Editörler : F16 Gökçen
02 Eylül 2015 11:28

Nisan YDS 2016

Merhaba arkadaşlar bugün itibariyle çalışmaya başladım kursa gitmiyorum vakit kaybı olmasın diye sizce günlük 4 saat çalışma yeterli olur mu temelim yok ama anadolu lisesi mezunuyum en az 75 almam lazım tavsiye ve önerilerilerinizi bekliyorum

ata.ata34
Kapalı
02 Eylül 2015 12:34

Doğru yöntem ve kaynaklarla yeterli olacağını düşünüyorum. günde dört saat oldukça iyi bir süre.

kurslar hakkında çok fazla olumsuz şey duydum, yazılmaktan vazgeçmek üzereyim.

Evvela çıkış sorular ve piyasadaki çeşitli çözümlü sorular üzerinde durmalı, tecrübeli dostlarım bu yönde tavsiyede bulundular. Bunun yanı sıra en çok çıkan yaklaşık 4000 kelimeyi ele almak gerek. Benim çalışmalarım bu yönde

02 Eylül 2015 12:42

Çok teşekkür ederim bende videolar deneme sınavları strateji kitapları artık bi şekilde çalışıcam umarım başarılı oluruz ilk defa giricem

ata.ata34
Kapalı
02 Eylül 2015 12:52

Bir ders programı dahilinde çalışmak çok iyi olur.

Birçok kişiden duyduğum şey şu: kelime öğrenmek en önemlisi.

ata.ata34
Kapalı
02 Eylül 2015 12:55

Bunun yanı sıra forumun bu bölümü oldukça durgun. Bazı arkadaşlar bildiklerini paylaşmak istemiyor sanırım

02 Eylül 2015 13:03

Keşke biraz daha hem motivasyon hemde teorik olarak yardimci olsalar üni de de ingilizce görmedim muaf olmuştum ama canlari sağolsun :)

ata.ata34
Kapalı
02 Eylül 2015 13:07

En güzel motivasyon unsuru elde etmeyi umduğumuz durumu düşünmek olsa gerek..

kelime ezberi konusunda kendi taktiklerimle idare ediyorum şimdilik bakalım. . :)

02 Eylül 2015 13:16

Bende aynen günde 30 kelime ezberliyrum uygulama indirdim telime ordan çalışıyorum birde reading ağırlık verdim ordan kelime çıkarıyorum hakkımzda en güzeli olur inşallah

ata.ata34
Kapalı
02 Eylül 2015 13:21

Inşallah diyelim. . hangi kaynakları kullanıyorsunuz peki?

berrak.günler
Kapalı
04 Eylül 2015 23:51

Kelime gramer ağırlık ver bence ve günde en az 3 saat çalış diyorum

04 Eylül 2015 23:59

Teşekkür ederim

relaxy
Şef
07 Eylül 2015 15:36

online yds hazırlık videolarımı devrediyorum ilgilenenler özel mesajla bilgi alabilir.

mrtylmz1007
Aday Memur
14 Eylül 2015 11:52

Ilk defa girdim ve kolay geldi, tabi hazırlığım olmadıgı için istediğim puanı alamayacağım. Ilkbahar dönemindeki Sınavlar ne derece zor acaba? E-yds'nin zorluk derecesi nasıl?

EFEBEYİ3233
Kapalı
14 Eylül 2015 15:52

Bu sınav ilkbahar sınavından daha kolay geldi bana.Geçen sene de aynı yorumu yapmışlardı.

Galiba sonbahar sınavları biraz daha kolay oluyor.

tuncer111
Aday Memur
18 Eylül 2015 09:05

Arkadaşın da dediği gibi 4 saat çok ciddi bir süre.. programlı çalışırsan ki temelin de var 75i garantilersin. Ben yabancı dil çıkışlıyım ve bize öğretilen asla tlf dan çalışma! Eski usül olan kelime kartlarını hazırla kendin yazdığın için daha verimli oluyor. Ben 1 ayda 2500 kelime çıkardım ve en az 1500ünü ezberledim. Kesinlikle tavsiye ederim. Ve evet asla kurslara para harcama. Ha speaking lazım olursa ancak o zaman sadece speaking veren derslere girersin. Başarılar..

elmariacci
Genel Müdür
22 Eylül 2015 01:28

Bu yıl ben de yds ye calışmaya karar verdim. Kpss den sonra iyi gelecek. Ales puanım var ortalamam da iyi. Bir devlet kurumunda da calışıyorum. Bunların yanına bi yds puanı yakışır. İnşallah güzel bir puan alırız hep birlikte.

ekmekjiyan
Aday Memur
22 Eylül 2015 10:18

Sende İngilizce öğrenecek bir tip yok. Hiç boşuna zahmet etme bence. Devlet kurumunda salla başını al maaşını şeklinde çalışmaya devam et sen. Herkesin bir kapasitesi var sonuçta. İngilizce senin neyine.

elmariacci, 9 yıl önce

Bu yıl ben de yds ye calışmaya karar verdim. Kpss den sonra iyi gelecek. Ales puanım var ortalamam da iyi. Bir devlet kurumunda da calışıyorum. Bunların yanına bi yds puanı yakışır. İnşallah güzel bir puan alırız hep birlikte.

elmariacci
Genel Müdür
22 Eylül 2015 11:49

Sana ne arkadasım. Sizin dediğiniz salla bası al maasını eski calışanlar için gecerliydi. Su anda genc calışanların coğu ya 2. Üniversiteyi okuyor ya da ingilizce calışıp daha iyi yerlere gelmeye calışıyor.

ekmekjiyan, 9 yıl önce

Sende İngilizce öğrenecek bir tip yok. Hiç boşuna zahmet etme bence. Devlet kurumunda salla başını al maaşını şeklinde çalışmaya devam et sen. Herkesin bir kapasitesi var sonuçta. İngilizce senin neyine.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi