Editörler : "eskiyara"Pangaea

masum köyIü
Genel Müdür
09 Eylül 2015 10:28

hadi biz karaktersiniz böyle bir günde bile para istiyoruz.. ( ki alakası yok)

sen nasıl bir yavşaksın ki böyle gir günde teröre lanet etmek yerine onlarla savaşmak yerine kendi görevini adam gibi yapmak yerine öğretmenler formuna girip öğretmenlere saldırıyorsun??

Parspolice, 9 yıl önce

Sorun ne biliyor musun ? Sorun kıyametin kopacağı günde bile son kelimeniz ''Para para para ''olacak olmasıdır !

Celos
Müsteşar Yardımcısı
09 Eylül 2015 16:33

"hocam kürdistanda olduğunuzu biliyormusunuz hocam evinize kaçak elektrik çekelim mi "

diyen öğrencilerle uğraşıyoruz kolay mı sanıyorsunuz herşeyi davulun sesi size uzaktan hoş geliyor bazılarına üstüne artık can güvenliğimizden bile endişe eder hale geldik (90lara döndü ülke)elbette şehidimize üzülüyoruz ayrıca onlar iki katı alıyor zaten maaşlarını bunu meleket sevgisi vermeye çalışan ,ne derse desin eğitim vermeye çalışan öğretmenlere çok görmeniz esefle kınıyorum sizi

Parspolice, 9 yıl önce

Ülke yangın yerine dönmüşken polis , asker şehit olurken hala para pul derdinde olanlar var yazıklar olsun ! Hangi polisin , askerin ek ücret talep ettiğini gördünüz böyle bir ortamda ... Maddiyat sevgisi , vatan sevgisinden üstün olanlara lanet olsun .

anemnez
Daire Başkanı
09 Eylül 2015 17:39

12 yıllık öğretmenim . Ne ilk atamam ne de sonrakiler doğu ili değil,gezmek için bile Ankaranın doğusuna gitmedim,gitmeyi de düşünmüyorum. Bu mesleği yapmak için terörün yoğun görüldüğü illere gitmek zorunda kalanlara terör tazminatı verilmesini destekliyorum,öğretmenin doğu illerindeki güvenliğine yönelik başlıkta ve bu başlıkta;tek derdiniz para ,3 ay tatil yapıp şehitleri tv karşısından izlemekten başka ne yapıyorsunuz,ülke mahşer yeri diyen polis kardeşim şehitler hepimizin şehidi,bu ülkede benim soyadımı taşıyan kişi sayısından çok şehit öğretmen var,terörün açık hedefi her zaman silahsız kamu görevlileri olmuştur.Silahsız olması ve çoğu zaman dağ başında tek kişi olarak görev yapması nedeniyle öğretmen açık hedeftir! Okulların açılmasıyla öğretmen şehitlere yenileri eklendiğinde oh be mi diyeceksiniz? Günün her saati,öğretmen başlığıyla açılan her forumda sizi görmem yasınızı da mesainizi de internet başında gerçekleştiren bir kardeşimiz olduğunuzu düşündürüyor!

uglykidjoe
Müsteşar
10 Eylül 2015 00:20

Doğu'da bir polis saldırıya uğrayınca, deliriyoruz. Şehit olunca, anasının, eşinin feryadı karşısında gözümüzün yaşını saklamaya çalışıyoruz.

Ama çıkıyor böyle bir herif...

Benim babam da amcam da PKK saldırısına maruz kalmıştır. Babam yurtdışında amcam ise Yavi'de...

Tabi bu Rayban polisi nereden bilecek Yavi'yi..

vakum
Genel Müdür
10 Eylül 2015 13:08

kesinlikle doğuda çalışanlara daha fazla maaş ve lojman tahsis edilmelidir. Doğuda çalışmıyorum ama bu başlığı açan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum.

Toplu sözleşme görüşmelerinde EBS doğu hizmetinde bulunanlara 740 tl ye kadar para verilmesini teklif edecekti ama ne oldu anlayamadık böyle bir mevzuu hiç geçmedi. Öğretmen arkadaşlarım adına esef verici. Keşke söz konusu sendika 1000-1500 arasına bir paranın görev yapılan yere göre verilmesini teklif etseydi.

Batıdaki arakdaşlar sizler doğda ucuza yaşandığını sanmayın. Bir örnek vermek gerekirse Ş.urfada ev fiyatları 1.000 tl den başlıyor.Dolayısıyla batı pahalı edebiyatı yapmayın.

beyazgul25
Şef
10 Eylül 2015 17:52

Doğuda merkezde, ilçeler de görev yapan öğretmen arkadaşlarım var gayet rahat olup çok ta güzel para kazanıyorlar artı puanları 22 allah bereket versın hem merkezdeler hemde bukadar puan alıyorlar ,kaloriferli evlerde ne güzel ısınıyorlar yaaa iç anadolunun en ücra köylerınde çalışıpta aylarca çıkamayan köy öğretmenleri ne yapsın adeta hapishane hayatı yaşıyorlar,pazarı yok ,bakkalıyok ,minübüsü yok taksıye 50 gıdış 50 dönüş toplam 100 lira vererek 1 saatlık yolu astıktan sonra küçücük bir ilçeye varıyorsun .fareler desen kulak kalmadı yedıklerı ıcın o ayrı bir konu,akrepler üstümüzde cirit atıyor lojman yok,soba yakmak için o ırı ırı odunları kırmaktan belımızde fıtıklar oluyor ,susuz kaldık 1 ay kokudan okula utanarak gıt gel yaptık ,ilçeye gidildiğinde dünyaya yenıden geldım dedık oda resmı tatıllerde .kardan yollar kapandı hastaneye gidemedik.Eeee arkadaşım dogu doğu dıyorsun da ya köy öğretmenleri ne olacak 18 hızmet puanı bıle etmeyecek doğunun da dogusu denılebılecek yerlerdeyız bız bukadar puan alırken sen dogunun ilçe ve ıllerın de kaloriferli evlerın de halıne şükret .Fazladan bir para ödenecekse köy de görev yapan 6 yılını ıkı dağ arasında çukurun içinde geçiren öğretmenlere verılmelı ,zorunlu hızmet yuzunden,puan azlıgından atanamıyoruz şehirlere belkı yıllarca köyler de kalacagız yazık degılmı bizlere.

Dark_Knight
Daire Başkanı
10 Eylül 2015 21:46

polislerimiz zaten ek ücret alıyor orda. kimsenin birbirinin rıskında gözü olmasın

happykits
Genel Müdür
11 Eylül 2015 13:40

devlet öğretmenleri doğuya zaten maaşı doğuda harcayıp doğu ekonomisi dönsün diye gönderiyor.90 larda maaşını okuluna harcayan 287 gencecik öğretmeni katletmişlerdi. yaşayın fayfanız dokunsun yeter.

SenSoyle
Aday Memur
13 Eylül 2015 11:50

kesinlikle dogudaki öğretmene çift maaş gibi elle tutulur bir teşvik verilmeli. hele tek öğretmen olarak çalışan arkadaşlara ulaşım ve barınma konusunda yardım edilmeli. başka türlü olmaz bu iş

Parspolice, 9 yıl önce

Sorun ne biliyor musun ? Sorun kıyametin kopacağı günde bile son kelimeniz ''Para para para ''olacak olmasıdır !

Parspolice
Yasaklı
14 Eylül 2015 21:56

Klavye delikanlısı sen o ''kelimeyi'' bir de gel yüzüme söyle bakalım ... Sana çok şey söylerim de ama önce karşımda insan olması gerekiyor.

masum köyIü, 9 yıl önce

sen nasıl bir yavşaksın ki böyle gir günde teröre lanet etmek yerine onlarla savaşmak yerine kendi görevini adam gibi yapmak yerine öğretmenler formuna girip öğretmenlere saldırıyorsun??

15 Eylül 2015 00:05

Ağzına sağlık elin dert görmesin meslektaşım. Her horoz çitfliğinde öter, aksi halde ..pilav olur ;)

masum köyIü, 9 yıl önce

15 Eylül 2015 00:12

Doğu görevindeki bir öğretmen yanı sıra bütün memura, aynen bir asker ve polis gibi şark hizmeti nedeniyle yarım maaş 'İŞ emniyeti' ve "İş güçlüğü" iyileştirmesi yapılmalıdır. Çünkü riskli bölge olması yanında, aynı zamanda 'mahrumiyet alanıdır' . Bütün memur derken, bunu yerli statüdeki memurla bir görmek mantık taşımaz. Ölçüt gurbetçi memur görevinin baz alınması olabilir. Olmalı da.

masum köyIü
Genel Müdür
15 Eylül 2015 12:13

ha şunu bileydin aslanım. klavye delikanlısıyım ben. aslında boy 1.45 kilo 75. sen varsay ki öyle olsun yani...

insanlık konusuna gelince biz ortam böyle............ adam olana adam gibi cevap verilir olay budur.

bu yıl 4 ay tatil yaptık sizin asıl sıkıntınız o zaten. doğuya gidecek arkadaşlarımızın hepsi de rapor alacak 1 ay daha uzatacak tatillerini.

şu foruma bi kendini bilmez hadsiz gelip laf atmasa olmaz zaten.

Parspolice, 9 yıl önce

Klavye delikanlısı sen o ''kelimeyi'' bir de gel yüzüme söyle bakalım ... Sana çok şey söylerim de ama önce karşımda insan olması gerekiyor.

uye1676035
Kapalı
18 Eylül 2015 15:47

riskli bölge, mahrumiyet bölgesi olunca gurbetçi olmayana risk ya da mahrumiyet şartları olmuyor mu? Basınca bomba patlamıyor? Her türlü sosyal aktivite imkanı var? Yerlilere özel, sinema tiyatro salonları var, veliler ona özel avrupadan getiriliyor?

Aktif-Rehberlik-Şart, 9 yıl önce

Doğu görevindeki bir öğretmen yanı sıra bütün memura, aynen bir asker ve polis gibi şark hizmeti nedeniyle yarım maaş 'İŞ emniyeti' ve "İş güçlüğü" iyileştirmesi yapılmalıdır. Çünkü riskli bölge olması yanında, aynı zamanda 'mahrumiyet alanıdır' . Bütün memur derken, bunu yerli statüdeki memurla bir görmek mantık taşımaz. Ölçüt gurbetçi memur görevinin baz alınması olabilir. Olmalı da.

yıldız-16
Genel Müdür
18 Eylül 2015 16:11

Destekliyorum. En doğal hakları...

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi