Editörler : Pangaea
05 Ağustos 2015 19:56

Psikoloji Bölümü Puanları Neden Bu Kadar Yüksek?

Özellikle son 2-3 yıldır psikoloji ile pdr arasındaki puan farkı baya açıldı. Örneğin, Hacettepe Psikoloji taban puanı 430 ve kontenjanı 82, PDR taban puanı 413 ve kontenjanı 67. Bu hemen hemen her üniversitede bu durumda.
Sizce nedeni nedir arkadaşlar? Psikologlar konusuna baktım, çoğu kişi tavsiye etmiyor gözüküyor mesleği ama puanları uçmuş durumda.

psk84
Aday Memur
25 Ağustos 2015 14:52

iyi üniversitelerde durum böyle fakat üniversite seviyeleri düştükçe puan farkları azalıyor.

edb52
Aday Memur
26 Ağustos 2015 14:24

valla PDR atama puanları 50 lerde psikoloji 80 lerde. okuması PDR daha kolay psikoloji zor. çalışma koşulları PDR nin psikolojiye göre çok rahat. maaşları desen PDR nin daha fazla. e özelde de PDR Psikoloji ayırt edilmiyo. eğer bi insan Psikoloji tercih ediyosa :DD

psk84, 9 yıl önce

iyi üniversitelerde durum böyle fakat üniversite seviyeleri düştükçe puan farkları azalıyor.

siloke
Aday Memur
09 Kasım 2015 12:54

kafalarındaki 'psikolog' algısı, bu ünvanla sahip olacaklarını düşündükleri prestij vs gibi sebepler de bu kadar çok tercih edilmesindeki etkenlerden bazısı olabilir. Çoğumuz bu bölümü seçerken okul bitince nelerle karşılaşacağımızı, hatta ne iş yapacağımızı bilmeden seçtik. Ben durumun bu olduğunu bilseydim, tercih ederken bir daha düşünürdüm.

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi