Editörler : Pangaea

Kapalı
02 Eylül 2015 07:16

İşi bırakmalımı?

Şuan özel sektörde orta bir maaşla bir şirkette şantiyede çalışıyorum.İş yerinde iş pek kpss çalışma fırsatım olmuyor.Bulunduğum yer şantiye olduğu için dersane imkanı yok.İşi şimdi bırakıp kpss ye mi hazırlanayıp yoksa çalışmaya devam edip ocak döneminde işten ayrılıp hızlandırılmış kurslara mı gideyim? hangisi daha yararlı olur? matematik olarak pek sorunum yok.Genel kültür kısmında sorunum var.Evde kendim çalışamıyorum.İş yoğunluğundan stresinden iş yerindede çalışamıyorum.Şimdi işi bırakıp Ekimden itibaren kpss kursuna gitmek ile ocak da kpss kursuna gitmek arasında fark varmıdır?

aliyilmaz.71
Aday Memur
02 Eylül 2015 08:19

öncelikle hangi bölüm mezunusunuz, eger mat turkce sağlamsa kultur için şimdiden istifa etmeyin derim. iş ortamınız nasıl, çalışma koşullarınız vs ?

sevemem1985
Müsteşar Yardımcısı
02 Eylül 2015 08:26

bende makine muhendisiyim... 2500 maasım var... fakat bunalıyorum işyerinde...

1 kasımda işi bırakıp kpss kassammı diye dusunuyorum...

genelde ilk 2000 e girmem gerekli o yuzden 3-4 ay yetmez diye dusunuyorum...8 ay calıssam nasıl olur acaba

ela-87
Kapalı
02 Eylül 2015 08:50

elektrik mühendisiyim.iş ortamı santiye. haftanın 6 günü çalışıyorum. matematık ıyı sayılır fakat üniversiteden mezun olalı süre geçtiği için biraz yavaşlamış ve unutmuşum.matematikte çalışacağım bu sene.2014 de son 3 ay da bıraz calısma ile 80 83 arası puan aldım ama 90 almak lazım atanmak ıcın.

BayHarbi
Genel Müdür
02 Eylül 2015 09:17

Yılbaşından itibaren günde 5 saat yapılacak bir çalışma,90 almak için yeterlidir.

firstsquad21
Memur
02 Eylül 2015 09:27

pirince giderken,eldeki bulgurdan olma ihtimaliniz de var. zaten doğru düzgün atama yok.dereceye oynayamadığınız sürece kpss çalışması boşa gider. 2014 te işe girme şansım olduğu halde girmeyim kpss çalışayım dedim. 15bininci oldum.Bi işe yaradı mu bu sıralama? Hayır tabiki de.Şimdi özelde çalışıyorum.Memurluk hayal oldu artık.

gaffurum
Memur
02 Eylül 2015 09:33

kişi kendini en iyi tanıyandır. ben 2014 nisan sonuna kadar çok yoğun temposu olan bir işte çalışıyordum. Mayıs-haziran hızlandırılmış kursa gittim (ders öğrenmek için değil kafa dağıtmak için) Genel kültür ağırlıklı 2 aylık çalışma ile 91 aldım. zaten erken bıraksaydım 6-7 ay ders çalışacak konu bulamazdım. Eksiklerine bak ona göre değerlendir.

BayHarbi
Genel Müdür
02 Eylül 2015 09:36

Ümidini kesme,seneye en azından 86 puan bile alsan,er geç bir yere atanırsın.Az da olsa düzenli bir çalışma ile bir çok şeyi halledersin.Seneye fırsatın var,hemen pes etme.

vegas01
Şube Müdürü
02 Eylül 2015 10:25

Yine aynı işi bulacağına eminsen bence bırak. Bende 2 gün önce işi bıraktım. Risk almadan hedefe varılmaz. İşi bırak ve al tüm soru bankaları setini ve 1 tane de konu anlatımlı seti al ve kpss serüvenine başla. Kaybedecek birşeyin yoksa kazanacağın çok şey var belki de... İyi çalışmalar.

gy-gk
Müsteşar Yardımcısı
02 Eylül 2015 10:27

Hocam nacizane tabsiyem isi birakmamaniz yönünde. İsi bıraktığımızda monotonluk baslayacak,. Ayrıca risk almış olacaksınız. Bence sabredip ikisini bir arada goturun. İis bulmak kolay değil ne de olsa. Hakkımızda hayırlısı olsun başarılar dilerim.

deryayilmaz_
Aday Memur
02 Eylül 2015 11:26

arkadaslar isten cikartilma gibi bir durumunz yoksa memnunsanz cikmayin ama isiniz saglam degilse ole su kadar calisma bu kdr calisma yeter diyenlere bakmayin cikin calisin ki muhendislik icin fazla kasmak gerekir zaten hepsi iyi cikartiyor onemli olan en yuksegini cikarmak

dabruka
Kapalı
02 Eylül 2015 11:49

arkadaşlar bende makine mühendisiyim vardiye amirliği yapıyorum gündüz vardiyası hariç(şefler olduğu için) çok rahat kpss çalışabiliyorum bu arada 2000 alıyorum işten ocakta felan çıkacam sonra full kpss çalışacam. ne diyorsunuz sizce iyi mi?

sevemem1985
Müsteşar Yardımcısı
02 Eylül 2015 13:11

vayy meslektas...

bende üretim muhendisiyim fabrikada.2500 maasım var..fakat gelecegimi goremiyorum burada....aksam 7 den sonra 2-3 saat anca bakabiliyorum kpss... kasımda işten cıksam diyorum...

peki iş durumunu takip ediyonmu..farzetki atanamadık... iş bulabilirmiyiz hemen gene ozelde...

dabruka, 9 yıl önce

arkadaşlar bende makine mühendisiyim vardiye amirliği yapıyorum gündüz vardiyası hariç(şefler olduğu için) çok rahat kpss çalışabiliyorum bu arada 2000 alıyorum işten ocakta felan çıkacam sonra full kpss çalışacam. ne diyorsunuz sizce iyi mi?

dabruka
Kapalı
02 Eylül 2015 13:20

mühendislik olmadığını biliyorsun zaten türkiyede ayrıca en amele bölümde çalışıyorsun üretim

gerçekten bekçilik gibi birşey ,iş bulmaya gelirsek gebzede oturuyorum işi herturlu bulurum yaşım 25 üstelik ,1 sene kaybı göze alıyorum ama bir de atanırsam dünyalar benım olur.Gerçekten özel sektör saçamlıktan ibaret

Mühendisliğin adı bekçilik olmuş:D

dabruka
Kapalı
02 Eylül 2015 13:21

3 vardiya çalışıyorum.Gündüz hariç işteyken çok rahat kpss çalışabiliyorum.Sence çıkmalımıyım meslektaş

aydınemre
Aday Memur
02 Eylül 2015 13:30

Arkadaşlar merhaba 2014 KTÜ elektrik elektronik mh. Mezunuyum 5 aydır özel bir şirkette 5mwlık bir Güneş enerjisi santralinin şefliğini yapıyorum ama çok yoruluyorum 3hafta izin alamadan çalıştığım oluyor ve KPSS fikrini düşünmeye başladım.merak ettiğim ve öğrenemediğim birçok soru var . 2016 için kpssye b kadrolar için hazırlansam kaç puan almam gerekir a kadrolar için Yds Şartı var mı atama olur mu Mühendislere a kadrolar şçin .2015 KPSS p1 85 p3 83 civarı puanlar aldım çalışmadan Planlı bi çalışma ile atanır mıyım 2016da .b kadrolarda hangi kurumlar var alım yapan ?dersaneye gitmeli miyim lütfen yardımcı olur musunuz .şimdidenteşekkür ederim cevaplayan herkese

smm12345
Yasaklı
02 Eylül 2015 14:48

Millet bir araya gelmiş birbirini gazlıyo toplu inthar gibi. Bırakmayın la iş bu bir tecrübe tavsiyesidir atama desen yok varsa yoksa sağlıkçı öğretmen sınava giren sayısı desen milyonlarca insan %0,1 lik dilime gircen de atancan ,derece yapcam diyosanız önden buyrun ama sonra eldeki avuçtaki kaybetmek de var 2500 tl işi olan makine mühendisi arkadaş ben de makineciyim 2 yıl asgari ücrete çalıştım 1 kuruş zam yapmadılar 90+ puan aldım bakanlığa atandım atandığım gün 1 kuruşlarıyla birlikte istifa dilekçemi verdim. Yani bence işi bırakmadan da hazırlanabilirsiniz ve de işi bırakırsanız sınavda tek çıkış kpss düşüncesi B planınız yoksa stresi olumsuz etkiler sizi. Bence iş bırakmadan çalışmanın yollarını arayın.

elizzzz
Yasaklı
02 Eylül 2015 17:32

hangi seti aldınız

vegas01, 9 yıl önce

Yine aynı işi bulacağına eminsen bence bırak. Bende 2 gün önce işi bıraktım. Risk almadan hedefe varılmaz. İşi bırak ve al tüm soru bankaları setini ve 1 tane de konu anlatımlı seti al ve kpss serüvenine başla. Kaybedecek birşeyin yoksa kazanacağın çok şey var belki de... İyi çalışmalar.

vegas01
Şube Müdürü
02 Eylül 2015 17:46

İhtiyaç yayınlarından çalışacağım. Şimdilik sadece soru bankaları aldım.

elizzzz, 9 yıl önce

hangi seti aldınız

xfactory9025
Daire Başkanı
02 Eylül 2015 18:52

Kazanmak için risk almak gerek. 2013'te 15 kasımda işi bıraktım ve dersaneye yazıldım.Benim iş de öyle iyi bişey değildi 1200 alıyodum ve zehirleniyodum resmen işte.Yani kaybedecek bişey yoktu benim için.Kazanamasam bile daha temiz işe girerim diye teselli ettim kendimi. İlk denemelerde 50-60 net anca yapabiliyordum sonlara doğru 90 neti hatta son haftalarda 100 neti geçtim. Sınavda 89 net yaptım ve atandım şuan çalışıyorum.Evli olsam bu riski alamazdım ama hazır yaş gençken ve bekarken bi deneyelim dedim oldu çok şükür.

ela-87
Kapalı
02 Eylül 2015 19:01

işten bunaldım.Strest sıkıntı simdiye kadar bukadar stres sıkıntı yoktu ama su sıralar sankı özellikle stres sıkıntı yaptırılıyormuş gibi geliyor.Elektrikçiyim. Elektrik dışında her iş bende. İnşaat işine bile ben koşuyorum anlamadığım halde.Bunaldığımı müdür avukat biliyor ki 2,5 yıldır ilkkez telefonda sinirden ağladım 2sinede buara okadar bunaldım.Ama piyasanın şu durumunda istifa etmek çokda riskli geliyor.İş bulmak sıkıntıl bir süreç.KPSS ninde garantisi yok.Olacak mı oda belli değil.Kendim bu şartlarda çalışamıyorumda.Olmuyor.Eve yorgun geliyorum.Bu yorgunlukla sözel çalışmaya başlayınca uyuyakalıyorum.Dersane olsa hiç değilse dersaneye giderim oda yok.Dersane açılırsa oda fem dersanesi olacakmış.Bu durumda fem dersanesine gitmek doğru olurmu? Açarlarsa önlisan açma olasılığı yüksek.Lisans mezunu olarak önlisansların arasında lisans mezunu nasıl olur?

Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi