Editörler : F16 Gökçen
01 Ağustos 2015 18:38

2014 dgs ile hukuk fakultesine yerlestim,tavsiyelerim:) gelin şöyle: )

Slm arkadaslar, 2014 dgs ile bir vakif universitesine hukuk bolumune yerlestim, ancak yerlesmez olaydim 2 universite mezunu oldugum icin 22 dersten muaf ettile ve ben 1 ve 2 sınıftan geriye kalan derslerimi aaldım. sonra sene sonunda sinamaya takildim yani belli bir ortalamanin ustune cikamazsaniz 2.de tekrar ettiriyolar bende baktim birakacaklarkibrisa yatay gecis yaptim biz 3 dgs li arkadas da kibrisa yatay gecis yaptik ustelik arikafasn biri cocuklu baska bir ilden geliyordu, kibris yatay. gecisle yuzde 50 burlu gectik, paranizi ve kendinizi turkiyedeki vakif universitelerinde harap eeyin, gecen yil burun kivirdigim kibrisa bu yil yatay gecis yaptim ve bizim gibi 250 kisi yapti, ustelik ordaki arkadaslara soruyoruz sadece hayret ettim cunku bizaylar oncesi calisiyoruz aldigimiznot dd cok zor geciyoduk, ustelik vakiftaki. en azindan bizim un ki dgs ile gelenleri hazmedemiyolar, 80 lik kagitverim 45 ya da 50 aldigimcok oldu ve bu durumu hazmetnek de cok zor, kisacasi vakif yazacaklar ya kibris yazin ya da meliksah ve hasan jalyoncu 3 ten baslatiyormus onlari

yaxinsinaacalisiyorlar,e

fwabagnale33
Şube Müdürü
01 Ağustos 2015 19:07

Dgs ile vakıf okumak istiyorum yani parayla okumak istiyorum bunun bi sıralaması puan filan var mı ? Anlamadığım nokta şu ; adam netleri çok geliyor özel okuyor madem o kadar netin var devlet oku veya ygs filan gir parasız üniv. Oku yani vakıfa para verme öyle değil mi ? Dgs girip yüksek puanla senelik 20-25 verip okuyanları bi türlü arlamadım . Tekrar baştan alayım vakıf üniversitelerin yerleşme şansım var mı matematik sıfır :/

eyeoftiger
Daire Başkanı
01 Ağustos 2015 19:14

yok sen kazanamazsın.

fwabagnale33, 9 yıl önce
Dgs ile vakıf okumak istiyorum yani parayla okumak istiyorum bunun bi sıralaması puan filan var mı ? Anlamadığım nokta şu ; adam netleri çok geliyor özel okuyor madem o kadar netin var devlet oku veya ygs filan gir parasız üniv. Oku yani vakıfa para verme öyle değil mi ? Dgs girip yüksek puanla senelik 20-25 verip okuyanları bi türlü arlamadım . Tekrar baştan alayım vakıf üniversitelerin yerleşme şansım var mı matematik sıfır :/

ekocak06
Memur
01 Ağustos 2015 20:00

Kıbrıs'a gidince sanırım Türkçe'yi unutmuşsunuz. Yazdıklarından hiçbirşey anlamadım

froidae
Aday Memur
02 Ağustos 2015 15:12

Arkadaşım sen yeni geçmişsin olayın farkında değilsin.Ben kıbrıs mezunu birisi olarak kesinlikle tavsiye edemem arada o kadar çok fark var ki sen şuan farkında değilsin yavaş yavaş göreceksin olayın gerçek yüzünü zaman gelecek yaz okulunda bir ders için 350 euro vereceksin zaman gelecek tüm dersleri verip 2.00 altında olduğun için okul uzatacaksın zaman gelecek bir ders için neler çekeceksin ha ben devlet üniversitesinden kat kat çok daha fazla ders çalışır geçerim diyorsan oda artık senin süper kahramanlık güçlerine kalmış ama illa ki orada ki ticari işletme mantığının eline düşersin şunu unutma oradaki istisnasız her okul ticari işletme mantığı ile yönetilir çok güzel pazarlama yaparlar heveslendirler kayıt alıp sonra yürüyen euro gözüyle bakarlar.

ve sonunda
Aday Memur
02 Ağustos 2015 23:20

slm, hayir türkçeyei unutmadim, ancak telefondan kaynakli ve acele yazdigim icin hata olustu, ama yine de esprin fena olmamis guldurdun beni:) tesekkur ederim, benim kibrista okuyan arkadaslar var bana soylediklerini aktardim ben de bu yil gidip gotecegim, artik allah omur verirse bu yil memnun kalmazsam eski uniye gecer burdan kibrisi payladirim, ancak bana okuyanlar bu sekilde söylediler, yazdiklaromda art niyet yok, sadeve tavsiye dikkate almak isteyen alir, almak istemeyen, es gecer, herkes icin hayirlisi olsun

ve sonunda
Aday Memur
02 Ağustos 2015 23:25

lutfen yazdiklarimda art niyet aramayin, ben sadece tavsiye amacli yazdim, benim okudugum. vakif universitesi o kadar zorduki. bana su an kibris bi nevi kurtulus gibi, benim okudugum unide de sınama vardi ortalamanin ustune cikamadiginda 3. siniftan ders alamiyorsun, 2 ye devam yani, ben de bu nedenle arkadaslarim rahat geciyoruz diyince yazdim, yalan konusacaklarini sanmam, ancak baslayip alacagiz boyumuzun olcusunu bakalim, hayirlisi artik:)

ve sonunda
Aday Memur
02 Ağustos 2015 23:32

bu arada soylemeden gecmiyim, hasan kalyoncu ve melimsah 3. siniftan baslatiyir diye biliyorum, meliksah 26 ders muadiyeti vermis bi arkadasa diye duydum, yine de universiteleri arayip sorun, bazen kimsenin bilmediği. ama cok rahat okunan uniler var misal, ben gecen,yil meliksahi. ilseydim tercih ederdim puanim ordan bi hayli yuksekti, ancak, sonradan ogrendim,bu yil yatay gecis icin sordum ancak burs vermiyolar yatay gecise bu nedenle basvurmadim, egitum,ucreti de 23000 civari, ilgilenenlere duyurulur.

suslugnc
Aday Memur
03 Ağustos 2015 16:47

melikşah da zorunlu bir yıl ing. eğitim var

ve sonunda
Aday Memur
12 Ağustos 2015 21:22

meliksah universitesi 3. sin8ftan baslatiyir, aradim universiteyi hukuk fakultesi icin zorunlu ingilizce yok bu yil, gecen yil gozumden nadil kacti bu uni ya, 26 ders muafiyeti veriyir diye duydum, istersrniz bi arayip sorun, 2 den vaslayacaginuza 3 ten baslarsiniz

ve sonunda
Aday Memur
12 Ağustos 2015 21:23

ya telefondan kaynakli yazdiklarimda kelimeler duzgun cikmiyor af ola:):)

smda
Aday Memur
17 Ağustos 2015 19:34

Geçen yıl kaç puan aldınız ve hangi üniversiteye yerleştiniz acaba?

19iktisat19
Aday Memur
24 Ağustos 2015 12:22

kıbrıs hukuklar için genel bilgisi olan varmı ?

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi