Editörler : "eskiyara"Pangaea

elizya_snf
Memur
26 Ağustos 2015 00:09

Yanlış biliyorsam lütfen düzeltin 41 kura ile belirlenmiyor mu? Böyle bi durumda iş sadece şansa kalıyor. Benim sonucumda öyle yazıyordu kura ile şu şu okul diye. Ayrıca şöyle de bir durum var. Ben 41den yerleştim. Sonra 41 seçmeyenlerden biri il emriyle çok daha kötü bir yere atandı. Fazla uyanıklık bünyeye zarar arkadaşlar. Allah herkesin gönlüne göre versin. Dilerim ki hepiniz sıkıntı yaşamayacağınız yerlere atanırsınız

zeynepzey2
Memur
26 Ağustos 2015 00:36

arkadaşlar meble görüştüm ve konuştum 41i açmayana kesinlikle il emri yok yemin ederim

zeynepzey2
Memur
26 Ağustos 2015 00:38

Ankara il milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Birsen Başkan Yardımcısı ve Yine MEB le görüştüm.bilgi kesin

zeynepzey2
Memur
26 Ağustos 2015 00:49

41.tercihi işaretlemeyen il emrine atanamaz.Ankara il milli eğitimle yüzyüze Eğitimbirsen başkan yardımcısı yakup beyle ve de Meble görüştüm adaletsizlik olur kılavuzda açıkca yazıyor 40 tercih yapıp 41i açmayan tercihleri gelmezse hak iddea edemez il emrinden yararlanamaz denildi.bilginize

fatihpc
Aday Memur
26 Ağustos 2015 10:04

41 işaretleyen ve işaretlemeyen öğretmenler birbirine girmiş. Ben 41. işaretlediğim zaman 2 saat34 dakikalık mesafedeki bir yer gelebilir. O da google haritaların dediği. Daha toplu taşımayla git gel en az 3 saat olacak bu süre. Bakanlığın böyle bişeyi hangi kafayla yaptığını düşünürken, burdan arkadaşın biri ben işaretledim bana il emri gelsin işaretlemeyenlere gelmesin ben enayi miyim demesi canımı sıktı. Evet enayisin. Bu dayatmaya, bu saçmalığa, bu salaklığa ortak olmakla kalmayıp birde üstüne mantıklı düşünen arkadaşlarını dışlıyorsun. Adı üstünde özür durumu ataması ne demek ya ildeki herhangi bir okul gelebilir. Eğer işaretleyenlere il ilçe verirlerse siz işaretlemediniz avucunuzu yalayın derlerse mahkemeye gidilir haklar sonuna kadar alınır.

Eğerki sisteme km. verilerini de ekleselerdi ve deselerdi ki ilçedeki tüm okulları yazmayanlar ve ilçeye 50 km mesafedeki okulları yazmayanlar il ilçe emri olursa avuçlarını yalasınlar. Bende derdim ki doğru bir yaklaşım bu. Ama kaç saatlik uzaklıktaki yer de gelebilir bildiğin rus ruleti oynatıyorlar.

26 Ağustos 2015 10:52

Ben il değil ilçe emri istiyorum. 41 de ise tercihlerimin dışında "il" genelinde atanmak istiyorum / istemiyorum yazıyor. Kayseri gibi bir ilde İlçeler Arası mesafeler çok fazla buralarda kış çok sert yollar kapalı oluyor ben bir heyecanla 41 işaretleyip dağ köyüne çıksam ve her yol kazandığında rapor alsam gitmesem Nerede kaldı eğitim öğretimin devamlılığı olaki böyle bi durumda 100 km 150 km gidip gelen bir öğretmenin verimi düşer kalite düşer. Lakin bazı çirkin zihniyetliler işin sadece kapağı atma boyutunda elbette ki aile birliğimiz önemli önemli olduğu için rus ruletine çevrilmiş bir maddeyi işaretlemek istemiyoruz. Allah akıl fikir versin herkese öğretmenliğimden utandım bazı yorumları okuyunca

tekhavva
Aday Memur
26 Ağustos 2015 10:59

tercihlerimi yaptım 41'i işaretlemedim şimdi burda zeynepzey2 farklı şeyler söylüyor ben aradığım hiç biryerde o madde il emri demediler insan mı kandırıyorlar bu kadar belirsizlik ollur mu ya 41. madde il genelinde boş kontenjana atanmak istiyorum diyor il emri denmiyor ki uzak bir yere atarsa ne olacak of of

fatihpc
Aday Memur
26 Ağustos 2015 11:27

hocam il ilçe memler den hiçbiri bilmiyor bunu bilse bilse programlamasını yapan arkadaşla şöyle programla diyen adam bilir. Gerisi hikaye. Zaten 41. işaretlemedin avucunu yala ilde yok ilçede yok derlerse sendikaları devreye sokarız. avukatları bir işe yarasın. Dava açarız bireysel olarak hakkımızı sonuna kadar ararız.

tekhavva, 9 yıl önce

tercihlerimi yaptım 41'i işaretlemedim şimdi burda zeynepzey2 farklı şeyler söylüyor ben aradığım hiç biryerde o madde il emri demediler insan mı kandırıyorlar bu kadar belirsizlik ollur mu ya 41. madde il genelinde boş kontenjana atanmak istiyorum diyor il emri denmiyor ki uzak bir yere atarsa ne olacak of of

alara_07
Daire Başkanı
26 Ağustos 2015 12:16

ÖZÜR GRUBUNDAKİ 41.TERCİHİN- İL/İLÇE EMRİYLE İLİŞKİSİ !!!(Yoğun gelen sorular üzerine yazılma gereği duyulmuştur)Değerli Özür Grubu Ataması için tercih yapacak olan öğretmen arkadaşlarım; bir haftadır yoğun bir şekilde yüzlerce kişi bana hocam 41.tercihi kapatsam İL/İLÇE emrinden yararlanıp atanır mıyım diye soruyor. Arkadaşlar daha önce de bahsettiğim gibi İL/İLÇE Emrinin tanımında 41.tercihi açanlar yararlanır deniyor. Sizin de hatırlayacağınız üzere 3 gün önce mevzuattaki tanımıyla bunu paylaştım. Yani mevzuattaki tanıma göre İL/İLÇE emrinden 41.tercihi açanların yararlanması gerekiyor. Ancak en son ki Özür Grubu Atamasında ise MEB 41.tercihi kapatıp yerleşemeyenlere de İL EMRİ hakkı tanıdı. Şuan için bu özür grubunda 41.tercihi kapalı tutup yerleşemeyenler İL EMRİ nden kesin yararlanacak diye bir şey yok. Bu durum 26 Ağustos (tercihler tamamlandıktan) tarihinden sonra kesinliğe kavuşacak. Şu ana kadar Nabi AVCI döneminde Özür Grubu atamasında yerleşmeyip açıkta kalan öğretmen de olmamıştır. Bugün ve 3 gün önce yaptığımız açıklamaları dikkate alarak 41.tercihinizi açık/kapalı tutacağınıza lütfen kendiniz karar verin ve bu sorumluluğu bize yüklemeyin. İL/İLÇE Emrinin tanımını mevzuattaki anlamı ile aşağıda paylaşıp herkese kolaylıklar diliyorum.

İL/İLÇE EMRİ NEDİR? " "Özür durumuna bağlı yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenlerden tercihlerine yerleşemediği takdirde ilan edilen diğer eğitim kurumlarına tercih dışı kura ile atanmayı kabul etmeleri halinde bu eğitim kurumlarına da atanamadıkları takdirde, oluşabilecek ihtiyaç halinde eğitim kurumlarına atamaları yapılmak üzere özrünün bulunduğu il/ilçe emrine atanma hakkına" il/ilçe emri denilmektedir.

burak hoca facebookta böyle yazmış.

tansumuco
Aday Memur
26 Ağustos 2015 12:31

süper yazmışsın ağzına sağlık

alara_07, 9 yıl önce

ÖZÜR GRUBUNDAKİ 41.TERCİHİN- İL/İLÇE EMRİYLE İLİŞKİSİ !!!(Yoğun gelen sorular üzerine yazılma gereği duyulmuştur)Değerli Özür Grubu Ataması için tercih yapacak olan öğretmen arkadaşlarım; bir haftadır yoğun bir şekilde yüzlerce kişi bana hocam 41.tercihi kapatsam İL/İLÇE emrinden yararlanıp atanır mıyım diye soruyor. Arkadaşlar daha önce de bahsettiğim gibi İL/İLÇE Emrinin tanımında 41.tercihi açanlar yararlanır deniyor. Sizin de hatırlayacağınız üzere 3 gün önce mevzuattaki tanımıyla bunu paylaştım. Yani mevzuattaki tanıma göre İL/İLÇE emrinden 41.tercihi açanların yararlanması gerekiyor. Ancak en son ki Özür Grubu Atamasında ise MEB 41.tercihi kapatıp yerleşemeyenlere de İL EMRİ hakkı tanıdı. Şuan için bu özür grubunda 41.tercihi kapalı tutup yerleşemeyenler İL EMRİ nden kesin yararlanacak diye bir şey yok. Bu durum 26 Ağustos (tercihler tamamlandıktan) tarihinden sonra kesinliğe kavuşacak. Şu ana kadar Nabi AVCI döneminde Özür Grubu atamasında yerleşmeyip açıkta kalan öğretmen de olmamıştır. Bugün ve 3 gün önce yaptığımız açıklamaları dikkate alarak 41.tercihinizi açık/kapalı tutacağınıza lütfen kendiniz karar verin ve bu sorumluluğu bize yüklemeyin. İL/İLÇE Emrinin tanımını mevzuattaki anlamı ile aşağıda paylaşıp herkese kolaylıklar diliyorum.

İL/İLÇE EMRİ NEDİR? " "Özür durumuna bağlı yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenlerden tercihlerine yerleşemediği takdirde ilan edilen diğer eğitim kurumlarına tercih dışı kura ile atanmayı kabul etmeleri halinde bu eğitim kurumlarına da atanamadıkları takdirde, oluşabilecek ihtiyaç halinde eğitim kurumlarına atamaları yapılmak üzere özrünün bulunduğu il/ilçe emrine atanma hakkına" il/ilçe emri denilmektedir.

burak hoca facebookta böyle yazmış.

vedatgokkaya
Aday Memur
26 Ağustos 2015 13:43

burak hoca öle yazmış hacı cav cav diyorki:)il emri ayrı bişey kur ayrı bişey :)41 kuraya girersin dedi milli eğitimdekiler il emri yarı çıkarılan bir insiyatif onunla ilgili bir emir yok :)

vedatgokkaya
Aday Memur
26 Ağustos 2015 13:45

ordayönetmelikte 41. işaretleyenler il emrine girecektir diye bir ibare varda bizim haberimizmi yok.orda atamaya yani kuraya giremeyecek deniyor :)

26 Ağustos 2015 13:49

Meb bilgi islemde programci murat ti ismi sanirim ben aradim ulasamadim ulasan olursa sorsun baska basliklardada yazmistim daha once ulasan bilgi alan olursa bizede haber versin. Ayrica 41 in isleyisi kpss gibi degil sen dogru tercih yapamazsan senden dusuk puanli bile yerlesir sende 41,havuzunda beklersin bos yer olacak mi diye. Kpss de yuksek puanli yerlesmeden daha dusuk puanli olana sira gecmiyor ama bunda oyle degil kaynak bakanlik bilgi islem sube muduru

vedatgokkaya
Aday Memur
26 Ağustos 2015 13:54

peki ya o beyfendi böle bir bilgi verdide yönetmelik çıkarma yetki kendisindeymiş gibi ya olmazsa yıllarca doğularda sürünmüş bir öğretmenin 200 km öteye giden birinin vebalini alabilecekmisin?bu forumda herkes bakanluğı aradığını söylüyor sen ve bir arakdaş inatla öğrendik diyorsunuz...onlara neden daha değişik bilgi pardon hiç bilgi verilmemiş..yada 2-3 tane il milli eğitiminhiç tanıdığı yokta ankaraya sorup arkadaş öğretmenlere bize bu41 le gliyor ağa nedir bu 41 bizde zor durumda kalıyoruz diyecek tanıdıkları yokmuş

ladylady
Aday Memur
26 Ağustos 2015 16:43

ben işaretlemedim çünkü biliyorum ki 241 ile ankaranın en ücra yerine atarlar beni,sonra da benden düşük puanlar il emrine ordan da hoppp merkeze gelir,her zaman olduğu gibi.risk ise risk aldım olmadı şubatta tekrar denerim şansımı.yıllarca ne çektiğimi ben bilirim doğunun en ücra köşelerinde :(((

26 Ağustos 2015 16:49

ya kardesım ben agzımdan ne zaman kesın bır ıfade cıktı hep dıyorum kı buyuk ıhıtmalle boyle olacak memurlar net anasayfada da boyle not dusmus boş beleşe konusmazlar bunlar. ben ne zaaman kesın boyle olacak dedım. konu baslıgınıada ben acmadım edıtor degıstırmıs ben memurlar netın 41 tercıh yorumu dıye baslık actım. yeter kardesım ya bu ne ya sureklı iftira iftira bı basından sonuna okuyun oyle konusun bu kadar olmaz ya

vedatgokkaya, 9 yıl önce

peki ya o beyfendi böle bir bilgi verdide yönetmelik çıkarma yetki kendisindeymiş gibi ya olmazsa yıllarca doğularda sürünmüş bir öğretmenin 200 km öteye giden birinin vebalini alabilecekmisin?bu forumda herkes bakanluğı aradığını söylüyor sen ve bir arakdaş inatla öğrendik diyorsunuz...onlara neden daha değişik bilgi pardon hiç bilgi verilmemiş..yada 2-3 tane il milli eğitiminhiç tanıdığı yokta ankaraya sorup arkadaş öğretmenlere bize bu41 le gliyor ağa nedir bu 41 bizde zor durumda kalıyoruz diyecek tanıdıkları yokmuş

ozanesin
Aday Memur
26 Ağustos 2015 16:58

Arkadaslar ilde 36 okul acıldı hepsini yazıp 41 i actım sorun olur mu 40 ı bulmadı sonucta

Toplam 97 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi