Editörler : oto-danisman-expert
26 Haziran 2015 01:12

Sivil memur sendikaları neredesiniz?

Sivil memur sendikaları neredesiniz?

Tsk mensubu subay astsubay ve uzman çavuşlara %8 civarında zam yapıldı.

Temmuzda da herkesle birlikte %3+2 alacaklar. Alsınlar helal olsun.

Peki acaba Tsk da çalışan sivil memurlar yine üvey evlat muamelesine maruz kalırken Simesen Savdesen... vb. şehir ağaları ne yapıyorlar acaba. Bugün verdim çekilme dilekçesini bügünde kesenizden yediniz sizi aç kurtlar.

balarest
Genel Müdür
27 Haziran 2015 15:17

memurlar uyuyana kadar kapsam dışı

gabonua
Memur
28 Haziran 2015 12:48

resmi sayfaya girmiş olsaydın böyle ezbere insanları karalamazdın

fbstasarım
Aday Memur
01 Temmuz 2015 05:27

Arkadaşlar; ASİM-SEN eylem yapıyor bunun için, araştırmadan hemen yazıyorsunuz. hiç biriniz sendikaların resmi sitelerine girip baktınız mı? eylem yapılıyor, haberdar mısınız?

Direk olarak araştırma yapmadan lütfen veryansın etmeyelim. linki gönderiyorum. girin inceleyin lütfen.

http://asimsen.org.tr/2015/06/20/flas-flas-flas/

baha3454
Şef
03 Temmuz 2015 13:05

Kardeş 08.00-17.00 çalış, dağda kumanya yiyen ile aynı zammı al oh ne güzel

baha3454
Şef
03 Temmuz 2015 13:07

Hafta sonu kaç kere mesaiye geldin. Ayda kaç nöbetin var. Diyarbakır Licede kaç memur var

morir26
Aday Memur
03 Temmuz 2015 23:28

senin o yaptıkların için devlet sana hem tsk tazminatı hem de doğu tazminatı veriyor

morir26
Aday Memur
03 Temmuz 2015 23:31

bu arada harekat şubede memur arkadaşlar ayda 10 nöbet yapıyor

triE
Memur
04 Temmuz 2015 00:41

astsubaysan yüksek okul bitir / subaysan harpokulundan yandan mühendis diploması al sonra fakülte mezunu mühendise, doktora, avukata "bende meendisim bak" de! Git doktoralı adama amirlik yap.

ordu evi senin

kamplar senin

yıpranma tazminatı senin

bütün makamlar senin

x tazminatı, y tazminatı, z tazminatı senin

üniforma devletten ekmek elden su gölden.

Ama herşeyi bilende sensin! Şurda hakkını arayan insanlara provokatörlük yapan da sensin!

Doğuda kelle koltukta görev yaparken alınan her ücretin her kuruşunu hakediliyor. Ona lafımız yok. Ya sonrası??

Dahada konuşturma!

baha3454, 9 yıl önce

detail
Başbakan Müsteşarı
04 Temmuz 2015 11:11

Eylem amaçlı verilecek dilekçeler sizi yanlış yönlendiriyor...

Naklen atama isteği dilekçesi geçilmek istenen kuruma verilir, kendi kurumunuza değil, derdinizi anlatma adına, yazdıklarınızı kuruma göndermek çaresizlik belirtisidir...

Hasas ve kritik bölgelerde çalışan personele tazminat verildi uyudunuz... Tüm personel demekte velakin, tüm personel tanımına neden sivil memur girmedi diye soran olmadı...

Yan ödeme kararnamesi ile ek tazminat aldılar uyudunuz...

Yıpranma ile ilgili kanun değişikliği yaptırmayı beceremediniz...

232 ve 233 üncü maddeler olduğu yerde duruyor...

Nöbet sorunu olduğu yerde duruyor...

İçtima sorunu olduğu yerde duruyor...

Birlikten kuvvet doğar deyip, toplanan üyelerle siyasi parti mi kurmayı planlıyorsunuz yoksa sivil memurların haklarını mı düzelteceksiniz belli değil...

Şube temsilcilik açılışı ile kokteyl ve yemek vermek için sendikacılık yapılacaksa mevcut memur sendikaları zaten vardı, birine üye olup, yemek yer yer gelirdi millet...

xxCSKxx
Aday Memur
04 Temmuz 2015 21:40

Sizin bu "dağ" demagojiniz beni öldürüyor arkadaş. Ben o dağ dediğin doğu şehirlerinde 25 yıl yaşadım arkadaş kimse bana 4000 tl maaş vermiyordu.

Oralara "gönüllü" giden sb./asb./erbaş/er. lere can feda ne kadar alsalar azdır. Lafım onlara değil tazminatı duyunca koşarak gidenlere...

duyanda 30 yıldır baldırı çıplaklarla değilde ingiliz ordusuyla savaşıyor sanacak.

Daha düne kadar 10 tane gariban er bir tane sb/asb. devriye atıyordunuz.

Yeter gariban mehmetçik kanı üzerinden yaptığınız primler.

Şehit cenazesinde rütbeliler toplanıp fısır fısır konuşunca dışardan görenler derin bir strateji planlıyorlar sanıyor ama o an konuştukları şey aslında "şu zam, bu tazminat, şura yatış yeri, bu lojman iyi" den başka bişey değil. O cenazeye de isimleri nöbet listesinde oldukları için geliyorlar.

Bak gene sinirlendirdin beni kendine @baha diyen abuzittin.

Dua et de canım ülkemde düşünce özgürlüğü yok, yoksa sana söyleyeceğim şeylerle insan içine çıkamazdın.

Git kendi forumuna yaz. Allah bilir sen üstüne vazife görüp gidip doktor, öğretmen forumlarında da yazıyorsundur. yazııııııkkkk ezik

baha3454, 9 yıl önce

xxCSKxx
Aday Memur
04 Temmuz 2015 22:04

araştırdım dostum;

sendikacı 3000-4000-5000 tl maaş aldığından, aylık ortalama 15 tl aidat aldığı 200-266-295 üye sadece onun maaşı için çalışıyor.

Böylece "neden 4 sendika var, neden birleşmiyorlar" sorularının yerini "acaba bize hizmet etmek için alev alev , cayır cayır yanıp tutuşan, 5'inci sendikanın ismi ne olur" sorusu alıyor.

Şöyle bir bakınca bu sendikacıların elle tutulur tek icraatları "sendika kurulması" gibi geliyor bana.

Bide özelden mesaj atmış "SENSİZ BİR EKSİĞİZ" diye

arkadaş ben varken ne yaptınız?

Şehir ağaları FAŞO AGA dan başka bişey değilsiniz.

yakında vekilliğiede aday olursunuz.

düzgün bir icraat yaptıktan sonra üyelik hakkında konuşalım

UNUTMA BENSİZ 17 TL EKSİKSİNİZ

fbstasarım, 9 yıl önce

Arkadaşlar; ASİM-SEN eylem yapıyor bunun için, araştırmadan hemen yazıyorsunuz. hiç biriniz sendikaların resmi sitelerine girip baktınız mı? eylem yapılıyor, haberdar mısınız?

Direk olarak araştırma yapmadan lütfen veryansın etmeyelim. linki gönderiyorum. girin inceleyin lütfen.

http://asimsen.org.tr/2015/06/20/flas-flas-flas/

fbstasarım
Aday Memur
06 Temmuz 2015 00:30

Dostum, bizim sendikada hiçbir yönetici para almıyor. Sarı sendikalar ile karıştırma...

xxCSKxx
Aday Memur
07 Temmuz 2015 11:18

@fbstasarım' ama aidat alıyor değil mi? nereye harcanıyor o paralar?

zamazingo06
Yasaklı
05 Ekim 2015 03:40

aynı cümleleri 3 4 başlığa yazmış tam bir beyin tutulması :)

baha3454, 9 yıl önce

Hafta sonu kaç kere mesaiye geldin. Ayda kaç nöbetin var. Diyarbakır Licede kaç memur var

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi