Editörler : Lanet

memurmilleti
Aday Memur
16 Kasım 2015 16:06

sakın gelmeyin,tercih etmeyin adamın canını okuyorlar.

ŞENERR
Memur
01 Aralık 2015 10:18

Devlet kurumları içinde Çalışanının özlük haklarını kısıtlayan iş yünü angaryasını arttıran başka bir kurum daha yoktur.

KPSS ye girip de SGK yazacaklara tavsiyem mümkünse tercih listesine yazmayın illede bir yer olsun diyorsanız EN SON SIRADA YAZIN ben pişmanım atandığıma.

02 Aralık 2015 09:30

mobbing ve yıldırmanın acımasız uygulandığı bir kurum. yönetici denilen zatlar vekaleten ve yöneticilikten anlamadıkları gibi yaptıkları iş takibi ve personelle uğraşmak. ayrıca vekaleten atama bolluğu olan kurum. müdürlük ve yardıcılıkları vekaleten seçiliyor. sınavla sadece müdür yard. yolu açık üst makamlar torpil düzeni aradan sıyrılan yuzde 1-2 olur ancak mulakattan sıyrılabilrse olur.müfettiş ve kontrol memuru hegomanyası ayrı ve güçlü bir lobileri var.

icraialem
Memur
06 Aralık 2015 00:29

sgk'ya başlayalı 2 yıl oldu iş yoğunluğu çok fazla, ancak bunun karşılığında aldığımız maaşlar diğer kurumlarla karşılaştırıldığında çok az. Maliye ve diğer kurumlar personelin mali ve özlük haklarını uzmanlık vererek sağladı ancak Sgk bunu beceremedi. Özellikle Kurum üst yönetiminin Sgk kökenli olmaması kurumu sahiplenmemeleri bunda etkili diye düşünüyorum. yıllardır aldıkları ikramiyeler 666sayılı Khk ile kaldırıldı ancak anayasa mahkemesi ve idare mahkemelerinin kararına rağmen hala ikramiyelerimizi alamıyoruz.

rahel
Memur
07 Aralık 2015 09:01

çok fazla mobbibg...

isimsizüye15
Aday Memur
07 Aralık 2015 11:28

en son çalışılması gereken kurumlardan biridir.

ysarcan
Aday Memur
07 Aralık 2015 14:45

özellikle yeni atanan ve atanmak isteyen arkadaşlara sesleniyorum kurumuzu sevin ümitli olun geleceğin önemli kurumu sgk olacaktır özveriyle çalışın olumsuz düşünen arkadaşlarımızda malesef kurumuzun olumlu yönlerini görmemeleri ve şükretmeyi bilmemelidir

F4444
Aday Memur
07 Aralık 2015 14:57

özellikle ilçelere gelin gelin görün ki bir kurum kendi personeline nasıl üvey evlat muamesesi yapıy

ysarcan
Aday Memur
07 Aralık 2015 16:07

üvey evlat muamelesi derken maaşınızmı az ödeniyor veya izin sürelerimi az veya yükselme sınavlarında dahamı geri planda tutuluyorsunuz bende ilçede görev yapıyorum böyle birşey görmedim ama şu bir gerçek merkezlerde daha göze girmiş iş bilen personel olduğu kesin bu her yerde böyledir

F4444
Aday Memur
07 Aralık 2015 16:38

il müdürlüğünde personelin elinde gelse maaşlarımızada el koyacaklar

ellerinden gelmediği için yapamıyorlar

siz hangi ilçedesiniz hangi şartlarda çalışıyorsunuz bilmiyorum

ama gelip bu sgm yi görmeniz lazım yoksa anlatacaklarım size masal gelir

ysarcan, 8 yıl önce

üvey evlat muamelesi derken maaşınızmı az ödeniyor veya izin sürelerimi az veya yükselme sınavlarında dahamı geri planda tutuluyorsunuz bende ilçede görev yapıyorum böyle birşey görmedim ama şu bir gerçek merkezlerde daha göze girmiş iş bilen personel olduğu kesin bu her yerde böyledir

ysarcan
Aday Memur
07 Aralık 2015 16:47

biraz sabırlı olun arkadaşlar her yönetim değişir kurumda çalışmaktan haz duymayı bilin

F4444
Aday Memur
07 Aralık 2015 16:50

inşallah bizim çalıştığımız ilçelere düşersiniz bir memurla sgm çalışır mı

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi