Editörler : Pangaea
30 Haziran 2015 11:11

Muş,urfa,kilis,erzurum ve batman hakkinda yorumlar yapar misiniz?

normalde izmirliyim ?buralari yazdim ama çikarsam mi bilemiyorum. kilis işide yakin vs diyenler oldu diger yerlerde kafamda soru işaretine donustu

ksk7boy
Aday Memur
30 Haziran 2015 11:13

mu? yazmak istemi?tim

ksk7boy
Aday Memur
30 Haziran 2015 11:14

mus yazmak istemistim

morninglory
Aday Memur
30 Haziran 2015 11:38

Urfa'nın aşırı sıcaklarını çıkarırsan yaşanılabilir bir şehir. Tabi son dönemde biraz pahalı bir şehir olmuş.

30 Haziran 2015 13:57

Erzurum doğunun bir çok şehrine göre gelişmiş sayılır. özellikle hastane imkanı iyi. olumsuz en büyük tarafı yıllık 1000-1500 tl arası ısınma giderin olur. muş un ısınma açısından erzurum dan farkı yoktur. muş daha küçük bişehir.

urfa, kilis tarafları sınır hattı olduğu için, malum Suriyeli sorunu var.

batman ı bilmiyorum ama orda doğu görevi yapan arkadaşlarım beğenmişlerdi, hatta ev alan bile vardı.

Erzurum un senin için en büyük avantajı direk izmir e uçak seferi var.

ne yapmaliyim ki
Aday Memur
30 Haziran 2015 14:03

erzurum güzel yürekli insanların güzel şehri.batman gayet gelişmiş bi şehir.batıdaki bicok ilden daha gelişmiş.urfa ve kilis bi zamanlar gözü kapalı yazılırdı ama şimdi suriyedeki savaştan dolayı urfa ve kiliste suriyeli istilası yaşanıyor yani oralara atanınca ben suriyeye mi atandım diycek konuma geldi.kiralar 750 den başlıyo .muşla ilgili bi bilgim yok ama işide daha uzak oldugu için daha iyidir heralde

mozambikk şövalyesii
Şube Müdürü
30 Haziran 2015 19:00

Erzurum doğunun en soğuk şehirlerinden biridir. İnsanı da genel itibariyle farklılıklara tahammül gösteremez. Hangi fikirden olursan ol, erzurumda her zaman seni ötekileştirecek bi bahane bulurlar. Muş ile batman çok küçük şehirler ve imkanları da buna paralel olarak baya kısıtlı.. Kilisi zaten şehirden saymıyorum. Urfa sözkonusu 5şehir arasında bi adım önde gibi duruyor. Urfanın dezavantajları, yüksek kiralar ve bunaltıcı sıcaklar.avantajları ise yemek kültürü ve gelişmişlik düzeyinin yüksek olması...
30 Haziran 2015 19:44

Yarası olan gocunuyor işte

siloke
Aday Memur
30 Haziran 2015 21:17

Batman duyduğum kadarıyla güzel bir şehir, üstelik diyarbakıra çok yakın olması avantaj.

vhkiadayi
Kapalı
30 Haziran 2015 22:01

batmanda birikim yapılır ve etrafta gezilecek çok yeri var

vhkiadayi
Kapalı
30 Haziran 2015 22:02

urfa gayet modern ancak konutlar biraz pahalı şehir içi ulaşım ucuz 1.25 tı en son :)

sleeping_beauty
Şube Müdürü
30 Haziran 2015 22:25

erzurum yaşanabilir bir şehir, kışınçok soğuk, hava sıcaklığı eksilerde ama ne biliyim sevdimişte...palandökende kayak yapabilirsin mesela, yemek çeşitliliği az gibigeldi ve lokantaları pahalı, genel olarak fiyatların biraz yüksek olduğu bir il ama seviyorum erzurumu...kıtlama çay içilir mesela, kocaman bir avm si var merkezde...daha ne diyebilirim.doğuda önce van, sonra erzurum diyorum...

30 Haziran 2015 22:30

Ağrı muş bitlis bingöl siirt ığdır erzurum gibi yerlerde yaşayacağına kaz dağlarının en ücra köşesine çadır kur yaşa çok daha iyi.Doğunun ve güney döğunun tek yaşanacak yeri malatyadır.Yazdıklarının atasında en gelişmişi Batman..Hepsini görmüş biri olarak yazıyorum.

okahn
Müsteşar Yardımcısı
30 Haziran 2015 22:34

kardeşim kadrolar o kadar azki yer seçimi yapma lüksümüz kalmadı. en uyduruk şehir olsada yaz git memur ol. yine bir ton kitap alıp 2016 sınavına hazırlanmak hoşuna gidermi gitmez. atan kurtul neresi olursa ol yaz derim

historyman06
Kapalı
30 Haziran 2015 23:05

hocam puan kaç bölüm ne dört yıllık mı

historyman06
Kapalı
30 Haziran 2015 23:06

ben de DHMİ yazmayı düşünüyorum da puanım 87,196

30 Haziran 2015 23:35

Batman merkez ise daha iyi çünkü hem diger sehirlerden daha gelismis hemde diyarbakira yakin olmasi avantaj ... yasam da uygun ... bende urfayi sona yazdim diyarbakirliyim ... sebebi son mülteci akinindan sonra ev kiralarinin yukselmesi ... ondan urfa son tercihin olsun bence ....

30 Haziran 2015 23:36

Erzurum hakkinda bilgim yok bunuda belirteyim ...

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi