Editörler : Pangaea
24 Ağustos 2015 21:30

Gelişim üniversitesi mühendislik eğitimi nasıldır bilginiz var mı?

arkadaşlar mühendislik eğitimi nasıl hoca 75 burs yazdırdı yaş 20 ama gece 23.45 gibi ödeme biticek ödemessem geçersiz sayılacak ben maylakdayım okul hakkında şüphelerim var yardımcı olursanız sevinirim

muhendisgenc34
Daire Başkanı
24 Ağustos 2015 21:34

ne kadar hangi bölüm

amauri
Şef
24 Ağustos 2015 21:42

özel üniversiteler basit olur. Vakit geçmeden yaptır kaydını al diplomanı. Devlet falan olsa müh. eğitimi ağır olabilir ama özelde rahat okursun. Sene kaybın olmaz. Hayırlısı olsun...

DarkSynergy
Memur
24 Ağustos 2015 21:43

bilgisayar mühendisliği 6000 küsür

muhendisgenc34, 9 yıl önce

ne kadar hangi bölüm

amauri
Şef
24 Ağustos 2015 21:44

Ayrıca artık okullar arasındaki fark gitgide kapanıyor. İş kişinin kendisinde bitiyor. Ayrıca oraya yerleşmişsin artık. Seneye sınava girdiğinde okul puanın %50 kırılır haberin olsun.

DarkSynergy
Memur
24 Ağustos 2015 22:02

yerleşmedim ekde yazdık onaylarsam onaylicem gece 12 de parayı yatırıp yoksa onaylıcam

amauri, 9 yıl önce

Ayrıca artık okullar arasındaki fark gitgide kapanıyor. İş kişinin kendisinde bitiyor. Ayrıca oraya yerleşmişsin artık. Seneye sınava girdiğinde okul puanın %50 kırılır haberin olsun.

amauri
Şef
24 Ağustos 2015 22:12

Benden tavsiye şu olur. Öncelikle kendi ilinde ve civar illerde makina, elektrik, inşaat geliyorsa bence önce bunları yazman olur. Memleket neresi?

DarkSynergy
Memur
24 Ağustos 2015 22:14

bilecik ama istanbulda oturuyoruz inşaat ve eletkronik yapamam olucaksa bilgisayar müh olur artık yazma devri geçti ya onaylıcam ya onaylamicam egitimi normal kötü deilse onaylicam ben 50 bursla gelen laylaylomlardna kotkuroyum okuluda çok beğenmedimde yaş oldu 20 gıda müh uludağ yada öğretmenlik uludağ geçebilirimde garanti işler değil ön lisans sağlık desen 2 sene askerlik uzun birde artık onlarda garanti değil tıbbi görüntüleme iü tutabilir yatayda yoksa seneye odyometri kalıcam ama bilgisayar istiyordum ilk olarak arkadaşlarım turizm yaz diyorlar seneyede istemiyorum öyle kısacası okul a karar veremedim evde kavga var

amauri, 9 yıl önce

Benden tavsiye şu olur. Öncelikle kendi ilinde ve civar illerde makina, elektrik, inşaat geliyorsa bence önce bunları yazman olur. Memleket neresi?

amauri
Şef
24 Ağustos 2015 22:18

Kendin ve ailen oturup kararı verirsiniz artık. Bu şekilde saha sağlıklı olur. Hakkında hayırlısı olsun...

DarkSynergy
Memur
24 Ağustos 2015 22:33

yok hocam veremiyoruz zorla yazdırcaklar sınava girmekden iflahım soldu turizm falanda yazamam puan kırılıcak sizce iyimidir eğitimi

amauri, 9 yıl önce

Kendin ve ailen oturup kararı verirsiniz artık. Bu şekilde saha sağlıklı olur. Hakkında hayırlısı olsun...

boşa giden yıllar
Aday Memur
25 Ağustos 2015 00:26

bilgisayar mühendisliğinin türkiyede çalışma alanı kısıtlıdır, iyi yeri buluncaya kadar kurum değiştirenler çoktur, kurumsal yerlerde de öyle aman aman bir ihtiyaç yok açıkçası, ufak firmalarda amele işleriyle uğraşırsın illa mühendislikse inşaat makine ve elektrik üçlüsünün alanı daha geniştir ülkemizde

DarkSynergy
Memur
25 Ağustos 2015 13:02

ondan 30 sene gerideyiz benim gibiler okuyamıyor cahil insanlardan

boşa giden yıllar, 9 yıl önce

bilgisayar mühendisliğinin türkiyede çalışma alanı kısıtlıdır, iyi yeri buluncaya kadar kurum değiştirenler çoktur, kurumsal yerlerde de öyle aman aman bir ihtiyaç yok açıkçası, ufak firmalarda amele işleriyle uğraşırsın illa mühendislikse inşaat makine ve elektrik üçlüsünün alanı daha geniştir ülkemizde

DarkSynergy
Memur
02 Eylül 2015 17:28

ailem yazdırdı ama kararsızım kayıt olmakla olmamak arasında son gün cuma ama yarın gitmem laızm okula gideceksem düşünceleriniz neler

bora18
Kapalı
03 Eylül 2015 17:05

Hemşirelik okusan daha iyi.

DarkSynergy
Memur
03 Eylül 2015 20:42

ben burda birşey sormuşum saçma sapan alakasız şeyler yazıyorsunuz ya şakamısınız abi?

bora18, 9 yıl önce

Hemşirelik okusan daha iyi.

03 Eylül 2015 20:57

Bu işin özeli veya devleti yoktur. Hangi Müh. seçersen seç kumar oynarsın. Şu anda Hemşirelik devlet bazında iyi olduğu için Hemşirelik yazarsan iyi olur deniliyor. Özelde de fena değil.

İnanılmaz bir Müh. mezunu sayısı var ve çoğu boş. Boş olmamak için iyi çalışmak lazım. O da bir yere kadar işe yarar. Sadece devlette değil özel sektörde de torpil vardır ve özel sektör ispiyoncu ve kahpe kaynar.

bora18
Kapalı
03 Eylül 2015 21:20

hayır şaka değilim. Hayat ve meslek tecrübem var.

Şu an odtü boğaziçi bilkent itü harici mezun olan mühendislerin hiçbirinin akibeti belli değil. İşleri biraz şansa kalmış. Bu saydığım 4 okuldan mezun olmak bile yüzde yüz garanti vermez.

Buradaki mühendis abilerinin bir çoğu üniversite sınavında ilk onbine yirmi bine girdiği halde bir çok acı çekti ve bir çok bedel ödedi. Sonra kpss kasıp devlete girdi, 30 yaşında.

Bize özel bir üniversiteden mezun olsam nasıl olur iyi midir diye soruyorsun. Ben de diyorum ki, üniversite sınavında bedel ödemeyen adam mezun olunca ödemek zorunda kalabilir. Hayat çok zor para kazanmak çok zor.

DarkSynergy, 9 yıl önce

ben burda birşey sormuşum saçma sapan alakasız şeyler yazıyorsunuz ya şakamısınız abi?

bora18
Kapalı
03 Eylül 2015 21:28

benim yazdığım şey neden alakasız. Anlamadım. Hemşirelikler mühendisliklerin yüzde 80'inden daha iyi durumda.

Bak sen daha toysun, liseyi yeni bitirmişsin. Bu foruma takılan mühendisler 30 yaş üstü.

Mühendis ismi belki havalı geliyor ama o hava söneli çok oldu. Bir zamanlar doktorlukla kıyaslanan bir meslekmiş ama şimdi hemşirelikten bile kötü.

Zaten eğer mühendislik ölmemiş olsaydı gelişim üniversitesi gibi dandik bir okulda müh. fakültesi olmazdı ve sen de giremezdin.

Senin gibi kaç kişi olduğunu hiç düşündün mü? Yani düşük sıralama ile mühendislik yazan. Bu ülke senede 75.000 mühendis mezun ediyor.

Bilgisyar müh. kontenjanı da yanılmıyorsam 8000 civarında. Piyasanın ihtiyacı ne kadardır dersen ben de taş çatlasa 3000 derim. 5000 kişi ne olacak düşünen yok.

Başımızdaki adamların iyilik olsun diye çok üniversite açtığını sanma. İşçilik maliyetleri düşsün diye yaptılar bunu. Sermayeye iyilik olsun diye.

Neyse sen araştır kendi çapında piyasayı. Bulabilirsen mühendislerle görüş yüz yüze ve sor durumu.

Özel sektörde zaten mühendisin kıymeti yok. Kamuda da kıymeti kalmadı. Sırf format attırmak için mühendis alan devlet kurumları var.

DarkSynergy, 9 yıl önce

DarkSynergy
Memur
04 Eylül 2015 00:37

ne toyu 20 yaşındayım 2 sene mezuna kaldım bayağı güzel devlet iö kazandım il dısında parasızlıkdan ve sahlık sorunlarından gidemedim

bora18, 9 yıl önce

benim yazdığım şey neden alakasız. Anlamadım. Hemşirelikler mühendisliklerin yüzde 80'inden daha iyi durumda.

Bak sen daha toysun, liseyi yeni bitirmişsin. Bu foruma takılan mühendisler 30 yaş üstü.

Mühendis ismi belki havalı geliyor ama o hava söneli çok oldu. Bir zamanlar doktorlukla kıyaslanan bir meslekmiş ama şimdi hemşirelikten bile kötü.

Zaten eğer mühendislik ölmemiş olsaydı gelişim üniversitesi gibi dandik bir okulda müh. fakültesi olmazdı ve sen de giremezdin.

Senin gibi kaç kişi olduğunu hiç düşündün mü? Yani düşük sıralama ile mühendislik yazan. Bu ülke senede 75.000 mühendis mezun ediyor.

Bilgisyar müh. kontenjanı da yanılmıyorsam 8000 civarında. Piyasanın ihtiyacı ne kadardır dersen ben de taş çatlasa 3000 derim. 5000 kişi ne olacak düşünen yok.

Başımızdaki adamların iyilik olsun diye çok üniversite açtığını sanma. İşçilik maliyetleri düşsün diye yaptılar bunu. Sermayeye iyilik olsun diye.

Neyse sen araştır kendi çapında piyasayı. Bulabilirsen mühendislerle görüş yüz yüze ve sor durumu.

Özel sektörde zaten mühendisin kıymeti yok. Kamuda da kıymeti kalmadı. Sırf format attırmak için mühendis alan devlet kurumları var.

bora18
Kapalı
04 Eylül 2015 08:41

20 yaş da toy sayılır. En azından bizlere göre. Bu forumdaki mühendisler 30 yaş üstü.

Neyse sana diyeceğim şu. Mühendislik öldü.

DarkSynergy, 9 yıl önce

ne toyu 20 yaşındayım 2 sene mezuna kaldım bayağı güzel devlet iö kazandım il dısında parasızlıkdan ve sahlık sorunlarından gidemedim

DarkSynergy
Memur
06 Eylül 2015 16:01

kapatsınlar ozaman bölümü? doktorluk dısında tüm bölümler ölü

bora18, 9 yıl önce

20 yaş da toy sayılır. En azından bizlere göre. Bu forumdaki mühendisler 30 yaş üstü.

Neyse sana diyeceğim şu. Mühendislik öldü.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi