Editörler : crops35
18 Haziran 2015 11:07

Teknisyen kadrosunda, hem teknik eğitim mezunu hemde mühendislik mezunu

2010 yılında teknik eğitim fakütesinden mezun oldum.
Ek gösterge ve özel hizmet tazminatını alıyorum.
bu sene Mühendislik tamamlama ile mühendis fakültesinden mezun oldum.
mühendisin özel hizmet tazminatını alırım fakar ek gösterge alamıyorum.

Teknik eğitim diploması ile ek göstergeyi, mühendislik diploması ile özel hizmet tazminatını alabilir miyim?

Cavit SÖYLEMEZ
Kapalı
18 Haziran 2015 17:43

Mühendislik tamamlamayı nerede bitirdin? Devamsızlığı sorun ediyorlar mı?

ozgur_a
Aday Memur
19 Haziran 2015 09:13

Pamukkale üniversitesinde bitirdim. Devamsızlığı sorun etmiyorlar. Fakat derse devam etmedende geçemezsin

saho10
Aday Memur
23 Haziran 2015 12:41

özgür bende bu sene mezun olucam seninle aynı şeyi düşünüyordum, ama ek göstergenin ödenmemesi saçma olur inş. öderler diye düşünüyorum.

o ünvana haiz olmak yetiyor teknik eğitimde , ünvana haiziz ona istinaden verilmeli bence..

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
24 Haziran 2015 08:30

TEF mezunu olduğunuz da Mühendislik mezunu olduğunuz da bir gerçek olacağından ve elinizde hem TEF hem de mühendislik diploması olacağından TEF'ten dolayı ek gösterge ve mühendislikten dolayı da özel hizmet tazminatı ve yan ödeme almalısınız. Olur da kurumlar sorun çıkarırsa mahkeme yoluyla hakkınızı aramaktan çekinmeyin. Mevzuatın hiçbir yerinde tef ek göstergesi alana mühendislik özel hizmet tazminatı ödenmez diye bir hüküm bulunmamaktadır.

ozgur_a
Aday Memur
24 Haziran 2015 13:51

cevap için teşekkürler.

Kuruma dilekçe verdim sonuç bekliyorum. sonucunu sizinle paylaşacağım.

2295 tesisatcı
Aday Memur
24 Haziran 2015 14:15

Hayırlı olsun Hocam. Müh. Tamaml. Bölüm neydi. Diğer Üniversiteler hakında bilginiz varmı acaba

jakjak
Aday Memur
24 Haziran 2015 21:26

merhaba arakadaslar.

jakjak
Aday Memur
24 Haziran 2015 21:32

merhaba arkadaslar

teknısyen kadrosunda calısıyorum ve muhendıslıgı bıtırdım.

tayın oldugum kurumda ozel hızmet tazmınatımı vermıyorlar. eskı kurumumda alabıldıgım ozel hızmet tazmınatını yenı geldıgım kurumda kestıler.

oncelıkle boyle bır seye hakkları var mı(verılen hak gerı alınabılır mı)

ve aynı durumda olan arkadaslar var mı. almak ıcın nasıl bır yol ızledıler.

yardımcı olursanız sevınırım..

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
25 Haziran 2015 12:15

İlk kurumda hangi yolla aldıysanız ikinci kurumda da aynı yolla alabilirsiniz.

saho10
Aday Memur
29 Haziran 2015 22:50

@jakjak atanabilecek bir üst öğrenim miydi ? mesela bilgisayar teknisyeni olup ziraat müh. bitirince belki sorun olabilir ama mevzuat ta atanabilecek bir üst öğrenim bitirmekten bahsediyor.

aşağıdaki linklere bir göz gezdirebilirsin

atanabilecek bir üst öğrenim maliye bumko

http://www.memurlar.net/haber/477441/2.sayfa

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
30 Haziran 2015 08:24

Verdiğiniz linkte ilk başlıkta yer alan BUMKO görüşünden de anlaşılacağı üzere üst öğrenimin kendi alanında olması şartı bulunmamaktadır. Alt ve üst öğrenimin teknik olması yeterlidir.

saho10, 9 yıl önce

@jakjak atanabilecek bir üst öğrenim miydi ? mesela bilgisayar teknisyeni olup ziraat müh. bitirince belki sorun olabilir ama mevzuat ta atanabilecek bir üst öğrenim bitirmekten bahsediyor.

jakjak
Aday Memur
30 Haziran 2015 15:45

merhaba hocam.

elektrık teknısyenı ve elektrık muhendıslıgı.

saho10, 9 yıl önce

saho10
Aday Memur
01 Temmuz 2015 12:29

yusuf yıldırım hocamın dediği gibi her türlü almanız lazım, hem ikiside teknik hizmet , ayrıca yöke görüş bile sorulsa ilgili bir üst öğrenim

jakjak
Aday Memur
01 Temmuz 2015 13:07

hocam zaten sorun ust ogrenım olup olmaması degıl. kanunda yazan ''teknık hızmetlr sınıfında olmak ve fiilen o görevi yapmak'' cümlesindeki fiilen görevi yapmak kısmı. sorumlu amır fiilen görevin yapılmadıgını soyleyerek vermıyor

saho10, 9 yıl önce

yusuf yıldırım hocamın dediği gibi her türlü almanız lazım, hem ikiside teknik hizmet , ayrıca yöke görüş bile sorulsa ilgili bir üst öğrenim

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
01 Temmuz 2015 16:08

Siz fiilen teknik hizmetlerde çalışmıyor musunuz? Ordaki kasıt fiilen mühendislik yapmak değildir. Fiilen teknik hizmetlerde görev yapmaktır. Eğer size fiilen teknik hizmetlerde çalıştırmıyorlarsa ne iş yaptırıyorlar? Hizmet sınıfınızın dışında çalıştıramazlar.

saho10
Aday Memur
02 Temmuz 2015 11:50

http://www.memurlar.net/common/news/documents/477441/hukuk2.jpg

ama bu resime bakarsan, burada özellikle fiilen bu görev yapmak vb. ye bakılmamalı diyor.

tekniköz
Aday Memur
06 Temmuz 2015 09:27

Bende aynı durumdayım ek ödeme alabiliyor muyuz? Müh kadrosunda olmadığımız için ek ödeme almıyoruz diye biliyorum.Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

ozgur_a
Aday Memur
09 Temmuz 2015 14:10

Bugün maaş bordromu aldım.

Mühendisin özel hizmet taminatını, yan ödemesini aldım.

Ayrıca teknik öğretmenin ek ödemesinide aldım.

Herkese paylaşımları için teşekkür ederim

ozgur_a
Aday Memur
09 Temmuz 2015 14:27

arkadaşlar yanlış yazdım

ozgur_a
Aday Memur
09 Temmuz 2015 14:29

yanlış yazdım

teknik öğretmenin ek ödemesi değil, ek göstergesini alıyorum.

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi