Editörler : supporters.
29 Haziran 2015 16:29

Kazananlardan Kaynak Önerileri

30 Mayıs kazananlarına mülakatlarda başarılar. Kazanan arkadaşlardan hangi kaynaklardan hazırlandıklarını ve başardıklarını yazmalarını rica etsem? Aralık sınavına önerilerinizi yazarsanız çok memnun oluruz :)

avukat0663
Şef
29 Haziran 2015 16:32

Evet kaynak hakkıydı cevap :)

Elmo1905
Aday Memur
29 Haziran 2015 17:45

Ben murat yayınlarının 2 kitaplık seti ile hazırlandım. ancak tavsiye etmiyorum. çalışırken zaten kendin fark ediyorsun kitapların yetersiz olduğunu. bir de hakimim çözümlü soru bankasından çalıştım. o kitabı tavsiye edebilirim.

bohcacigeldihanim
Aday Memur
29 Haziran 2015 18:15

burda yazıldı bu sorunuza cevap

http://forum.memurlar.net/konu/2127799/

hakimbey1903
Aday Memur
29 Haziran 2015 20:03

http://www.savaskitap.com/Hakimlik-Kampi-Adli-Hakimlik-Ozel-Hukuk-Kamu-Hukuku-2-cilt_14647.html#0

bunu almayı düşünüyorum, yeni çıkmış ama tavsiye eden var mı? yazarlarına bakarsaız nasıl sizce?

hukukcubiri
Kapalı
29 Haziran 2015 20:13

nohutçu,sarıca,zapata bilinen yazarlar. ben baya bi kazananla görüştüm. ortak olarak bu isimleri verdiler genel olarak. ama iki cilt yeterli olur mu bilmiyorum.

hakimbey1903, 9 yıl önce

http://www.savaskitap.com/Hakimlik-Kampi-Adli-Hakimlik-Ozel-Hukuk-Kamu-Hukuku-2-cilt_14647.html#0

bunu almayı düşünüyorum, yeni çıkmış ama tavsiye eden var mı? yazarlarına bakarsaız nasıl sizce?

umuda_yolculukkk
Genel Müdür
29 Haziran 2015 23:36

bence kanun ve murat ile yeterli olur.tabi sonrası bol soru..

hukukcubiri, 9 yıl önce

nohutçu,sarıca,zapata bilinen yazarlar. ben baya bi kazananla görüştüm. ortak olarak bu isimleri verdiler genel olarak. ama iki cilt yeterli olur mu bilmiyorum.

hukukcubiri
Kapalı
30 Haziran 2015 00:24

umuda yolculuk muratın konu anlatımı+kanun diyorsun yani.

soru bankası olarak ne önerirsin peki

umuda_yolculukkk, 9 yıl önce

bence kanun ve murat ile yeterli olur.tabi sonrası bol soru..

umuda_yolculukkk
Genel Müdür
30 Haziran 2015 00:38

soru bankaları zaten az çok bildiğimiz kitaplar..elinden geldiğince hepsine bakılmalı..ama zaman kısıtlı deniyorsa hakimim ,justice ve referans derim..son bir ay çıkmış sorular ve deneme ,kanun..

hakimbey1903
Aday Memur
30 Haziran 2015 01:47

aynen bende tereddütteyim, yazarlar iyi ama işte keşke kitabı alıpta içeriğinin nasıl olduğunu bilen olsa, denemek için 90tl vermek istemiyorum açıkçası.

hukukcubiri, 9 yıl önce

hukukcubiri
Kapalı
30 Haziran 2015 05:14

:d hakimlikkampını son iki gün içinde üç kişi bana sordu, ben beş kişiye danıştım kimseden cevap alamadım. sanırım nisanda mı ne çıkmış zaten. kitaplar zaten pahalı, zaman kısıtlı. justice gibi bilinen bir kaynaktan çalışmak daha mantıklı bence.

ek olarak, ben set kitapların da tek kitapların da etkili olacağını düşünmüyorum.

hakimlik kampında alanında iyi olan hocalar hazırlamış olabilir ama adamın kendi kitabı varken ve çalışmak için henüz zaman varken hiç bilinmeyen bir kitabı o kadar para verip almak bence mantıksız. benim düşüncem bu yönde en azından.

hakimbey1903, 9 yıl önce

aynen bende tereddütteyim, yazarlar iyi ama işte keşke kitabı alıpta içeriğinin nasıl olduğunu bilen olsa, denemek için 90tl vermek istemiyorum açıkçası.

hukukcubiri
Kapalı
30 Haziran 2015 05:16

allah razı olsun.

umuda_yolculukkk, 9 yıl önce

soru bankaları zaten az çok bildiğimiz kitaplar..elinden geldiğince hepsine bakılmalı..ama zaman kısıtlı deniyorsa hakimim ,justice ve referans derim..son bir ay çıkmış sorular ve deneme ,kanun..

hazırlancam
Aday Memur
30 Haziran 2015 09:21

yörüngenin 8 li kitapları ve themis

hazırlancam
Aday Memur
30 Haziran 2015 09:22

bu arada 87 puan

hazırlancam, 9 yıl önce

yörüngenin 8 li kitapları ve themis

hakimbey1903
Aday Memur
30 Haziran 2015 16:21

tebrikler ve teşekkürler hocam. bir şey sorucam bu yörüngenin birde iki ciltlik kitapları satılıyor, bütün dersler içinde olan. o çok mu özet kalır acaba? bir de 8 li kitapların her biri ortalama kaç sayfa? bir kitaba daldığımda çok zaman kaybediyorum. :(

hazırlancam, 9 yıl önce

bu arada 87 puan

Ali Talat Bey
Aday Memur
30 Haziran 2015 16:28

Mezun sıfatıyla soruyorsan bilemem; ama, avukat sıfatıyla sordunsa, sadece Tensip+mevzuat yeter de artar. Başarılar... (30 Mayıs sonuçlarım: 78-76)

sulhticaretmahkemes
Aday Memur
30 Haziran 2015 16:47

Öncelikle çalışmalarınızda başarılar dilerim.. Kaynak olarak murat yayınlarının 2 cilt kitabını ayrıca monopol dershanesinin ticaret notlarını tavsiye ederim bu zamana kadar bu sınava hazırlanırım bence en güzel ticaret notuydu.

Soru bankası olarak themis ve yanında seçeceğiniz bir soru bankasını tavsiye ederim.

Bol soru hız demektir.

hazırlancam
Aday Memur
30 Haziran 2015 17:25

hocam toplam 2000 sayfa civarı. iki ciltlik olanı yanlış bilmiyorsam eski baskı. yeni baskıyı ders ders çıkardılar. hukuk market, kitapseç, savaşkitap gibi e ticaret sitelerinde var...

hakimbey1903, 9 yıl önce

tebrikler ve teşekkürler hocam. bir şey sorucam bu yörüngenin birde iki ciltlik kitapları satılıyor, bütün dersler içinde olan. o çok mu özet kalır acaba? bir de 8 li kitapların her biri ortalama kaç sayfa? bir kitaba daldığımda çok zaman kaybediyorum. :(

ulku08
Aday Memur
30 Haziran 2015 17:33

Akıllı ders notları işe yarar

Daisi
Kapalı
30 Haziran 2015 21:12

Ben yörüngenin 2 ciltlik olanını aldım ama tamamını okuyamadim , tekrar kitap almak istemiyorum aralık sınavında da ondan çalışan yeni baskı almasam olur mu acaba? Avukat sınavına girecem.

hazırlancam, 9 yıl önce

hocam toplam 2000 sayfa civarı. iki ciltlik olanı yanlış bilmiyorsam eski baskı. yeni baskıyı ders ders çıkardılar. hukuk market, kitapseç, savaşkitap gibi e ticaret sitelerinde var...

hazırlancam
Aday Memur
30 Haziran 2015 23:07

bence alma. değişiklik olan yerler vardır mutlaka ama o yerleride mevzuat okuyarak halledebilirsin. boşuna bir kez daha para verme bence.

Daisi, 9 yıl önce

Ben yörüngenin 2 ciltlik olanını aldım ama tamamını okuyamadim , tekrar kitap almak istemiyorum aralık sınavında da ondan çalışan yeni baskı almasam olur mu acaba? Avukat sınavına girecem.

Toplam 267 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi