Editörler : "eskiyara"Pangaea
28 Temmuz 2015 16:53

Ozel okul kendi okulum calisma yardim

Okulumda 21 saat derse girip 18 saat özel bir okulda derse girebilirmiyim.

Bunun yanında egzersiz kurs vs nasil olur olmaz mi yardim edermisiniz.3 gun kendi okulum 2 gun özel okul diye bir planım varda ama okulumda egzersiz ve kurs yapıyordum ne yapmali nasil yapmali prosudur nedir

nevasar
Kapalı
29 Temmuz 2015 18:16

bildiğim kadarıyla devletteki ders saatinizin %50si kadar ders saati alabiliyorsunuz özelde. 21 saate ancak 10 saat özel okul olabilir. ayrıca sanırım ilçeden onay gerekiyor. onayınız çıkmadan kendi kafanıza göre derse gitmeniz mümkün değil.

sellam86
Yasaklı
29 Temmuz 2015 22:47

Bir kadrolu ÖĞRETMEN özel okulda çalışamaz öyle bişey yok hocam o hesapları saatleri nerde duydun 1 saat bile derse giremezsin

pomako
Memur
30 Temmuz 2015 23:30

Hocam eksik biliyorsun benim çalışan tanıdıklar var.yeni kanunlarla 2007 de çıkan kanunla artik öğretmenler kendi maaş karşılığını doldurmaları durumunda özel okul ve dershanelerde çalışabiliyor.

Hocam yüzde elli olayını bende duydum ama acaba bu yıl 30 saate kadar ders ibaresi 40 saate kadar oldu ya kurslar yalan acaba buda değistimi diye düşündüm çok teşekkürler

sellam86
Yasaklı
31 Temmuz 2015 10:58

o dediğin kanun özel eğitim okullarında devlet özel toplam 40 saati geçemez şeklinde.

normal bi özel okulda ve dersanede çalışma olanağın yok. eğer tanıdıkların varsa o yasal değil ve yakalanırsa cezası büyük

pomako, 9 yıl önce

Hocam eksik biliyorsun benim çalışan tanıdıklar var.yeni kanunlarla 2007 de çıkan kanunla artik öğretmenler kendi maaş karşılığını doldurmaları durumunda özel okul ve dershanelerde çalışabiliyor.

Hocam yüzde elli olayını bende duydum ama acaba bu yıl 30 saate kadar ders ibaresi 40 saate kadar oldu ya kurslar yalan acaba buda değistimi diye düşündüm çok teşekkürler

pomako
Memur
31 Temmuz 2015 13:47

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI KANUNU

Kanun Numarası

: 5580

Kabul Tarihi

: 8/2/2007

Yayımlandığı R. Gazete

: Tarih: 14/2/2007 Sayı: 26434

Yayımlandığı Düstur: Tertip: 5 Cilt: 46 Sayfa:

Kurumlarda çalıştırılacak personel

MADDE 8

İhtiyaç halinde, resmî okullarda görevli öğretmenlere asıl görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısını doldurmaları kaydı ve çalıştıkları kurumların izni ile sadece okullarda, aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısının yarısı kadar ücretli ders verilebilir. Öğretmenlerin toplam ders saati sayısı haftada otuz saati geçemez .

Uzman öğretici, usta öğretici ve öğretmenlik yapma nitelik ve şartlarını taşıyan diğer Devlet memurlarına, ilgili birimlerin izniyle haftada on saati geçmemek üzere ücretli ders görevi verilebilir.

Hocam sen yanlış biliyorsun bunu okuyunca artik doğru bileceksin işallah cezafalan alacak. Yok zaten kanunda sürebilir diyor

sellam86
Yasaklı
31 Temmuz 2015 14:38

kendin soruyorsun kendin biliyorsun neden burada soruyorsun o zaman :)

hocam nasıl öğretmensin okuduğunu anlamıyor musun kopyaladığın kanunu bir daha oku bence dediğim gibi olduğunu anlarsın.

ha biliyorsan o kadar kimseyede sormana gerek yok

pomako, 9 yıl önce

ÖZEL ÖĞRETİM KURUMLARI KANUNU

Kanun Numarası

: 5580

Kabul Tarihi

: 8/2/2007

Yayımlandığı R. Gazete

: Tarih: 14/2/2007 Sayı: 26434

Yayımlandığı Düstur: Tertip: 5 Cilt: 46 Sayfa:

Kurumlarda çalıştırılacak personel

MADDE 8

İhtiyaç halinde, resmî okullarda görevli öğretmenlere asıl görevlerini aksatmamak ve aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısını doldurmaları kaydı ve çalıştıkları kurumların izni ile sadece okullarda, aylık karşılığı okutmakla yükümlü bulunduğu haftalık ders saati sayısının yarısı kadar ücretli ders verilebilir. Öğretmenlerin toplam ders saati sayısı haftada otuz saati geçemez .

Uzman öğretici, usta öğretici ve öğretmenlik yapma nitelik ve şartlarını taşıyan diğer Devlet memurlarına, ilgili birimlerin izniyle haftada on saati geçmemek üzere ücretli ders görevi verilebilir.

Hocam sen yanlış biliyorsun bunu okuyunca artik doğru bileceksin işallah cezafalan alacak. Yok zaten kanunda sürebilir diyor

pomako
Memur
31 Temmuz 2015 15:17

Hocam sakamisin üst satırı okusana resmi okullarda görevli öğretmenler maaş karşılığını doldurmaları halinde branşlarda 15 sınıf öğretmenlerinde 18 saat diye acaba burda hangi öğretmenlerden bahsediyor..tabiki resmi maaş karalığı 15.18 bu terimler meb te kadrolu öğretmenlerden bahsediyor

Ben kanunu çok iyi biliyorim biz herturlu çalışabiliyoruz da bu kanun 2007 de çıktı bu yıl kurslardan ve den dolayı haftalık 30 saat artı egzersiz olan ders saati yükü 40 saat artı egzersiz oldu.benim öğrenmek istediğim 40 saat derse girebiliyormuyuz yoksa 30 saat ders 10 saat kiraya da 40 saat içinde kurs olmak zorunda mi

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi