Editörler : crops35

31 Temmuz 2015 17:02

Meb görevde yükselme

arkadaşlar sendikalarınızı arayın sınav ertelenmiş tarih belli değil muhtemelan 2015 yılında da olmayacak adım öyle söylediler. Arayın sendikalarınızın genel merkezini yetkilerle görüşün bu kadar haksızlık olur mu aylardır çalışıyoruz diyin bizim emeklerimiz ne olacak şikayetlerinizi dile getirin sendikalar yarın bakanlıkla görüşecek son umut yarın haydi arayın yoksa sınav falan yok...herkes üyesi olduğu sendikanın genel merkezi arasın yetkili kişilerle görüşsün...bende aradım ve istifa edeceğimi söyledim o kadar net aylardır çalışıyoruz bu mudur yani dedim sizin bizi savunmanız..

zaferims
Memur
01 Ağustos 2015 08:32

Görevde yükselme sınavına girecek arkadaşlara sesleniyorum...hepimiz biliyoruz ki aylardır bu sınava hazırlanıyorsunuz şu an belki de hazırsınız o halde sınavın 1-2 ertelenmesiyle ne kaybedersiniz ki .Ama bizler yani engelli meb personeli için durum böyle değil .eğer sınav ertelenmezse çok kısa süreler sebebiyle sınava giremiyoruz mesela ben sadece 26 günden dolayı sınava giremeyebilirim ,benim durumumda olan 5 bin den fazla engelli arkadaşımız var .sizden bu konuda biraz anlayış bekliyoruz. engelli olan bir personelin temizlik yapması cam silmesi yerleri süpürmesi paspas atmasa çöp toplaması kolay bir şey mi sanıyorsunuz bizlerde biran evvel bu sıkıntılardan kurtulmak istiyoruz tıpkı sizler gibi O yüzden bu sınava girebilmek bizim için çok önemli aslında bizleri en iyi anlayacak olan sizlersiniz çünkü aynı işin içindeyiz. ben aylardır sınavın ertelenmesi için dua ediyorum. lütfen bize biraz anlayış gösterebilir misiniz? ayrıca sınav tamamen iptal edilmeyecek sadece 1-2 ay ertelenecek sizlerin bir kaybı olmayacak ki( eger hazırsanız bir tekrarla herşeyi hatırlarsınız ) ama bizler için inşallah çok şey değişecek vesselam...

hakkını sor
Kapalı
03 Ağustos 2015 14:31

EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ SENDİKASI (EĞİTİM-BİR-SEN) GENEL YETKİLİLERİNE SUNULMAK ÜZERE

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı Memurluk ve Şeflik Sınavını 13 Eylül 2014 tarihinde yapmış ve yapılan sınavın başarı oranı beklenilen hedefin çok çok altında kalmıştır. Bunun üzerine söz konusu sınav sonrası Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile sendikaca yapılan görüşme sonucu sınavın 12 Eylül 2015 tarihinde tekrar yapılması konusunda mutabakata varılmıştı.

Ancak Memurluk ve Şeflik Sınav takviminde yapılan mutabakat rağmen MEB sınav takviminde değişiklik yapacağı söylentileri üzerine MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü yetkileriyle yaptığım telefon görüşmesinde başvuru kılavuzu ne zaman yayınlanacağı sorusuna sınavın ertelendiği ve bunun üzerinde çalıştıklarını dile getirmişler. Şimdi soruyorum bir yıl önce sınavın yapılacağı duyurusunda bulunun MEB neden böyle bir şeye ihtiyaç duyuyor? Daha önce duyurulan duyuruya istinaden sınavın yapılacağı ümidine kapılan bizler aylardır ders çalışıyoruz. Sınav kılavuzu bekleyen bizler, sınav ertelendiği şokunu yaşıyoruz. Bizlerin aylardır harcadığı bu emeklere yazık değil mi? Sınava bir ay kala ben sınavı erteledim demek hiç adil değil. Eğitim çalışanları olarak duyurulan sınav takvimine göre izin planlaması ve tatil planlanması yapan bizler şimdi ne yapacağız. Sınavı erteledim demeden bizler yerine empati kurmanızı Bakanlık yetkililerinden bekliyoruz. Eğitim Bir Sen üyesi olarak sendikadan var olan bu haksızlığın giderilmesi için Bakanlık nezdinde gerekli çalışmaların yapılmasını 12 Eylül 2015 yapılması karar verilen fakat ertelenmesi düşünülen sınavın belirlenen tarih de yapılması bekler ve sendikamıza güvenimizi dile getiriyoruz.

Kamu çalışanlarının en büyük sendikası olan, kamu çalışanlarının hak ve menfaatlerini en iyi şekilde korumak ve geliştirmek hedefinde ilerleyen sendikamızdan konu üzerinde hassasiyet göstermesini talep ediyoruz.

Bilgi ve gereğini arz ederim.

Ad Soyad

İletişim Bilgileri:

Adres:

Tel:

Sınavın ertelenmemesi için herkes bu dilekçeyi imzalayıp, sendika genel merkezine göndersin. Bir yıldır bu sınava hazırlan bizler hakkımıza sahip çıkalım..Sendika Fax:0312 230 65 28

james_01
Şef
03 Ağustos 2015 23:01

Kardeş sen neyin kafasını yaşıyorsun ya gereksiz konu başlıkları açıp milletin kafasını karıştırıyorsun yok iptal olmuş yok ertlenmiş benim açmış olduğum konu başlığınada bişiler yazmışsın şimdide sendika reklamı yapıyorsun ben sana söylemiştim baknlıkta birime soracağım diye öle bişi yok sana bakanlıktan her kim söyledi ise bana adını ver gidip o kişi ilede bizzat görüşeceğim öle bi uygulama yok 12 eylülde sınav olacak sen çalışmana bak ya

memoli_81
Aday Memur
04 Ağustos 2015 09:42

Evet bakanlıktan sordum sordum diyen arkadaşlar hadi buyrun cevap verin bakalım nerdesiniz...?

memoli_81
Aday Memur
04 Ağustos 2015 09:43

sınav ertelensede ertelenmesede bırakında insanlar işine baksın kafa karıştırmayın.....

hakkını sor
Kapalı
04 Ağustos 2015 10:21

benden söylemesi arayın meb insan kaynaklarını sorun sınav 12 eylülde yapılacak mı yapılmayacak mı ben en az 5 sefer aradım hepsinde sınavın ertelendiği tarihini de ilerleyen günlerde açıklayacaklarını söylediler. keşke olsa 1 yıldır çalışıyoruz benim için hava hoş...

hakkını sor
Kapalı
04 Ağustos 2015 10:25

eğer sınav 12 eylülde yapılırsa bende hiç bir şey bilmiyorum bu kadar basit....

james_01
Şef
05 Ağustos 2015 09:16

Arkadaşım sınavı iptal edemezler ha dediğin gibi olaki ertleme olursa oda en fazla 1 ay 2 ay oda neden biliyorumusun çünkü o sınavı 1 hafta veya 2 haftalık bir süreyle girmeye hak kazanamyan arkadaşlarda çoğunluk var ise onların sendikalara başvurması ve sendikaların itirazları sonucunda ertleneir oda dediğim en fazla 2 aydır bu sürede

şükrütunç
Aday Memur
05 Ağustos 2015 10:09

süreyi kaldırsınlar ozaman, ona iki ay ertenlediği zamanda bir iki haftayla kaybedenler olacak

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi