülazemet
Yasaklı
29 Mayıs 2015 17:11

ecdadımız derken neden akkoyunlu uzun hasan'ı, memlük kansu gavri'yi ve daha nice nice türk beyliklerinin beylerinden bazılarını saymadın da sadece güçlü olanları saydın? Çünkü esas peşinde koştuğun ulus değil, kendi egon, iktidar duygun. bir insan hem Ali'den yana hem Harici olamaz... Uzun Hasan'ı biraz da bu yüzden sayamıyorsun isim sayarken çünkü Hasan Fatih'e düşmandı. Ve ikisi de aynı ulustan... Gerçekle bağın yok ekselans:)

recaicingoz, 9 yıl önce

O Türk kelimesinden ne anladığınıza bağlı, Türkiye de yaşayan bütün halk anlamındadır yukarıda yazılan...

Ayrıca bizim ecdadımız sadece Osmanlı ile sınırlı değil öncesini de unutmamak da lazım...

recaicingoz
Genel Müdür
29 Mayıs 2015 17:44

Bak güzel kardeşim ben senin branşının da kişiliğinin de derdinde değilim, senin kadar olmasa da Tarih bilgim var çok şükür belki daha fazla, ben yukarıdakileri örnek olsun diye verdim herhangi bir egom veya hırsım niye olsun ki böyle bir konuda. Benim için Hun'da birdir, Göktürk'de, Hazar'da, Avar'da, Uygur'da, Karahanlı'da, Gazneli'de, Selçuklu'da, Osmanlı'da, Babürlüler'de, Timurlular'da. Orta Asya da şu an varlıklarını bağımsız (Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Kazakistan gibi) ya da bir devlet içinde bulunmak durumunda olan (ama ezilmeyen Tataristan, Başkurtistan, Altay Cumhuriyeti ama ezilen Doğu Türkistan, Uygurlar) da bir el kadar toprakta varlığını sürdürmüş olan geçmişte 1. ve 2. beylikler de, çağdaşı olup aynı ya da yakın dönemde yaşamış Harzemşahlar, Akkoyunlu, Karakoyunlu, Safevi ve Memlük de bir, yakın dönemde el kadar toprak parçasında yaşamış Batı Trakya Türk Cumhuriyeti, Hatay Cumhuriyeti'de bir...Adını buraya sığdıramaycağım 200 e yakın Türk ve Türkleşmiş ya da köken almış Türk Devleti de aynı şekilde

Umarım bunlardan tatmin olmuşsunuzdur...

Gelelim asıl konuya benim bu başlığı açmam da ki amaç, ki tarihçi olarak zaten bunu sizin savunmanız gerekir, bu olayın bu gün yaşandığı gerçeğidir başka bir şey değil...Tarih yeniden yazılabilir ama yazılan tarih in değişmesi diye bir şey olmaz elinizde zaman makinesi gibi bir şey yoksa...

sosyalci24
Memur
29 Mayıs 2015 19:55

Yahu bir sey dede ortak paydaniz olsun lillah icin Allah bu guzel sehri Milletimize bagislasin.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi