Editörler : "eskiyara"Pangaea

joseph820
Aday Memur
05 Ağustos 2015 15:42

Benzer bir durum bizde de var hocam.Bu haziranda Esimle resmi nikahli degilken esimin atamasi cikti il disi ile.iliski kestik nikah kiydik ve atandigi yere gittik ve goreve basladi esim.fakat gittigimiz yer umdugumuz gibi değildi Tekrar donmeyi istiyoruz ikimiz de zorunlu hizmet sorumlusuyuz.Napcaz bilmiyoruz

ashil13
Genel Müdür
05 Ağustos 2015 15:49

Yapacak bir şey yok. Eğer siz ilişiğinizi henüz kesmemişseniz eşiniz şubat ataması ile gelmeye çalışacak

joseph820, 9 yıl önce

Benzer bir durum bizde de var hocam.Bu haziranda Esimle resmi nikahli degilken esimin atamasi cikti il disi ile.iliski kestik nikah kiydik ve atandigi yere gittik ve goreve basladi esim.fakat gittigimiz yer umdugumuz gibi değildi Tekrar donmeyi istiyoruz ikimiz de zorunlu hizmet sorumlusuyuz.Napcaz bilmiyoruz

07karakız
Memur
05 Ağustos 2015 17:18

aynı dönemde olamayacak olan ne? bakanlığı aradık onlar da bilmiyor sistem kabul ederse iste diyolar

ashil13
Genel Müdür
05 Ağustos 2015 17:32

yönetmelik hocam, yönetmelik

07karakız, 9 yıl önce

aynı dönemde olamayacak olan ne? bakanlığı aradık onlar da bilmiyor sistem kabul ederse iste diyolar

oldu wala:)
Genel Müdür
05 Ağustos 2015 18:13

hocam il dışı tayinden sonra nikah olsaydı o zaman sıkıntı olmazdı ama şubata kadar ayrı kalacaksınız mecburen..

joseph820
Aday Memur
05 Ağustos 2015 21:32

Hocam oyle zaten.Esimin il disi tayini cikti daha sonra nikah kiydik biz

k.cokol
Kapalı
06 Ağustos 2015 00:41

aynı dönemde tayin olsa ne güzel oılur ama ben her yıl karsa tayin isterim yolluğumu alırım sonra 2 ay sonra eski yerime eş durumundan dönerim. yılda 5000 tl para eder.

apy3443
Aday Memur
07 Ağustos 2015 15:28

Merhaba arkadaşlar. Bende benzer bir durumdayım ve yardımınıza ihtiyacım var. Eşim ve ben Afyonun bir ilçesinde görev yapıyorduk. İlçeden artık ayrılmak istediğimiz için eşim afyon merkeze istedi, bense il dışından Isparta eğirdire tayin istedim. Amacımız Isparta olmazsa en azından Afyon merkezde yaşamaktı. Fakat şimdi durumlar değişti benim tekrar afyona dönmem gerekli. Bu durumda eş durumundan Afyon merkeze tayin isteyemiyor muyum? Yardımcı olursanız sevinirim.

ashil13
Genel Müdür
07 Ağustos 2015 15:58

Siz de şubata kadar belmek zorundasınız

apy3443, 9 yıl önce

Merhaba arkadaşlar. Bende benzer bir durumdayım ve yardımınıza ihtiyacım var. Eşim ve ben Afyonun bir ilçesinde görev yapıyorduk. İlçeden artık ayrılmak istediğimiz için eşim afyon merkeze istedi, bense il dışından Isparta eğirdire tayin istedim. Amacımız Isparta olmazsa en azından Afyon merkezde yaşamaktı. Fakat şimdi durumlar değişti benim tekrar afyona dönmem gerekli. Bu durumda eş durumundan Afyon merkeze tayin isteyemiyor muyum? Yardımcı olursanız sevinirim.

07karakız
Memur
08 Ağustos 2015 15:01

resen atama, zorunlu hizmet yükümlüsü olup da bulunduğu ilde 3 yılını dolduranlara mı oluyor?

bilgisi olan var mı

apy3443
Aday Memur
08 Ağustos 2015 18:50

hocam evet, dediğiniz gibi 2015 il dışı klavuzunun 19. maddesine göre tekrar geri dönmem mümkün değil ama 2014 ün özür grubu klavuzunda bununla ilgili hiç bir madde göremedim. bu dönem için ben yine de şansımı denemek istiyorum.

ashil13, 9 yıl önce

Siz de şubata kadar belmek zorundasınız

k.cokol
Kapalı
08 Ağustos 2015 21:15

aynen dediğiniz gibi

07karakız, 9 yıl önce

resen atama, zorunlu hizmet yükümlüsü olup da bulunduğu ilde 3 yılını dolduranlara mı oluyor?

bilgisi olan var mı

08 Ağustos 2015 21:31

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Meb mağduriyetleri hiç bitmiyor.

Ufakta olsa geri dönme ihtimalin var. Yani yapılan atamanın iptalini gerektirecek bir sebep var. O sebep ise sen zorunlu hizmet yükümlüsü iken zorun hizmet olmayan yere tayinin yapılmış. Bunu gerekçe göstererek iptal kararnamesi düzenlenebilir.

Yani başvuruda beyan alınıyor mesela o beyanın yanlış olduğu çıkarsa tekrar adamı eski yerine gönderiyorlar o hesap.

Dilekçe yaz okuluna işte zh iken atamam yapıldı bu yüzdenusulsüz atamam yapılmıştır gibi.

Bunun için telefonla falan değil direk dilekçeni elden ankaraya ulaştırmalısın. Sen koşturmazsan olmaz bu iş.

07karakız
Memur
09 Ağustos 2015 15:52

hocam bizim iş biraz karışık.eşim zh den muaf olduğu için için biz il dışı atamayla Antalyada zh olmayan bir okul tercih ettik.antalya ya gelince yanlışlık anlaşıldı ve zh yükümlüsü oldu.yani yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal..

eşim daha haziranda geldi Antalya ya. 3 yılı dolunca mı resen atanır yoksa bu yıl mı?

10 Ağustos 2015 14:51

Meb yetkililerinin dedigine bakmayin kılavuz esastir

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi