Editörler : Pangaea
03 Ağustos 2015 21:03

Kasım ataması için hükümet kurulmalı mı yoksa kasımda erken seçim mi?

Her halükarda Kasım'da alım olacak...

capacitor
Yasaklı
03 Ağustos 2015 21:19

Seçime m

Kadar isterlerse kanun çıkarırlar kadro arttırımı için

okahn
Müsteşar Yardımcısı
04 Ağustos 2015 01:08

artırmazlar ya türkiyede hali hazırda 2,36 milyon devlet memuru bulunuyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında toplam çalışan sayısı 3,2 milyona yaklaşıyor. bunlar 2014 verileri şimdiye dek pek değişimde olmadı zaten.

77 milyonda bukadar az memur varken bu ülkede işler nasıl yürümüyor onunda cevabı ortada. şaka gibi bukadar az memur olduğuna göre. bizim dileğimiz iki yılda 2 milyon memur alınsın. adamların mevcut memuru zaten o kadar

04 Ağustos 2015 01:20

hesaplayınca memur başına 25 vatandaş düşüyor 8 saatlik mesaide 25 değil 50 vatandaşa bakılabilir yani memur sayısı normal bizim savaşını vermemiz gereken konu bu değil iptal edilen "emekli olan personel sayısının en az %50 si kadar personel istihdam edilir" maddesin geri getirtmek o vakit mehmet şimşek de kalırsa alırız diyemez

okahn, 9 yıl önce

artırmazlar ya türkiyede hali hazırda 2,36 milyon devlet memuru bulunuyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında toplam çalışan sayısı 3,2 milyona yaklaşıyor. bunlar 2014 verileri şimdiye dek pek değişimde olmadı zaten.

77 milyonda bukadar az memur varken bu ülkede işler nasıl yürümüyor onunda cevabı ortada. şaka gibi bukadar az memur olduğuna göre. bizim dileğimiz iki yılda 2 milyon memur alınsın. adamların mevcut memuru zaten o kadar

okahn
Müsteşar Yardımcısı
04 Ağustos 2015 01:48

sana yüzde elli konusuda katılıyorum. ama kişi başına düşen memur konusuna katılmıyorum. matematik hesabıyla gündelik yaşantı bazen tutmayabiliyor. adliyelerde dosyalar dağ gibi olmuş bir dava açıyon personel yetersizliğin ve prosedürlerden davan 20 yıl sürüyor. polisler her vakaya yetişemiyor hırsızlık gasp almış başını gitmiş. memur alımları emekli olan yada istifa edenin yüzde yüzü kadar alınsa bile yetersiz. çünki devlet bugüne kadar hep ihtiyaçtan daha az alım yaptı. yüzde elli kuralındanda önce. 100 kişilik yere 60 kişi alıyorsa. yüzde elli kuralından sonra 30 kişi alır oldu. el altından alımlarda kalkmalı belediyelerde merkezi atamaya geri dönmeli.

dün bir tanıdık geldi kızı belediyeye sokacağız yakındada kadro verilecek dedi. lan nerede torpil olayları dönüyor bir şekilde haberim oluyor anlatıyorlar kafayı yiyecem ya.

04 Ağustos 2015 10:15

personel sayısı yeterli fakat kurumlarına yoğunluğa dayalı pozitif ayrıcalık yapılıp dağıtılmalı bu konuda senle ortak paydada buluşabiliriz.

okahn, 9 yıl önce

sana yüzde elli konusuda katılıyorum. ama kişi başına düşen memur konusuna katılmıyorum. matematik hesabıyla gündelik yaşantı bazen tutmayabiliyor. adliyelerde dosyalar dağ gibi olmuş bir dava açıyon personel yetersizliğin ve prosedürlerden davan 20 yıl sürüyor. polisler her vakaya yetişemiyor hırsızlık gasp almış başını gitmiş. memur alımları emekli olan yada istifa edenin yüzde yüzü kadar alınsa bile yetersiz. çünki devlet bugüne kadar hep ihtiyaçtan daha az alım yaptı. yüzde elli kuralındanda önce. 100 kişilik yere 60 kişi alıyorsa. yüzde elli kuralından sonra 30 kişi alır oldu. el altından alımlarda kalkmalı belediyelerde merkezi atamaya geri dönmeli.

dün bir tanıdık geldi kızı belediyeye sokacağız yakındada kadro verilecek dedi. lan nerede torpil olayları dönüyor bir şekilde haberim oluyor anlatıyorlar kafayı yiyecem ya.

04 Ağustos 2015 16:39

Hükümet kurulmalı ; YOKSA AKP tek başına iktidar olacağından kadroları 2016 ya saklayacak...

hidayet1991
Aday Memur
04 Ağustos 2015 16:41

bana gore erken secim. al gülüm ver gülüm. once kadro sonra oy.

04 Ağustos 2015 16:55

15 ya da 22 kasımda erken seçim olacak gibi görünüyor.

burada belirsiz olan azınlık hükümeti ile mi seçim hükümeti ile mi seçime gidilir.merkezi atama açısından hangisi iyi olur ? önemli onlar bunlar. ki bence azınlık hükümeti ile gidilebilir.

her halükarda görüldü ki yüzde 1 oy bile çok değerli ve çok önemli.

ayrıca merkezi atamayı arttırmak için hükümete gerek yok. kanun için meclisteki 4 partiden 3'ünün oyu merkezi atamayı artırmaya yeter.

1noti
Daire Başkanı
04 Ağustos 2015 18:54

erken seçim olması alımdaki sayıları etkiler diyeceğim ama haziran atamasında bunun ne kadar boş beklenti olduğunu gördük ha şöyle olabilir seçim öncesi kadroyu verir bu daha inandırıcı olur yok bi halt çıkmaz.

hidayet1991
Aday Memur
04 Ağustos 2015 22:14

haziran secimlerinde sonucun böyle cikacagini tahmin etmiyorlardi simdi isler değişti

04 Ağustos 2015 23:02

Arkadaşlar adamlar seçim kaybetmemiş gibi memura yüzde üç Artı üç teklif ediyor adelet bakanlığı icra müdürlüğü sınavını yapmıyor sizler hala erken seçim olursa kadro verir diyorsunuz..adamalar erken seçimde yine tek başına iktidar olacakmış gibi hareket ediyorlar olmazsak ondan sonra bakarız diyorlar..bende bunu son bir haftadaki gelişmelerden anladım zaten..
05 Ağustos 2015 09:56

Bunun için AKP demeyeceğim hükümet diyeceğim hükümete baskı yapmak Lazım Kasım da kadroları verin diye yanda ikna etmek Lazım ...

ahmet2003
Kapalı
05 Ağustos 2015 13:02

bence her şekilde b..ka battık

leila.l
Şube Müdürü
05 Ağustos 2015 16:12

Erken secim olsa da olmasa da nihayetinde bir koalisyon hukumeti kurulacak. Burada da tek ses olamayacagi icin sansliyiz. Her siyasi partiye baski kurup, herhangi birine ek alim icin teklif yaptirmaya calisabiliriz. Bu teklife ozelkikle erken secim olacaksa, ki olacak, kimse hayir diyemez.

malumechul
Şef
05 Ağustos 2015 17:02

Hesabınız yanlış. Çünkü bütün devlet memurları direkt olarak vatandaşın işleriyle ilgilenmiyor. mühendisler mimarlar şefler müdürleri çık. kurum içi işlemleri yürüten puantör vesaire çık. farklı işler yapan memurları çık. polis asker istihbarat vs çık. birde şimdi hesapla memur başına kaç kişi düşüyor.

1PuanlaKaçıranAdam, 9 yıl önce

hesaplayınca memur başına 25 vatandaş düşüyor 8 saatlik mesaide 25 değil 50 vatandaşa bakılabilir yani memur sayısı normal bizim savaşını vermemiz gereken konu bu değil iptal edilen "emekli olan personel sayısının en az %50 si kadar personel istihdam edilir" maddesin geri getirtmek o vakit mehmet şimşek de kalırsa alırız diyemez

06 Ağustos 2015 02:12

hesabım ortalama olarak doğru 80 milyon vatandaş da hergün düzenli olarak devlet dairesine gitmiyor hatta daha az vatandaş düşüyor bunu hesaba neden katmıyorsun ?

malumechul, 9 yıl önce

Hesabınız yanlış. Çünkü bütün devlet memurları direkt olarak vatandaşın işleriyle ilgilenmiyor. mühendisler mimarlar şefler müdürleri çık. kurum içi işlemleri yürüten puantör vesaire çık. farklı işler yapan memurları çık. polis asker istihbarat vs çık. birde şimdi hesapla memur başına kaç kişi düşüyor.

13 Ağustos 2015 19:20

Kasım da erken seçim oldu...

Onurinan67
Şef
13 Ağustos 2015 22:06

erken seçim kadro getirmez. bu adamların +40 fix oyu var. senin benim oyumu ne yapsın. koalisyondan da ümitli değilim ben. muhalefet kanadından hiçbir genel başkandan öğretmen atamaları harici bir yorum duymadık. parti içlerinden bazı milletvekilleri soru önergesi filan veriyor merkezi atama ve kadro sayıları ile alakalı ama onlarda yeterli desteği göremiyor partilerinden.sesini duyuracak politik bir gençlikte yok ve ya insanlar küstürüldü bazı şeylere, velhasıl kelam derece yapan atanır şu saatten sonra. onun haricinde kısa vadede herhangi bir iyileştirme beklemiyorum atamalarla alakalı...

13 Ağustos 2015 22:12

Onur anlamıyorsun galiba hiç birşey yapmasan da bu dakikadan sonra sıkıntı değil..artık AKP ilk seçimiymiş gibi hazırlanacak Seçimlere..pabuç Pahalı bu sefer anladılar ve bir oyun bile Önemi var onlar için..bu şuna benziyor Fenerbahçe nin son maçta iki defa şampiyonluğu kaybedipte üçüncü defa işini Şansa bırakmamaya..

Onurinan67
Şef
13 Ağustos 2015 22:30

ben elimden geldiğince uğraşan arkadaşlara destek olmaya çalışıyorum hocam. fakat inancımı yitirdim artık =( inşallah sen haklı çıkarsın =)

firatistan81, 9 yıl önce
Onur anlamıyorsun galiba hiç birşey yapmasan da bu dakikadan sonra sıkıntı değil..artık AKP ilk seçimiymiş gibi hazırlanacak Seçimlere..pabuç Pahalı bu sefer anladılar ve bir oyun bile Önemi var onlar için..bu şuna benziyor Fenerbahçe nin son maçta iki defa şampiyonluğu kaybedipte üçüncü defa işini Şansa bırakmamaya..
Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi