Editörler : Pangaea
07 Temmuz 2015 01:34

KPSS 2015 Soruları Çalınmış! Sınav Yine İptal Mi Edilecek? Emeklerimiz Boşa Mı Gidecek?

Arkadaşlar KPSS yine şaibelerle dolu hale geldi.2015 KPSS Genel kültür ve genel yetenek soruları birtakım çevreler tarafından çalınmış hatta yayınlanmış sözün bittiği yerdeyiz.

Editör; link paylaşımı yapmayınız

07 Temmuz 2015 02:08

iptal edilmez bence

ama

iptal edilmesi iyi olur

bu defa ciddiye alıp çalışcam

fullemeyen adidir

hikmetdede
Aday Memur
07 Temmuz 2015 02:10

Ne çalınması yahu komik olmayın. Bu tarz benzer sorular neredeyse her yayında var.

recaicingoz
Genel Müdür
07 Temmuz 2015 02:29

Bu site neyse de arkadaşın biri forumun bir yerinde Yargı nın Baba Tarih diye bir kitabından 22 soru birebir çıktı diye yazmıştı, elinde bu kitap olan varsa paylaşabilir mi bu bilginin doğruluğunu...!

karya4148
Kapalı
07 Temmuz 2015 02:35

...

Editör; facebook, twitter vb. sitelere yönelik paylaşım yapmak yasaktır

http://forum.memurlar.net/konu/2093331/

recaicingoz, 9 yıl önce

Bu site neyse de arkadaşın biri forumun bir yerinde Yargı nın Baba Tarih diye bir kitabından 22 soru birebir çıktı diye yazmıştı, elinde bu kitap olan varsa paylaşabilir mi bu bilginin doğruluğunu...!

recaicingoz
Genel Müdür
07 Temmuz 2015 02:47

2010 da gizli saklı yapılan sonradan ortaya çıkan durum artık açık seçik yapılıyor o zaman ve hala sınavdan medet umanlar ve sınava güvenenler var, şaşırmamak elde değil... Bu kitabın (gerçi daha görmedim ama) sınava 1 ay kala çıkması da soruların bir şekilde sızdırıldığını kanıtlar o halde ve bu açık ve net kopya sebebidir... Olan hakkı ile çalışana oluyor ve bu yüzden Mezuniyet Tarihine Göre Atama Şart...

glorymanu
Daire Başkanı
07 Temmuz 2015 11:27

netleri hesapladınız ve baktınız istedğiniz gibi değil bu idiaalara sarıldınız. neymiş şu kaynakta sorular varmış. yahu neredeyse her kaynak da aşağı yukarı bu ve buna benzer sorular var. ha biri 10 tuturur biri 5 diğeri 15. bunda ne var ki.? kaldı ki o dediğiniz kaynakları herkes alıp çözebilir. bunda bir kısıtlama da yok. tamam ösym yi ben de en az sizin kadar şaibeli buluyorum ama bu konuyla değil.

Netsorfcusu
Kapalı
07 Temmuz 2015 12:17

Soru calinsa matematik patlar bence daha bişey demek zor ve artık daha fazla dikkat ediliyor

ingilizcee88
Kapalı
07 Temmuz 2015 14:39

Hiç bir kaynakta böyle bir habere rastlamadım. Hocam, siz kendi kaynağınızı bana özel mesajla yollayabilir misiniz?

burası antalya
Daire Başkanı
07 Temmuz 2015 15:13

Arkadaşlar bu ''Baba Tarih'' , 11.780 soru cevabın olduğu kitapsa 23 tane tutturması normal o kadar sorudan.

glorymanu
Daire Başkanı
07 Temmuz 2015 15:42

yuhh be o kadar soru var mı içinde? iki modüler set soru bankası alıyoruz anca o kadar soru var. 23 değil 27 de tuttursa azdır

burası antalya, 9 yıl önce

Arkadaşlar bu ''Baba Tarih'' , 11.780 soru cevabın olduğu kitapsa 23 tane tutturması normal o kadar sorudan.

burası antalya
Daire Başkanı
07 Temmuz 2015 15:47

evet hocam google'dan yazıp baktım ''baba tarih'' diye.

17.780 soru-cevap olan öabt tarih kitabı çıktı , bence normal.

glorymanu, 9 yıl önce

yuhh be o kadar soru var mı içinde? iki modüler set soru bankası alıyoruz anca o kadar soru var. 23 değil 27 de tuttursa azdır

07 Temmuz 2015 16:49

tesadüfi tutturma gibi geliyor ama soruları yayınlayan site bu soruları daha önce değil de nedense sınavdan 3 gün önce yayınlıyor. 1-5 temmuz arası. bir de site genelde askeri okullar ve polislik sınavlarına odaklanmış. ilginç.

samsnly
Aday Memur
07 Temmuz 2015 17:28

evet benimde dikkatimi çekti genellikle PMYO vs. üstelik siyasiler bu dönemde seçimle ilgilenirken olayların yaşanması daha bir ilginç geldi banada..

laleli71
Şube Müdürü
07 Temmuz 2015 18:39

alah belalarını versin

sajarah
Aday Memur
07 Temmuz 2015 19:11

arkadaslar sorulari birkac yayin tutturdu. alanim tarih. alan tarih kitaplarinda bulunan sorular ve konular sinavda cikti. tarihciler zorlanmadan yapti. haberi okumadim ama eger konu sadece tarihse bence calinma falan yok. hatta bende baba tarih alan kitabini aldim calismaya gozum yemedi. bin kusur sayfasi var cikmasi normal. guven ag hoca, levent yesilyrt, pusulaci hoca da soru tutturmus face den takip ettigim kadariyla

sajarah
Aday Memur
07 Temmuz 2015 19:25

su an at sorusu ve sultanahmet sorusuna baktim var mi diye yok. digerlerini hatirlayamadim

samsnly
Aday Memur
07 Temmuz 2015 23:22

ben kitap adı vermedim benim bi kazancımda yok!

halil-can
Şube Müdürü
08 Temmuz 2015 02:22

son 2 yıldır hep tarih üzerinden bir tartışma var. çalan varsa neden hiç matematik vs çalmıyor. tarihin müfredatı aslında daha belirgin bence cografya misal daha özgün sorulara daha uygun. ne kadar ayrıntlı içerirse tarih kitapları o kadar soru yakalama ihtimali olur. türkiye tabiki belli olmaz ama sadece tarih üzerinden bu tartışmanın var olmasını mantıklı bulmuyorum. herkes hepsinin yaptıda tarih mi yapamadıda sadece tarih çalınıyor. adalet sistemimin yargı vs güven az oldugundan artık normal olanlara bile şüpheli bakmamız normal .yapanda varsa kul hakkı Allah elbet hesabını soracaktır.bu kadar kişinin alınterini gaspettilerse ..

recaicingoz
Genel Müdür
08 Temmuz 2015 04:23

Kitap değil de bu 1-5 Temmuz arası ilgili sitede yayınlanması olayı araştırılmalı diye düşünüyorum...?

eğitim analizcisi, 9 yıl önce

tesadüfi tutturma gibi geliyor ama soruları yayınlayan site bu soruları daha önce değil de nedense sınavdan 3 gün önce yayınlıyor. 1-5 temmuz arası. bir de site genelde askeri okullar ve polislik sınavlarına odaklanmış. ilginç.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi