Editörler : Pangaea
23 Ağustos 2015 23:21

Gerçekler Acıdır (Dkab ve İmam hatip Atamaları)

Arkadaşlar p121 den 65-66'dan ve p10'dan 60'dan aşağı puan alanların maalesef bir yere atanma ihtimalleri çok düşük açılan konulara baktığımızda çoğu kişinin fakir tesellisi ile p121 den 59 aldım nereye atanırım diye yazdığını falan görebiliyoruz hiç geçen sene ile bu sene aynı puanı alan birinin sıralamasına baktınız mı arada dağlar kadar fark var ve kaç bin kişi oynuyor. Gelecek sene için konuşursak her sene artan ilahiyat mezunları var ve çığ gibi büyüyor yeter mi yetmez buna ilitam (vasıfsız elemanlar, hazırcılar) ve kazanamayanlarıda eklersek gelecek sene sayı 30-35 binden fazla kişi oluyor, 2016'da 69-70'den aşağı puan alanın da bir yere atanma ihtimali yok denecek kadar az olacak. Maalesef gerçekler hep acıdır. Değil mi? Allah herkese hayırlısını versin.

Musab m
Aday Memur
23 Ağustos 2015 23:41

Vasifsiz demissin dostum ilitam mezunuyum oabt den 37 netim var genelleme uapma bi cok örgün mezunu arkadaşım döküldü

sinavvvv
Aday Memur
24 Ağustos 2015 10:25

Tabi ilitamci o kadar net yapar vakti var calisir ama biz gunun yarisini okulda gecirirken xaten yorgun argin gelip ders calisamiyoruz evet siz vasifsizsiniz hakkimiz i yiyorsunuz

creativeruling
Aday Memur
24 Ağustos 2015 12:59

Senin onu alman normal çünkü örgün okuyan adam bir sürü hocayla vize ve finalle uğraşırken siz birbirinizle soru paylaşarak hoca yüzü görmeden mezun oldunuz birde utanmadan bir sürü arkadaşım döküldü diyorsun. Size cevap vermeye değmez konuyu uzatma ve başka yere çekme güle güle.

Musab m, 9 yıl önce

Vasifsiz demissin dostum ilitam mezunuyum oabt den 37 netim var genelleme uapma bi cok örgün mezunu arkadaşım döküldü

creativeruling
Aday Memur
24 Ağustos 2015 13:01

Bunlar böyledir haktan falan anlamazlar bir şey bilmeden hazırcı ve vasıfsız olarak üniden mezun olurlar.

sinavvvv, 9 yıl önce

Tabi ilitamci o kadar net yapar vakti var calisir ama biz gunun yarisini okulda gecirirken xaten yorgun argin gelip ders calisamiyoruz evet siz vasifsizsiniz hakkimiz i yiyorsunuz

24 Ağustos 2015 13:17

Ey ilahiyatçı kardeşlerim kendinize gelin ve geçmişi unutmayın... ne çabuk unuttunuz din kültürü öğretmenliğine atanamadığınız günleri, biz din kültürü mezunları olarak size hak verildiğinde biz yüksek ygs puanları alarak onlardan önde girdik biz 390-400 lerle din kültürünü kazanırken onlar 320-330 larla bize ortak oldular demedik... kardeşlerimizdir dedik onlarında hakkıdır dedik yaygara yapmadık hakaret etmedik ama sizin ilitamcılara yaptığınız kardeşliğin sizde yer bulmadığını kıymet vermediğinizi gösteriyor. lütfen vazgeçin bu işlerden... ne demek onlar yatıyor biz çalışıyoruz biz başarılıyız yoruluyoruz onlarda yok demek... ALLAH herkese göre bir imtihan ve zorluğu verdi bu ülkede yaşananları hepimiz gördük. eşini örgüne göndermeyerek bu yolla okutanlar var çoluğu çocuğu olanlar var azcık insaf edin. başörtüsünden dolayı hakları elinden alınmış olanlar. kininiz kime sizin gidin bu kininizi yahudilere kusun kardeşlerinize değil...

24 Ağustos 2015 13:18

kibir şeytandandır... biz biriz herbirimiz aynıyız maddi hesaplar değil ALLAHın önemsediği kalblerdir...

merrilyisme
Kapalı
24 Ağustos 2015 14:35

hoca yüzü gören çok bildiğini iddia eden arkadaşlar neden sınavda ilitamlı arkadaşın çıkardığı kadar net yapamadılar! hani çok biliyordunuz,örgünsünüz,en iyi sizdiniz ! çekememezlik kanınıza işlemiş,siz hoca yüzü görmüşler hocalarınız size böyle mi öğretti, gidin sizinle aynı eğitimi almış müslüman kardeşlerinizi her fırsatta karalayın,aşağılayın mı dediler !

örgünün verdiği eğitimle böyle olacaksam ilitam okuduğuma binlerce kez şükrederim !

Yardımcı123
Aday Memur
24 Ağustos 2015 16:00

Sa arkadaslar arada sırada bu siteyi takip ediyorum yorumlara baktığımda ilahiyatlar ilitamları küçümsüyor Dkablar ilahiyatları tercih hususunda suçluyor. Bu yorumları gercekten anlamsız buluyorum. Ben Ankara ilitam mezunu biri olarak gercekten vasıfsız oldugumu düşünmüyorum. Ben Ankara biyoloji mezunuyum ve özel bi kurumda 8 yıl fen bilgisi öğretmenliği yaptım ve bi yandan da 2 cocugumla birlikte ilitam bitirdim. Ve bunu kendimi geliştirmek için yaptım.ilitam okumak Öyle uzaktan kolay geliyo ama kolay değil ben IHL mezunu oldugum için asırı zorlanmadım. Bu sene sınava girdim p10 sıralamam 41, p121sıralmam 300 bence insan eğer kendini geliştririse mezun olunan okulun hiç bi önemi. yok. Söyle bir ortamda birbirimizi suçlamak yerine destek olmalıyız maalesef dinin içinin boşalıp herseyin sekle dönüştüğü gençlerin uyuşturucu gibi internet gibi bağımlılıklarının olduğu ortamda onları nasıl kurtarmalıyız dıye dusunmelıyız. Inşallah alımlar cok olur herkes istediği yere girer

Yardımcı123
Aday Memur
24 Ağustos 2015 16:11

Ve sunu da belırtmek istiyorum ben 28 Şubat mağduru bir insan olarak istediğim seyleri yapamadım bölümümü 11. Olarak bitirdim ama başörtülü oldugum için yüksek yapamadım yani bir nesil harcandı ne yazık ki ben de öyle. Siz tabi bu zorlukları yaşamadığınız için birbirinizi çok kolay harcıyorsunuz!malesef .hersey para makam mevki olmuş önlisans mezunu olduğumda kk öğreticiliği için uğrayıp yeterlilik aldım yazılısınav 85 sözlü 70 kpss 82,5 bizi almadılar 8 ay vekillik yapan yeterliliği olmayan kişileri aldılar malesef bu diyanet ilahiyat camiası böyle ehline görev vermiyolar torpil olayları döndü hayırlısı dedik 2. Üniversite olarak ilitam bitirdik bunda da böyle millet birbirinelaf söz söyleyip duruyor Mesela formasyonu bile 1,5 yılda aldık biz şimdi millet 3 ay da alıyo amasanki cokuğrasarak almış modunda hayırlısı olsun net diyelim. ama insan yetiştireceğimiz için kendimizi cok iyi yetiştirmeliyiz bunu bilir bunu söylerim.....

creativeruling
Aday Memur
24 Ağustos 2015 17:02

kim kimi çekemiyor hazır sorularla okul geçenleri mi çekemeyelim güldürmekte çok başarılısınız sizin mesleğiniz palyaçoluk olmalıymış aferin çok başarılısınız.

merrilyisme, 9 yıl önce

hoca yüzü gören çok bildiğini iddia eden arkadaşlar neden sınavda ilitamlı arkadaşın çıkardığı kadar net yapamadılar! hani çok biliyordunuz,örgünsünüz,en iyi sizdiniz ! çekememezlik kanınıza işlemiş,siz hoca yüzü görmüşler hocalarınız size böyle mi öğretti, gidin sizinle aynı eğitimi almış müslüman kardeşlerinizi her fırsatta karalayın,aşağılayın mı dediler !

örgünün verdiği eğitimle böyle olacaksam ilitam okuduğuma binlerce kez şükrederim !

creativeruling
Aday Memur
24 Ağustos 2015 17:05

bu 28 şubat herhalde kaç yüz yıldır devam ediyor öylemi önüne gelen küçükler ben 28 şubat mağduruyum diyor. Boş verin bu palavra sözleri de siz bedava diplomanın ve hazırcılığın keyfini çıkarın.

Yardımcı123, 9 yıl önce

Ve sunu da belırtmek istiyorum ben 28 Şubat mağduru bir insan olarak istediğim seyleri yapamadım bölümümü 11. Olarak bitirdim ama başörtülü oldugum için yüksek yapamadım yani bir nesil harcandı ne yazık ki ben de öyle. Siz tabi bu zorlukları yaşamadığınız için birbirinizi çok kolay harcıyorsunuz!malesef .hersey para makam mevki olmuş önlisans mezunu olduğumda kk öğreticiliği için uğrayıp yeterlilik aldım yazılısınav 85 sözlü 70 kpss 82,5 bizi almadılar 8 ay vekillik yapan yeterliliği olmayan kişileri aldılar malesef bu diyanet ilahiyat camiası böyle ehline görev vermiyolar torpil olayları döndü hayırlısı dedik 2. Üniversite olarak ilitam bitirdik bunda da böyle millet birbirinelaf söz söyleyip duruyor Mesela formasyonu bile 1,5 yılda aldık biz şimdi millet 3 ay da alıyo amasanki cokuğrasarak almış modunda hayırlısı olsun net diyelim. ama insan yetiştireceğimiz için kendimizi cok iyi yetiştirmeliyiz bunu bilir bunu söylerim.....

creativeruling
Aday Memur
24 Ağustos 2015 17:09

Son olarak buraya mesaj yazacak olanlar ilitamla ilgili yazıp burayı meşgul etmesinler. Sizin ne olduğunuzu herkes iyi biliyor sürekli kendinizi ve başkasını kandırmaktan vazgeçin ve gerçeği kabulledin.

Cevap yazacak olanlar lütfen puanlar ve atamalardan vs yazsınlar. Allah yardımcımız olsun.

ayşehilal
Kapalı
24 Ağustos 2015 17:38

bu sene puanların yükseleceği apaçık ortada geçen sene p121'den 61 puan ile 3700'lerde yer alırken bu sene 66 puan ile arkadaşım 6000'lerde resmen. geçen sene işte bir sürü kayma oldu bu sene de olur gibi bir düşünce var ama maalesef imkansız gibi bir şey. çünkü bu sene formasyonsuz sınava giren kişi sayısı yok sayılsa yeridir. açık sayısına göre verilecek kontenjan sayısı geçen sene gibi 3500-4000 arasında olur 66 puanlı kişinin bile sıralaması 5952, hadi bu sıralamanın içerisnde yer alan 1000 kişi ihl tercih edecek diyelim 4692'ye gelir sıralaması yine de verilecek kontenjan içerisinde yer alamıyo muhtemelen dikab puanları 68 arasında kalacak.

creativeruling
Aday Memur
24 Ağustos 2015 18:20

Tamamen haklısınız bende epeydir karşılaştırma yapıyorum hemen hemen sizin bahsettiğiniz sonuçlar gibi çıkıyor. Millet formasyonsuz girenler, 3. sınıftan girenler var, doğu ve g.doğuyu yazmazlar ben giderim vb. nedenlerden dolayı sanıyorlar ki bir tek kendileri akıllı sizin düşündüğünüzü herkes düşünüyor birde bu olaylar çıkınca millette fakir tesellisinden olsa gerek umutlar var p121'den 59-63... alanlar p10'dan da 62-65 alanlar kimse yazmaz ben giderim diyorlar milletin işi gücü kendini kandırmak. Kendinizi uyanık sanmayın. Kimse gitmez dediğiniz yerde kimse yaşamıyor mu oralı olan kimse kendi memleketini yazmayacak mı sanıyorsunuz?

Kontenjana gelince kendini akıllı sanan ve önemsenmek isteyen geri zekalılar sağda solda kontenjan sayısını nabi avcıdan haber almış gibi şu kadar kontenjan verilecek diye yazıyorlar bemin olun bunların çoğu düşük alanlar ve kendilerine umut olsun diye paylaşıyorlar teselli işte.

Ayrıca yazdığınız tahminler doğru bende öyle bekliyorum. Gerçekçi olmak her zaman en iyisidir.

ayşehilal, 9 yıl önce

bu sene puanların yükseleceği apaçık ortada geçen sene p121'den 61 puan ile 3700'lerde yer alırken bu sene 66 puan ile arkadaşım 6000'lerde resmen. geçen sene işte bir sürü kayma oldu bu sene de olur gibi bir düşünce var ama maalesef imkansız gibi bir şey. çünkü bu sene formasyonsuz sınava giren kişi sayısı yok sayılsa yeridir. açık sayısına göre verilecek kontenjan sayısı geçen sene gibi 3500-4000 arasında olur 66 puanlı kişinin bile sıralaması 5952, hadi bu sıralamanın içerisnde yer alan 1000 kişi ihl tercih edecek diyelim 4692'ye gelir sıralaması yine de verilecek kontenjan içerisinde yer alamıyo muhtemelen dikab puanları 68 arasında kalacak.

creativeruling
Aday Memur
24 Ağustos 2015 18:23

oraya yanlış yazmışım kusura bakmayın 'emin olun' yazması gerekiyor.

ayşehilal
Kapalı
24 Ağustos 2015 18:57

hocam sayısal verilerle konuşuyorum şöyle olsa böyle oluru bırakıp net olan bir gerçekten bahsediyorum ama çoğu kez de eleştiri oklarına maruz kaldım bu yüzden, milletin umuduyla oynuyomuşum yahu tamam kardeşim umut et etmesine Allah'tan ümidi kesmek tabi olmaz ama ortada duran sonuç var bunu göz ardı ederek bir iki ay kandırırsın kendini ancak sonrasındaki yıkımı kaldırmak daha zor olur, doğuyu tercih etmeyip 41'i açmayanların sayısına da zannetmiyorum ama 500 kişi desek ne olacak ki 4452'ye gelir sıralama ki tablo böyle ortadayken her sene puan barajı devasa şekilde yükseliyoken kolay kolay kimsenin bu işi şansa bırakacağını da zannetmiyorum hocam aynı fikirdeyiz.

creativeruling, 9 yıl önce

Tamamen haklısınız bende epeydir karşılaştırma yapıyorum hemen hemen sizin bahsettiğiniz sonuçlar gibi çıkıyor. Millet formasyonsuz girenler, 3. sınıftan girenler var, doğu ve g.doğuyu yazmazlar ben giderim vb. nedenlerden dolayı sanıyorlar ki bir tek kendileri akıllı sizin düşündüğünüzü herkes düşünüyor birde bu olaylar çıkınca millette fakir tesellisinden olsa gerek umutlar var p121'den 59-63... alanlar p10'dan da 62-65 alanlar kimse yazmaz ben giderim diyorlar milletin işi gücü kendini kandırmak. Kendinizi uyanık sanmayın. Kimse gitmez dediğiniz yerde kimse yaşamıyor mu oralı olan kimse kendi memleketini yazmayacak mı sanıyorsunuz?

Kontenjana gelince kendini akıllı sanan ve önemsenmek isteyen geri zekalılar sağda solda kontenjan sayısını nabi avcıdan haber almış gibi şu kadar kontenjan verilecek diye yazıyorlar bemin olun bunların çoğu düşük alanlar ve kendilerine umut olsun diye paylaşıyorlar teselli işte.

Ayrıca yazdığınız tahminler doğru bende öyle bekliyorum. Gerçekçi olmak her zaman en iyisidir.

Yardımcı123
Aday Memur
24 Ağustos 2015 19:18

Sunu belirtmek istiyorum ben 34yasındayım önüne gelen Küçük değilim 2 üniversite ve bir yüksek lisans yaptım hazırcı da diilim bir ILITAM lı olarak p10 41.sıradanp121 300. Sıradan atanacağım ins. Insanlar neden hep kendi başarısızlıklarının sebebini başkasında ararlar ki hiç anlamam! Neyse puanlara gelince çoğu internet sitesinde ıhl 170 ve dkab 1900sayı veriyor ama ben öyle olmayacağını umut ediyorum zaten gitgide sınava giren sayısı artıyor ve atanma durumu da gitgide azalıyor ben gecen seneye nazaran EN KÖTÜ ıhl 500 dkab 2800 alırlar diye düşünüyorum. Girensayısı 6000 artınca tabiki puanlarda artacak ıhl nin puanının da düşük kalacağını sanmıyorum herkes işini garantiye almak istiyor ve heryeri yazmayı göze almış durumda

creativeruling
Aday Memur
24 Ağustos 2015 19:42

Eleştiriliriz çünkü doğruyu söylüyoruz diğerleri gibi kendimizi kandırmıyoruz. Millet boş şeylerle umutlanmaya alışık boş verin oyalansınlar zaten hak ediyorlar da boşuna umudun kimseye faydası yok. Sıkıntı milletin tek kendisinin uyanık olduğunu sanmasında. Cin olmadan adam çarpmaya kalkıyorlar. En güzeli bu tür insanlara he he deyip geçmek.

ayşehilal, 9 yıl önce

hocam sayısal verilerle konuşuyorum şöyle olsa böyle oluru bırakıp net olan bir gerçekten bahsediyorum ama çoğu kez de eleştiri oklarına maruz kaldım bu yüzden, milletin umuduyla oynuyomuşum yahu tamam kardeşim umut et etmesine Allah'tan ümidi kesmek tabi olmaz ama ortada duran sonuç var bunu göz ardı ederek bir iki ay kandırırsın kendini ancak sonrasındaki yıkımı kaldırmak daha zor olur, doğuyu tercih etmeyip 41'i açmayanların sayısına da zannetmiyorum ama 500 kişi desek ne olacak ki 4452'ye gelir sıralama ki tablo böyle ortadayken her sene puan barajı devasa şekilde yükseliyoken kolay kolay kimsenin bu işi şansa bırakacağını da zannetmiyorum hocam aynı fikirdeyiz.

creativeruling
Aday Memur
24 Ağustos 2015 20:01

Bu sayı her sene daha çok artacak üstte ki mesajımda yazmıştım ve daha da zorlaşacak gelecek sene ihl ve dkabın durumu ataması çok az olan bölümlerden olacak ve çok yüksek puanlarla alımlar yapılacak.

Bu sene kimse orayı burayı başkası tercih etmez ben yerleşirim diye düşünmesin bu sene çok farklı. Hayırlısı olsun.

Yardımcı123, 9 yıl önce

Sunu belirtmek istiyorum ben 34yasındayım önüne gelen Küçük değilim 2 üniversite ve bir yüksek lisans yaptım hazırcı da diilim bir ILITAM lı olarak p10 41.sıradanp121 300. Sıradan atanacağım ins. Insanlar neden hep kendi başarısızlıklarının sebebini başkasında ararlar ki hiç anlamam! Neyse puanlara gelince çoğu internet sitesinde ıhl 170 ve dkab 1900sayı veriyor ama ben öyle olmayacağını umut ediyorum zaten gitgide sınava giren sayısı artıyor ve atanma durumu da gitgide azalıyor ben gecen seneye nazaran EN KÖTÜ ıhl 500 dkab 2800 alırlar diye düşünüyorum. Girensayısı 6000 artınca tabiki puanlarda artacak ıhl nin puanının da düşük kalacağını sanmıyorum herkes işini garantiye almak istiyor ve heryeri yazmayı göze almış durumda

Musab m
Aday Memur
24 Ağustos 2015 20:07

vaktimiz olmadığı için ilitam okuduk zaten sizde çalısaydınız okulda ilahiyat yerine fizikmi gösterdiler yoksa okula gitmişmiş çalışamamışmış seni bu sınavları geç diye okula gönderdiler dimi allahım ya

sinavvvv, 9 yıl önce

Toplam 77 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi