Editörler : E.Kayı Han
24 Temmuz 2015 13:40

Toplu Sözleşme

Gene zam olarak 3 + 3 den bahsediliyor , Görüşmeler öncesinde yetkili sendikanın üyeleri olarak imza toplayıp sendikaya gönderelim ya hakkımız alın yada sendikadan toplu istifa edeceğiz diyelim ,,,

abdurrahims58
Kapalı
24 Temmuz 2015 16:31

Bizler daha bu forumda tanımadığımız meslektaşlarımızın yorumlarını beğenmeyip hakaret içerikli, küçük düşürücü kelimeler sarf edebiliyorsak, bizden birlik, beraberlik ve meslektaşlık olmaz. biz böyle davranmaya devam edersek bi cacık olmaz. yaa neden bi çekememezlik, bi isyan, bi beğenmeme, bencillik, kendini beğenmişlik var ki, aslında yaptığımız iş stresli, herkes aynı durumda katiplerin birbiri üzerinde bir üstünlüğü yok iken ne bu ben bilirim havası ve bundandır ki biz %3 de alırız %2'de, mesaimizde gider, nöbet parasıda, ek göstergede düşük olur, taban aylığıda :D bunların düzelmesi için önce bizim birbirimize sahip çıkmamız lazım.

Why hi one why
Kapalı
24 Temmuz 2015 17:15

Adama hala memur-sen'e üye , diyorki birleşip hakkımızı arayalım. lan kuş beyinli sen zaten o sendikaya üye olmakla ölmüşsün ne hakkı arayacaksın. Böyle ezik tipler gördükçe sövesim geliyor

volkan_D
Memur
24 Temmuz 2015 21:53

Onu bunu bilmem. varsa yoksa 1 derece

a-lper
Şef
24 Temmuz 2015 23:07

Kuş beyinli diyen zeki şahsiyete soruyorum tabi yazdıklarından şahsiyet kalitesi belli ; yetkili sendika kim senin hakkını o masada kim savunacak şu dakikadan sonra tavsiyemden başka ne yapılabilir , güçlüyu gücünden mahrum kalma korkusundan başka ne düşündürür, bunu hissettirme nin bize katkisi olmaz mı , tabi sen düz bir adamsın oyunu kuralına göre oynama stratejisinden mahrum bi zekaya sahipsin , ben kazanc elde edelim diye bi umut meslektaşlarımla birlik hedefindeyken sen masa başında burnunu karıştırıp bi halt ettiğini sanıp hakaret ediyorsun , işin kötüsü korkarım sende memursun ama şunu bil zeki şey senin tercih ettin değil benim sendikam yetkili belliki , daha masada söz hakkın yok boş boş konuşuyorsun benim tercih ettiğim sendika senin kazancına imza atacak Zaten derdimiz de bu nasil daha karli oluruz , şimdi kim kuş beyinli ve ezik ?

Why hi one why
Kapalı
25 Temmuz 2015 09:26

Yetkili sendika sizin sendika olduda ne oldu. Ne yaptılar memuru satmak dışında. Hala gelmiş ahkam kesiyor yürü yavrum sizden adam olmaz

a-lper, 9 yıl önce

Kuş beyinli diyen zeki şahsiyete soruyorum tabi yazdıklarından şahsiyet kalitesi belli ; yetkili sendika kim senin hakkını o masada kim savunacak şu dakikadan sonra tavsiyemden başka ne yapılabilir , güçlüyu gücünden mahrum kalma korkusundan başka ne düşündürür, bunu hissettirme nin bize katkisi olmaz mı , tabi sen düz bir adamsın oyunu kuralına göre oynama stratejisinden mahrum bi zekaya sahipsin , ben kazanc elde edelim diye bi umut meslektaşlarımla birlik hedefindeyken sen masa başında burnunu karıştırıp bi halt ettiğini sanıp hakaret ediyorsun , işin kötüsü korkarım sende memursun ama şunu bil zeki şey senin tercih ettin değil benim sendikam yetkili belliki , daha masada söz hakkın yok boş boş konuşuyorsun benim tercih ettiğim sendika senin kazancına imza atacak Zaten derdimiz de bu nasil daha karli oluruz , şimdi kim kuş beyinli ve ezik ?

emirsalih
Şef
26 Temmuz 2015 13:43

Haksızlık yapma dostum.Yetkili sendika memursen oldu da noldu demişşsin.Mesailerimizi elimizden aldılar nöbet paralarımızı elimizden aldılar keşif paralarımızı iyice düşürdüler havuz paralarımızı elimizden aldılar yetmedi belli bir dönem yol ücretlerimizi elimizden aldılar promosyonlarda tam bir rezalete imza attılar toplu sözleşmede resmen bizleri sattılar hakim savcılara verilen zamma sessiz kaldılar adalet bakanının bu zam personelide kapsayacak dediği halde lafını yutması karşısında onlar yutkunamadılar bile yutkunmak dahi bir tepkidir göstermelik açıklamalarla işi geçiştirdiler personelin ucuz insanlar olduğunu düşündüler ki üç kuruşluk şapkalarla şemsiyelerle flaş belleklerle kandırmaya çalıştılar vb daha napsınlar kardeşim neden kızıyosun !

Memursene üye olmaktansa hiç bir sendikaya üye olmamak daha iyidir adalet personeli her geçen gün birşeyler kaybediyor halada memursenin üye sayısı artıyorsa kimsenin şikayete hakkı yok kişisel menfaatlerimizi bir kenara bırakıp mesleki menfaatlere öncelik verilmediği sürece siyaset ve sendikacılığı ayırmadıkça bu bakanlıktanda o zihniyetteki personeldende bi yol olmaz bu kadar basit.

Adilyaşam
Kapalı
26 Temmuz 2015 14:33

Mevcut uluslararası ve ulusal sosyo-ekonomik konjonktürde, memur maaşlarının yeterli olduğunu düşünüyorum sorumlu ve bilinçli bir vatandaş olarak. Tabi ki keşke çok daha fazla olsa, ancak, iktisat biliminin en önemli verileri buna engel değerli arkadaşlar. Devir, yakınma değil ; ülkemizin geleceği ve en önemlisi de çocuklarımız ve torunlarımıza daha gönençli bir Türkiye bırakmak için çalışma ve özveri devridir kanısındayım. Saygı ve sevgilerimle.

emirsalih
Şef
26 Temmuz 2015 15:04

Bırak bu akademik ağızları ya biz ne diyoruz sen ne diyosun!

Adilyaşam
Kapalı
26 Temmuz 2015 15:39

Doğru söyleyen dokuz köy kovulur... :)

M.a.N.i.a.C
Aday Memur
27 Temmuz 2015 10:27

Benimde senin gibi daha kendi arasında uzlaşmayı hatta konuşmayı bilmeyen tiplere sövesim geliyor

Why hi one why, 9 yıl önce

Yetkili sendika sizin sendika olduda ne oldu. Ne yaptılar memuru satmak dışında. Hala gelmiş ahkam kesiyor yürü yavrum sizden adam olmaz

30 Temmuz 2015 14:23

Ben onu bunu bilmem ama, bizi satışa getirenlerden sonra iyi düşünün derim.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi