Editörler : crops35
«123124125126127128129130131132133134»

Ozgur77
Memur
05 Ağustos 2015 15:02

Veteriner Sağlık Teknikeri unvanını örgün ve AÖF Laborant ve Veteriner Sağlık ÖnLisans mezunları kullanıyor. Bakanlıkta dediğiniz gibi sizin bölüm mezunlarına Sağlık Teknikeri unvanı veriliyor ancak diplomanızda yanılmıyorsam sadece "Tekniker" yazıyor olması lazım.

Ayrıca bizim bölüm ilk kez 1994-95 senesi döneminde açıldığında adı "Veteriner Sağlık Ön Lisans" tı ve diplomalarda parantez içerisinde (Veteriner Sağlık Teknikerliği) yazıyordu. Yani BTS'de Veteriner Sağlık Teknikeri kısmını 1999'a kadar mezun olanlar seçebiliyor

efeahmet
Daire Başkanı
05 Ağustos 2015 16:18

O ZAMAN SAĞLIK PROĞRAMLARINDAN MEZUN OLAN TEKNİKERLERE NE DENİR?

BUNA CEVABI YÖK BAŞKALIĞI VERİYOR: SAĞLIK TEKNİKERİ DENİR.

Ozgur77
Memur
06 Ağustos 2015 11:31

Efe bey elbette siz sağlık teknikerisiniz, hatta Vet. Sağ. Tek kökenli olduğunuz için sizin Veteriner Sağlık Teknikeri Registered Veterinary Technologists and Technicians of Canadolmanız gerektiğini sitemde defalarca yazdım. Vested'e de söyledim. Zaten galiba sizin okullarınız Laborant ve Veteriner Sağlık Ön Lisans oldu..

Yök'ün Sağlıkta Lisans Tamamlama listesinde Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı programı alınmamış, vested bunun için dilekçe gönderdi ancak YÖK bu sene listeye girmeyen bölümleri seneye değerlendireceğim dedi..

Ben tabi ki de sizin de olmanızı isterdim. Meslektaşız çünkü :)

Ozgur77
Memur
06 Ağustos 2015 11:33

Cepten yazdım araya İngilizce bir bölüm girmiş kusura bakmayın

santana10
Şube Müdürü
18 Ağustos 2015 23:49

sağlık bakanlığında daha önce lisans tamamlayanlara ait bir haber

http://www.personelsaglikhaber.net/lisans-tamamlama-ne-ise-yarayacak/38935/

Ozgur77
Memur
25 Ağustos 2015 19:07

Biyoloji, Zootekni, Sağlık Yönetimi ile Acil Yardım ve Afet Yönetimi Lisans Programları var. Çoğu örgün arkadaşlar. Maişet Veteriner Fakültesi yok..

Ozgur77
Memur
25 Ağustos 2015 20:41

Veteriner Sağlık Teknikerlerinin lisans tamamlanmasında Veteriner Fakültesi olmayışı, VESTED Yönetiminin basiretsizliğidir. Bu çok net, çünkü başkan Tuncay beyle yaptığımız görüşmelerde kendisine Veteriner Fakültesi için girişimde bulunduğunuz mu dediğimizde baştan kaybetmiş bir tavırla Veteriner Fakültesi olmaz demiştir. Kendisine DGS ile geçiş yapıldığını doğal olarak üst öğrenimin Veteriner Hekimliği olduğu söylendiğinde "dgs sınavla alıyor, sınavla girilen yere lisans tamamlama vermezler" önerisi bugün yapılan tercihlerin belli olmasıyla BOŞ çıkmıştır. Çünkü Veteriner Fakültesi hariç SINAVLA girilen diğer bölümler yani Biyoloji, Zootekni gibi olduğu görülmüştür.

Yeni yönetim maalesef üye-aidat polemiğine saplanmış ve bu sorunu, önceki yönetimler gibi üyelerinin üzerine yıkmayı tercih etmiştir. Derneğin görevi üyeleri ile ücret polemiğine girmek olmamalı, sorunu çözecek olan dernek yönetimidir. Ve dernek yönetimi hiç bir şekilde aktif yönetmediği bu lisans tamamlama macerasında pasif kalarak veteriner fakültesi şansını bizlere kaybettirmiştir. Çünkü yönetim biyoloji ve zootekni bölümlerinin olabileceğini bile bilmiyordur.

Şimdi yönetimi sorumluluk almaya ve önümüzdeki lisans tamamlamada veteriner fakültesini kabul ettirmeye çağırıyorum

santana10
Şube Müdürü
25 Ağustos 2015 22:03

özgür 77 arkadaşım sen biliyorsun daha önce Veteriner Sağlık Önlisans Mezunlarına sadece veteriner fakultesi vardı 1999 dan 2011 arası bölümün adı değişerek Laborant veteriner sağlık önlisans oldu o bölüm biyoloji zootekni veterinerlik ve hayvansal üretime DGS ile geçerken aynı müfredat üzerinden eğitim alan veteriner sağlık teknikeri müracaat dahi edemiyordu şahsın ve benim yönlendirdiğm birkaç arkadaş YÖK e OSYM Başkanlığına müracaat ettik bizim Müracaatımızdan sonra Dernek uyandı YOK e ve ÖSYM yazı yazdı.yani anlayacağın dernek biraz arkadan geliyor Veteriner Fakulteside muhakkak olur ama dediğim gibi ATI alan üsküdara geçer.Mesleğimiz açısından uzaktan eğitimle Mühendis ve Veteriner olmaz diyenlere karşı kazanılmış zaferdir biraz tadını çıkaralım saygılar

santana10
Şube Müdürü
26 Ağustos 2015 00:27

Veteriner Sağlık Teknisyenleri Derneği (VESTED) olarak Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇ BİR-SEN) ve Türkiye Tarım, Orman ve Gıda Hizmet Kolu Kamu Görevlileri Sendikası (TÜRK TARIM ORMAN-SEN) ziyaret edilmiş olup; son günlerde gündemde olan Lisans Tamamlama ve mesleki sorunlar konusunda bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

Yapılan görüşmeler neticesinde;

- Lisans Tamamlama konusunda meslektaşlarımızdan Veteriner Sağlık Teknikerliği ve Laborant Veteriner Sağlık Ön lisans mezunları bu haktan yararlanacak olup; kesin olmamak kaydıyla kadro ve unvanın da herhangi bir değişikliğin söz konusu olmayacağı görüşü,

- Lisans Tamamlama konusunda hangi bölümlerde tamamlama yapılacağına ve hangi ünvanların verileceği henüz belli olmadığı,

- Mesleğimizi ilgilendiren konularda bakanlık nezdinde yapılacak olan yönetmelik değişiklikleri ile ilgili taleplerimizin genel müdürlük düzeyinde ikili görüşmeler ve kamu idari kurul kararlarında çalışmalar yapılabileceği, yapılacak toplu sözleşme ve görüşmelerinde mevzuat gereği sadece mali konuların ele alınabildiği görüşü,

- 04-13 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak olan Lisans Tamamlama ön başvurularının yapılması tercih yaptığı anlamına gelmemekle beraber kaybedilecek herhangi bir hak kaybı olmayacağına, asıl tercihlerin ise 24-25 Ağustos 2015 tarihleri arasında alınacağı görüşü Vested Yönetim Kurulu tarafından ortaya çıkmıştır.

Veteriner Sağlık Teknisyenleri Derneği (VESTED) Yönetim Kurulu adına farklı mercilere mesnetsizce ve asılsızca yapılan açıklama ve görüşler bizleri derinden üzmüş olup; kimsenin bu görüş ve düşüncelere itibar etmemesi, açıklama yapmaya yetkili tek mercinin yönetim kurulunun olduğu kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Vested Yönetim Kurulu

Ozgur77, 9 yıl önce

Veteriner Sağlık Teknikerlerinin lisans tamamlanmasında Veteriner Fakültesi olmayışı, VESTED Yönetiminin basiretsizliğidir. Bu çok net, çünkü başkan Tuncay beyle yaptığımız görüşmelerde kendisine Veteriner Fakültesi için girişimde bulunduğunuz mu dediğimizde baştan kaybetmiş bir tavırla Veteriner Fakültesi olmaz demiştir. Kendisine DGS ile geçiş yapıldığını doğal olarak üst öğrenimin Veteriner Hekimliği olduğu söylendiğinde "dgs sınavla alıyor, sınavla girilen yere lisans tamamlama vermezler" önerisi bugün yapılan tercihlerin belli olmasıyla BOŞ çıkmıştır. Çünkü Veteriner Fakültesi hariç SINAVLA girilen diğer bölümler yani Biyoloji, Zootekni gibi olduğu görülmüştür.

Yeni yönetim maalesef üye-aidat polemiğine saplanmış ve bu sorunu, önceki yönetimler gibi üyelerinin üzerine yıkmayı tercih etmiştir. Derneğin görevi üyeleri ile ücret polemiğine girmek olmamalı, sorunu çözecek olan dernek yönetimidir. Ve dernek yönetimi hiç bir şekilde aktif yönetmediği bu lisans tamamlama macerasında pasif kalarak veteriner fakültesi şansını bizlere kaybettirmiştir. Çünkü yönetim biyoloji ve zootekni bölümlerinin olabileceğini bile bilmiyordur.

Şimdi yönetimi sorumluluk almaya ve önümüzdeki lisans tamamlamada veteriner fakültesini kabul ettirmeye çağırıyorum

kanun boşluğu
Aday Memur
26 Ağustos 2015 18:19

arkadaşlar zootekni lisans tamamlamada kaçıncı sınıftan başlanacak ve kaç yıl okunacak paket ders programımı verecekler bilgisi olan varmı acaba ?

vetline
Aday Memur
31 Ağustos 2015 10:34

Ozgur77 Vested Genel Merkezini arayıpta zootekniyi alabilrmiyiz. Zotekni olsun diyen sizler bugün

vetline
Aday Memur
31 Ağustos 2015 10:40

Vested Genel Merkezini arayıpta zootekni olsun alabilirmiyiz ümidi ile yaşayan sizler bugün Neden Veteriner Hekimlik alınmadı alamadınız diye sorgulama hakkınız yok. Özellikle Ozgur77 Veteriner Hekimlik istiyorsanız VESTED'in mücadelesi devam ediyor, ozaman zootekniye müracaat etmezsin olur biter. Eleştirmenlik yapacağına Vested'in yaptığının binde birini yapsan taktir edilirsin ama, çamur atmaktan başka yaptığınız yok. 15-20 yıldır hayal edemediğin Lisans Tamamlama mücadelesinde başarı çıktı ama sizin gibi zootekniye başvurup hemen üniversiteyi garantileyince karalama kampanyası yapan, (Neden Veteriner Hekimliği alamamış) kişileri biz meslektaştan saymıyoruz. Öncelikle ben VESTED için ne yaptım demeli kişi kendini sorgulamalı, sağa sola iftira atarak başkalarının ağzıyla konuşmamalı. Vested'in yaptığı çalışmaları herkes gayet iyi biliyor, www.vested.org.tr adresine bak sende belki birşeyler çıkartırsın...

Ozgur77, 9 yıl önce

onur5542
Aday Memur
31 Ağustos 2015 18:12

Arkadaşlar eğitimle tayin almanın bir yolu yokmu herkez koyun gibi kabul etcek bunu anlamadım

78safranbolu
Memur
31 Ağustos 2015 22:24

konu başlığı tarım lisans tamamlama ama tarımın dışında diğer bölümler bu başlıkta daha aktif görünüyor.nerdeyse bütün teknik bölümlere lisans tamamlama çıktı ama bizde hala hiçbir ilerleme yok.bu durumu memur net sitesine başlık nasıl çıkartabilirmiyiz.bakarsanız faydası olur.

Ozgur77
Memur
02 Eylül 2015 14:18

................

vetline, 9 yıl önce

Vested Genel Merkezini arayıpta zootekni olsun alabilirmiyiz ümidi ile yaşayan sizler bugün Neden Veteriner Hekimlik alınmadı alamadınız diye sorgulama hakkınız yok. Özellikle Ozgur77 Veteriner Hekimlik istiyorsanız VESTED'in mücadelesi devam ediyor, ozaman zootekniye müracaat etmezsin olur biter. Eleştirmenlik yapacağına Vested'in yaptığının binde birini yapsan taktir edilirsin ama, çamur atmaktan başka yaptığınız yok. 15-20 yıldır hayal edemediğin Lisans Tamamlama mücadelesinde başarı çıktı ama sizin gibi zootekniye başvurup hemen üniversiteyi garantileyince karalama kampanyası yapan, (Neden Veteriner Hekimliği alamamış) kişileri biz meslektaştan saymıyoruz. Öncelikle ben VESTED için ne yaptım demeli kişi kendini sorgulamalı, sağa sola iftira atarak başkalarının ağzıyla konuşmamalı. Vested'in yaptığı çalışmaları herkes gayet iyi biliyor, www.vested.org.tr adresine bak sende belki birşeyler çıkartırsın...

vetline
Aday Memur
03 Eylül 2015 14:22

..............

Ozgur77, 9 yıl önce

................

serba
Memur
14 Eylül 2015 09:58

güncel

efeahmet
Daire Başkanı
14 Eylül 2015 16:57

Arkadaşlar, Sağlık Lisans Tamamlamada önümüzdeki günlerde ek kontenjan verilmesi söz konusu, bu arada yeni bölümler açılma durumu veya yeni düzenleme olabilir mi? Toçbirsen ve Vested çalışırsa !!!

santana10
Şube Müdürü
15 Eylül 2015 17:40

arkadaşım 16 eylül 2015 mesai bitimi ile yerleştirme işi bitmiş olacak bu yerleştirme sırasında yanlış beyan veren (diploma notu tutmayan lehine yanlış yapan) okuduğu okul Sağlık Lisans Tamamlama kapsamında olmayan (Hayvan Yetiştiriciliği ve sağlığı gibi bölümler) adaylar kayıt yaptıramayacak ve bunların yerleri boş kalacak birde yerleştiği okulu beğenmeyerek kayıt olmayanlar DGS ile başka bir bölüme yerleşenlerin boş bırakacağı yerlere EK YERLEŞTİRME için YÖKE BİMERE Dilekçe yazılmalı ki baskı oluşturup çıkaralım sen ve diğer arkadaşlar acilen YÖKE BİMERE dilekçe yazmalısınız.örnek dilekçe altta veriyorum.

T.C.

YÜKSEK ÖĞRETİM KURULU

BAŞKANLIĞI

Eğitim-Öğretim

Dairesi Başkanlığına

BİLKENT/ANKARA

19.11.2014 tarih ve 6569 sayılı

Kanunun geçici madde 69 a göre Bu yıl açılan Sağlık Alanında Lisans Tamamlama

programlarına 04 Eylül 2015 tarihinde yapılan yerleştirme ile yerleştirme

işlemleri yerine getirilmiştir.07-11 Eylül 2015 tarihleri arasında kayıt

işlemleri gerçekleşecek olup, Başkanlığınız tarafından açıklanan kriterlere

göre diploma notunu yanlış beyan eden (diploma

notu yanlış olan örneğin 68,20 iken 69 yazanlar var ) okulu lisans

tamamlama kapsamında olmayan (Hayvan

Sağlığı ve Yetiştiriciliği Bölümü mezunu sağlık teknikerleri gibi)

adayların yerleşmiş olsa bile kayıt olmaması gerekmektedir. Bu nedenle YÖK

kriterlerine göre normal şartlarda yerleşmesi

gerekirken yukarıdaki hatalar nedeniyle yerleşemeyen şahısların

haklarının ihlal edilmemesi için kayıt işlemlerin bitmesine istinaden yeniden

EK YERLEŞTİRME hakkının verilmesi gerekmektedir.Başkanlığınızın hak mahrumiyeti

oluşturmayacağına inanarak diploma notu yanlışlığı ile yerleşenlerin, okulu

lisans tamamlama kapsamında olmamasına rağmen yerleşenlerin yada yerleştiği

bölümü beğenmeyerek kayıt yaptırmayan

adayların yerine DGS ve LYS de olduğu

gibi boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirilmenin yapılması hususunu;

Gereğini saygılarımla arz ederim.

efeahmet, 9 yıl önce

Arkadaşlar, Sağlık Lisans Tamamlamada önümüzdeki günlerde ek kontenjan verilmesi söz konusu, bu arada yeni bölümler açılma durumu veya yeni düzenleme olabilir mi? Toçbirsen ve Vested çalışırsa !!!

Tarık DURAK
Kapalı
04 Ekim 2015 14:23

Ziraat Teknikerlerinden Ziyaret

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı kurumlarda görev yapan Ziraat Teknikerlerini temsil eden heyet Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya’yı ziyaret etti.

Haber tarihi: 3.10.2015 | Okunma: 41

Türkiye’nin farklı illerinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı kurumlarda görev yapan Ziraat Teknikerlerini temsil eden heyet Toç Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya’yı ziyaret etti.

Genel Başkan Günay Kaya ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerince kabul edilen heyetle 2016-2017 yıllarını kapsayan III. Dönem Toplu Sözleşme kazanımlarına ve Lisans Tamamlamaya ilişkin konularda müzakerelerde bulunuldu.

Genel Başkan Kaya, heyete “Lisans Tamamlama”ya yönelik TOÇ BİR-SEN’in çalışmaları, verdiği mücadele ile sürecin dünü, bu günü ve yarınına ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

“LİSANS TAMAMALAMA SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNDE ADRES YİNE TOÇ BİR-SEN OLACAK”

Lisans Tamamlama konusunda Toç Bir-Sen’in büyük bir adım attığını kaydeden Kaya; “Kronik bir sorun haline gelen Lisans tamamlamayla ilgili sorunun çözümünde de adres yine yetkili sendika Toç Bir-Sen olacaktır” dedi.

Üçüncü Dönem Toplu Sözleşmesiyle son 14 yılın en iyi toplu sözleşmesinin bağıtlandığını kaydeden Kaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Memur-Sen ve Toç Bir-Sen olarak 2016-2017 yıllarını kapsayan III. Dönem Toplu Sözleşmesi ile birlikte kamu çalışanlarımızın ve emeklilerimizin mali, sosyal ve özlük hakları açısından son 14 yılın en iyi Toplu Sözleşmesi’ne imza attık. Bu tarihi imzayla beraber tarım-ormancılık hizmet kolu çalışanlarımız adına da birçok kazanım elde ettik. Bakanlık bünyesinde görev yapan tekniker unvanlı kardeşlerimiz için kronik bir sorun haline gelen Lisans Tamamlamanın önündeki engellerin kaldırılması adına Toç Bir-Sen olarak 2008 yılında açtığımız kilitli kapının bu Toplu Sözleşme ile aralanması binlerce tekniker meslektaşımızın yıllardır umutla beklentileri adına fevkalade önemlidir. Sağlam, kararlı ve onurlu duruşumuzla bağıtlanan bu Toplu Sözleşmeyle; “Tekniker unvanlı kadrolarda bulunan personelin lisans tamamlayabilmeleri hususunda YÖK ve Yetkili Sendikaca ortak çalışma başlatılması” kararı aldırdık. Bu kararla birlikte bu sorun çözülüp lisans tamamlama hakkını alana kadar da mücadelemize yılmadan devam edeceğiz” dedi.

Kaya, süreci buraya kadar tek başına Toç Bir-Sen’in taşıdığını da kaydederek şunları söyledi: “ Lisans tamamlamada ki sorunun çözümü adına süreci bu noktaya kadar tek başına Toç Bir-Sen taşımıştır. Bu Toplu Sözleşme hükmü gereğince de diğer kazanımlarımızda olduğu gibi İnşallah lisans tamamlamada da yetkili sendika Toç Bir-Sen’in imzası olacaktır. Bunun içinde bugüne kadar yürüttüğümüz sistemli, disiplinli ve profesyonel çalışmalarımızı bir an bile aksatmadan sürdürüyor; her bir tekniker meslektaşımız, onların eş ve çocukları adına sabırsızlıkla sonucu bekliyoruz.”

Toç Bir-Sen’in teknikerler adına lisans tamamlama konusunda ki çalışmaları hakkında bu görüşme ile daha kapsamlı bilgi sahibi olduklarını, bu mücadele ve emek için Toç Bir-Sen’e teşekkür ettiklerini belirten heyet, Genel Başkan Günay Kaya’ya ve Yönetim Kurulu üyelerine bu soruna neşter vuranın Toç Bir-Sen olduğu gibi çözüme kavuşturacak olanın da yine Toç Bir-Sen olacağına canı gönülden inandıklarını belirtti. Ayrıca lisans tamamlama konusunda arkadaşlarının yüksek beklentileri olduğunu da söyleyen teknikerler, Toplu Sözleşmede bağıtlanan kazanımın sonucunu heyecanla beklediklerini dile getirdiler.

Genel Başkan Kaya da ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduklarını dile getirerek heyete, “Tüm tekniker kardeşlerimize ve çalışanlarımıza selamlarımı ve iyi dileklerimi iletin” diyerek teşekkür etti.

Ziraat Teknikerlerini temsilen gelen heyette; Malatya’dan İlhan Kınık, İhsan Akgül, Nevzat Delikaya ve Ali Baştuğ; Burdur’dan Musa Evren Ak, Mehmet Şimşir; Adana’dan ise Zekeriya Özşafak yer aldı.

Kaynak: http://www.tocbirsen.org.tr/haber/ziraat-teknikerlerinden-ziyaret-2466

Toplam 2912 mesaj
«123124125126127128129130131132133134»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi