Editörler : Pangaea
24 Haziran 2015 12:45

Endüstri meslek liseleri özel okula dönüşür mü ?

Merhaba arkadaşlar

meslek liselerin özel okula dönüşme ihtimali varmı örneğin tesviye,makine,metal, maliyeti yüksek bölümler gibi.

Devlet bu yüksek maliyetli bölümlerimizi açmaktan sa özelleştirmeyi denermi ?

grey084
Aday Memur
05 Temmuz 2015 11:22

Dışardan bakıldığında yüksek maliyetli dediğiniz şeyler herhangi bir bakanlığın temizlik giderlerinin yahut mazot giderlerinin bilmem kaç binde '1' yapmayın(çerez parası bile değil) Allah aşkına eğitim dünyanın hiçbir yerinde özel teşebbüste başarı elde etmemiş edememiştir çünkü buralar kar kurumu değil. maalesef son 15 çok sert olmakla birlikte hükümet edenler satıpsavurmayı bir marifet haline getirdikleri için herkeste okullar neden özelleşmiyor şeklinde bir fikir oluştu.şu anda da palazlanmış bir grup öğretmen(diğer arkadaşları tenzih ediyorum) ve yönetici tüyü yetmemiş vatandaşın çocuğu üzerinden para kazanma derdine düşmüştür.o nedenledir ki olması gereken tamamen milli bir eğitime geçiş kaynakların daha verimli kullanılması için daha sorgulayıcı ve çalışkan yönetimsel sisteme ihtiyaç vardır.

05 Temmuz 2015 12:15

Adana da özel bir meslek lisesi açıldı Elektirik ve elektronik bölümleri var

glorymanu
Daire Başkanı
05 Temmuz 2015 12:21

yavaş yavaş özelleşiyor eğtim. her alanda yaptıkları gibi. bu işin sonu yok demek ki.

DR AliYildirim, 9 yıl önce

Adana da özel bir meslek lisesi açıldı Elektirik ve elektronik bölümleri var

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi