Editörler : E.Kayı Han
16 Eylül 2015 11:14

tayin taleplerinin durdurulması hk.

yaklaşık 3-4 aydır, mazeret tayini ile birlikte talep ediyorum, ya komisyon reddediyor yada bakanlık. En sonunda şartlarımın oluşması nedeniyle komisyon muvafakat veriyor, bu seferde bakanlık tarafından 2. bir emre kadar tayinler durduruldu diye bu nedenle reddediliyor. Var mı böyle şansızlık arkadaş ya.

redneksi37
Aday Memur
16 Eylül 2015 11:27

arkadaşım mazeret tayinini yeni mi istediniz

Katip51
Kapalı
16 Eylül 2015 11:28

eş durumundan mı tayin istediniz? yanılmıyorsam sadece kurumlar arası geçiş gibi tayinler durduruldu

16 Eylül 2015 11:37

benimkisi mazeret tayini, eş durumu değil, hepsi durduruldu diye biliyorum.

16 Eylül 2015 11:48

Başbakanlığın 2015/9 sayılı Genelgesi ile eş durumu ve mazerete dayalı atamalar dışında kalan atamal

16 Eylül 2015 11:56

Başbakanlığın 2015/9 sayılı Genelgesi ile eş durumu ve mazerete dayalı atamalar dışında kalan atamaların ikinci bir talimata kadar durdurulduğu anlaşıldığından,

eş durumu ve mazeret tayinleri hariç arkadaşlar.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
16 Eylül 2015 12:50

Mazeret atamaları hariç diyor, neden dolayı bakanlık sizin atamanızı genelgeye atıfta bulunarak ret ediyor ? Dava açmayı düşündünüz mü ?

16 Eylül 2015 14:55

Madde 24- Bu Yönetmelik kapsamındaki personel; sağlık, eş durumu (Mülga ibare: 02/04/2013 – 28606 S.R.G. Yön./5. md.)(…) ve can güvenliği nedenleri ile 22 nci maddedeki şartlar aranmaksızın istekleri üzerine naklen atanabilirler. (Ek fıkra : 09/05/2006 - 26163 S.R.G Yön/13.mad)

Bu şekilde atananlar mazeretlerinin herhangi bir nedenle ortadan kalkması ve talepleri durumunda, süre şartına bakılmaksızın uygun bir kadro ve ihtiyaç bulunması halinde önceki görev yerlerine atanabilirler. Benim bu madde gereğince mazeretim ortadan kalkmış olduğundan dolayı tekrar tayin talebi istedim, komisyon önce şart yokluğundan reddetmişti bakanlık da reddetti. Fakat geçen hafta komisyon şartları oluşan talebimi kabul etti fakat bu sefer bakanlık reddetti :( Bu kadar da şanssızlık olmaz ki ya.

16 Eylül 2015 14:58

Ne yapmam lazım bu şekilde, beklemem mi gerek. Fikri olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Dava açayım desem, bu seferde başbakanlık tarafından verilen genelge var,

Anlamadım gitti

ÇOTANAK, 9 yıl önce

Mazeret atamaları hariç diyor, neden dolayı bakanlık sizin atamanızı genelgeye atıfta bulunarak ret ediyor ? Dava açmayı düşündünüz mü ?

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
16 Eylül 2015 16:20

Normlar hiyerarşisi vardır ve bu hiyerarşi şu şekildedir: 1-Anayasa, 2-Kanunlar, KHK'lar, Uluslararası Anlaşmalar, 3-Tüzükler, 4-Yönetmelikler, 5- Adsız Düzenleyici İşlemler.

Anayasa'da aile bütünlüğü hüküm altına alınmıştır, dolaysıyla 657'de de bunun yeri vardır. Adalet Bakanlığı Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliğinde de eş durumundan ötürü mazeret nakillerinde bulunabileceği belirtilmiştir.

cenkhankaracan, 9 yıl önce

Ne yapmam lazım bu şekilde, beklemem mi gerek. Fikri olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Dava açayım desem, bu seferde başbakanlık tarafından verilen genelge var,

Anlamadım gitti

17 Eylül 2015 09:52

üstad affına sığınarak dediklerinden anlamadım. özel mesaj attım yardımcı olursan sevinirim.

oZGuR_aDaM
Şef
17 Eylül 2015 15:22

kardeş senin mazeret ne bi açık açık yazsana

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
17 Eylül 2015 16:32

özgür adam can güvenliğinden ötürü mazeret ortadan kalktıktan sonra geri dönüş oluyor mu?

oZGuR_aDaM, 9 yıl önce

kardeş senin mazeret ne bi açık açık yazsana

oZGuR_aDaM
Şef
18 Eylül 2015 09:41

hertürlü mazeretin ortadan kalkması nedeniyle geri dönüş olur

18 Eylül 2015 15:42

Ben de 25 maddede öyle yzıyordu, mazeretin ortadan kalktığını belgelendirdim, ekledim yazımın ekine, komisyon adli tatil nedeniyle 65 - 70 gün sonra olur verdi, fakat yeni resmi gazete yayınlanan genelye takıldık . 4-5 ay daha burdayız. :(

DEVLET ALİ OSMAN
Genel Müdür
19 Eylül 2015 00:08

her türlü idari işleme karşı dava açma hakkına sahipsin,

bekleyede bilirsin.

29 Eylül 2015 11:38

Dava açtıktan sonra, genelge ortadan kalktığından dolayı red verilebileceğinden dolayı şuan bkliyorm

oZGuR_aDaM
Şef
05 Ekim 2015 17:11

genelde yürürlükten kalktıktan sonra naklin olur, boşuna dava açıp masrafa girme

08 Ekim 2015 11:25

doğru diyorsun özgür adam. genelge kalktığından dolayı davanın reddine karar verilebiliyormuş .

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi