Editörler : Pangaea
14 Eylül 2015 21:04

Elektrik Elektronik Mi Yoksa Mimarlık Mı?

Bu bölümleri okumuş, calısıyor olanlar fikirlerini bekliyorum ayrı ayrı.. İş bulma ve gelir acısından hangisi daha mantıklı bir secim olur sizce? Devlette calısmak istiyorum. Devlet alımları hangi alanda daha fazla oluyor?

Help me please, baylar bayanlar :)))

engineer343434
Yasaklı
14 Eylül 2015 21:10

mimarlığın atama taban puanları daha düşük diye biliyorum iş bulma ikiside zor herkes mimar herkes mühendis artık gelir ise sana ve çalıştığın yere bağlı bence ikisininde iyi kazananı kötü kazananı var

14 Eylül 2015 22:53

Devlette çalışacağın için Mimarlık. Hem atanması daha kolay, hem daha itibarlı bir meslek, hem de devlette daha çok iş yapan meslek. Devlette, EEM, DHMİ ve TEİAŞ larda yoğun olursun, maaşı da yüksektir, fakat DHMİ ye 95 lazım.

bora18
Kapalı
15 Eylül 2015 09:45

öncelikle teknik bölümlerin hiçbirini tavsiye etmiyorum. Puan yetiyorsa sağlık sektörü tavsiye ediyorum.

Ama puan anca bunlara yetiyorsa kesinlikle mimarlık.

Elektrik-Elektronik okursan devlete girmen çok zor olur. 2014 kpss'de ilk 1000'deki 6 kişiden biri elektronikçi. Buradan pay biç. Ben de elektronik mühendisiyim.

15 Eylül 2015 21:42

Saglık alanı düsünmüyorum. Bu bölümleri 2.üniversite olarak okuyacagım zaten. İş bulmada zorlanmayacagım, ve calısırken mutlu olacagım bi alan istiyorum.

Kararsızlıgım hat safhada..

Teşekkürler hepinize.

Başka yorumu olan var mı?? :))

29 Eylül 2015 00:20

*********** güncel

legalx
Kapalı
30 Eylül 2015 08:50

hiçbiri hemşirelik en ideali

omurozhan
Aday Memur
30 Eylül 2015 10:37

mimarlık daha prestijli ve kazançlı olarak görünüyor fakat kişinin tercihleri ve başarısı daha öneml

omurozhan
Aday Memur
30 Eylül 2015 10:39

berbat bir mimar veya parlak bir elektrik-elektronik müh. olunabilir

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi