Editörler : crops35
21 Ağustos 2015 12:38

M.E.B'e 2013 Yılında Hizmetli olarak işe başlayanların Dikkatine!

Arkadaşlar, malumunuz MEB 12 Ağustosta yayımlamış olduğu Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının 06/12/2015 yılında yapılması ile ilgili duyurusunu yaptı.

TEÇ-SEN (sendika) 2010 yılında işe başlayan engelli memurların şeflik sınavına başvurabilmeleri ve 2012 yılında ömss ile işe başlayan engelli hizmetlilerinde memurluk sınavına başvurabilmelerinde gys'de mağdur olmaması için meb ile yazıştı, görüştü ve olumlu sonuç alarak tarihi erteletti.

Peki soruyorum 2013 yılının nisan ayında yerleşen engelli hizmetliler mağdur olmuyor mu?

Hadi bu konuyu kenara atayım.

Aralıkta sınav yapıp, ocakta sonuc açıklandıktan sonra kışın soğuğunda başka ile yerleşenlerde mağdur olmayacak mı taşınmada vs.

Bakanlık 3 ay sınavı erteleyip (12 eylülde olacakken sınav) insanları mağdur edecekken neden 2016 haziran ayında vs sınavı yapmıyor, neden?

Bence Bakanlığı mail yağmuruna tutalım.

http://ikgm.meb.gov.tr/www/iletisim.php

Bu linkten e-posta yazan yerin karşısındaki linke tıklayıp derdimizi belirtelim.

Ya bakanlık yıl şartını bizlere indirsin yada sınavı ertelesinler 2016 haziran ayına.

Bizler torpil istemiyoruz, havadan birşeyde talep etmiyoruz, sadece emeğimizle sınava girip kazanıp memur olmak istiyoruz.

Biraz empati ve destek lütfen.

Ben önlisans mezunuyum, artı lisans öğrencisiyim ama bu sınavı 4 ay ile kaçıracağim.

Diyaliz hastayım birde, üzülmek yaramıyor bana ama böyle şanssızlıklar oluncada haliyle kötü oluyorum.

Lütfen herkes mail atsın, çabalasın, rica ediyorum sizden

Okuduğunuz için teşekkürler şimdiden.

.

anLanL
Şube Müdürü
21 Ağustos 2015 13:53

tamamen destekliyorum mail bombardımanı başlasın

zeytinimci
Daire Başkanı
21 Ağustos 2015 17:05

Ben zaten gönderdim ama bence meb de engelli hizmetlilerin de bu konuda birşeyler yapması gerek.

21 Ağustos 2015 18:14

engelliler en azından gys ye 3 yıl şartı olmadan girme hakkı verilsin.. sınavı geçenler yükselsin.. en azından bu olsun..

muhammet1903
Şube Müdürü
21 Ağustos 2015 18:42

Hic biseyi kabul etmeyeceklerse bari sinavin onunu acsinlar asalet sarti 3 yil sarti falan aranmadan su sinava girebilelim

zeytinimci
Daire Başkanı
21 Ağustos 2015 19:54

pamuk eller klavyeye o zaman, mail atmak için herkes tepkisini dile getirsin. Ama şu var adaylığı kalkmayanlar için sıkıntı, hiçbir Bakanlık aday memurunu sınava almaz.

muhammet1903, 9 yıl önce

Hic biseyi kabul etmeyeceklerse bari sinavin onunu acsinlar asalet sarti 3 yil sarti falan aranmadan su sinava girebilelim

zeytinimci
Daire Başkanı
25 Ağustos 2015 12:39

Bu konuya bile ilgi ve destek yok.

Helal olsun, ayakta alkışlıyorum sizleri.

Demek ki çoğu kişi sendikanın o maddesinde yazan bedava memurluk hakkını istiyormuş!

Ben ise sınava girip emeğimle memur olabilmek için yollar arıyorum.

Neyse silinebilir bu konu.

rcoskun12
Aday Memur
25 Ağustos 2015 13:56

kardeşim ben ha bire yazıyorum konuyla ilgili

rcoskun12
Aday Memur
25 Ağustos 2015 14:33

birde devlet personel başkanlığının sayfasına girip bilgi edinme sekmesini tıklayın talep gir sekmesini tıklayın orda şu benim yazdığım gibi yada kendiniz istediğiniz şekilde talep oluşturup gönderin ben tek aynı mesajı 10 defa gönderdim; ENGELLİLERİN HİZMETLİ OLARAK ÇALIŞTIRILMASI DOĞRU DEĞİLDİR

SİZDEN TALEBİMİZ BİZ ENGELLİ HİZMETLİLERE MEMUR UNVANININ VERİLMESİ;

YADA;

2013 NİSAN AYINDA İŞE BAŞLAYAN BİZ ENGELLİ HİZMETLİLERİN

2015 ARALIK AYINDA YAPILACAK MEB GÖREVDE YÜKSELME SINAVINA

YETİŞMEDİĞİNDEN GÖREVDE YÜKSELME SINAVININ 2016 YILI MAYIS AYINDAN SONRA

YAPILMASI HUSUSUNDA GEREĞİNİ ARZ EDERİM;

zeytinimci
Daire Başkanı
25 Ağustos 2015 15:03

arkadaşım sınavı mayıs ayı için istemeyin, zaten başvuru süreci 1 ay falan öncesi oluyor, bu sefer de gün farkıyla kaçırabiliriz sınavı.

En sağlam ve ideali 2016 haziran ayıdır. Bimere ve MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü ilgilenir bununla, DPB ilgilenmez.

Bence bu hizmet yılı şartı herkesi ilgilendiriyor.

Rabbena hep bana, boş beleş şeylerin peşinden koşmayın, emeğimizle yapabileceğimiz şeylerin peşinden koşalım.

Sınav Aralıkta olmamalı, karda kışta çok fazla mağdur olan olur.

rcoskun12, 9 yıl önce

birde devlet personel başkanlığının sayfasına girip bilgi edinme sekmesini tıklayın talep gir sekmesini tıklayın orda şu benim yazdığım gibi yada kendiniz istediğiniz şekilde talep oluşturup gönderin ben tek aynı mesajı 10 defa gönderdim; ENGELLİLERİN HİZMETLİ OLARAK ÇALIŞTIRILMASI DOĞRU DEĞİLDİR

SİZDEN TALEBİMİZ BİZ ENGELLİ HİZMETLİLERE MEMUR UNVANININ VERİLMESİ;

YADA;

2013 NİSAN AYINDA İŞE BAŞLAYAN BİZ ENGELLİ HİZMETLİLERİN

2015 ARALIK AYINDA YAPILACAK MEB GÖREVDE YÜKSELME SINAVINA

YETİŞMEDİĞİNDEN GÖREVDE YÜKSELME SINAVININ 2016 YILI MAYIS AYINDAN SONRA

YAPILMASI HUSUSUNDA GEREĞİNİ ARZ EDERİM;

rcoskun12
Aday Memur
26 Ağustos 2015 10:20

kardeş rabbena hep bana öylemi memurluk verilse sen faydalanmayacakmısın boş beleş şeylerin peşinde diyorsun size iyilikte yaramıyor banane mayısı haziranı sanki ben ayarlıyorum adamlar toplu sözleşmede engellilerle ilgili hiçbirşey masaya götürmemiş sen git emeğinle uğraş o zaman kim takıyor biz engellileri bo beleş yorum yapma okey

zeytinimci, 9 yıl önce

arkadaşım sınavı mayıs ayı için istemeyin, zaten başvuru süreci 1 ay falan öncesi oluyor, bu sefer de gün farkıyla kaçırabiliriz sınavı.

En sağlam ve ideali 2016 haziran ayıdır. Bimere ve MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü ilgilenir bununla, DPB ilgilenmez.

Bence bu hizmet yılı şartı herkesi ilgilendiriyor.

Rabbena hep bana, boş beleş şeylerin peşinden koşmayın, emeğimizle yapabileceğimiz şeylerin peşinden koşalım.

Sınav Aralıkta olmamalı, karda kışta çok fazla mağdur olan olur.

SEFER OCAKCI
Memur
27 Ağustos 2015 15:47

zeytinimci sende herzaman kendini düşün bizler bu sınava giremiyoruz 2 günlük ile kaybediyoruz sense bencillik yapıyorsun kendini düşünüyorsun vede milleti arkadan götürüyorsun Bakananlığı e-maillerle bombardımana tutunuz diyorsun bakanlıkta yedi .

yok kışın vesaire bahaneler üretme

zeytinimci
Daire Başkanı
27 Ağustos 2015 16:07

Editörum bu konuyu silebilir misiniz rica etsem. İsteyen istedigi yoldan gitsin, umurumda değil.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi