Editörler : Pangaea
16 Eylül 2015 20:26

70 üstü puan alan arkadaşlar nasıl çalıştınız?

Evliyim ve 3 aylık bi bebeğim var. Zor bi hamilelik geçirdim sürekli ağrı sızı kusmalar vs ama bayada çalıştım sınava 65 alabildim ve atanamadım. Tekrardan denicem ama nasıl yapıcam nerden başlicam bilmiyorum. Hangi yayından çalışmalıyım lütfen yardım edin

galoimera
Aday Memur
17 Eylül 2015 04:04

Hayırlısı olsun, halledersiniz inş.

Yedi İklim ve İhtiyaç yayınlarını tavsiye ederim. Yaş sınırı kalktıktan sonra mart-nisan gibi çalışmaya başladım. Eğitim Bilimleri setini, kpss tarih, anayasa ve coğrafyanın tüm konularını baştan sona okudum. Sınava bir ay kala genel online dersaneye (canliders.com) üye olup evden internet ile sıkıştırılmış (her gün 6-8 saatlik) kampa katıldım. Kpss kampı ile birlikte son on yıldaki geçmiş yılların tüm sorularını çözdüm. Youtube'dan genel kültür derslerinin genel tekrar videolarını izledim. Özellikle bu videolardan çok faydalandım. Son bir ay günde yaklaşık on saat çalıştım. Allah'ın yardımı ve üç ay bireysel, bir ay kamp desteğiyle P121 73, P10 71 aldım.

İstanbul'a atanamadım ama çok şükür doğudaki ilk tercihime yerleştim. Van Edremit Anadolu lisesi.

Bebeğiniz olduğu için biraz zorlanacaksınız tabi. Ama verimli çalışırsanız Allah'ın izniyle yol alırsınız:)

çisem1983
Memur
17 Eylül 2015 12:08

çocuklu atananlar yaşadığınız yerden başka yere atandığınızda çocukları kime bırakıyorsunuz

ekstrakte
Aday Memur
17 Eylül 2015 14:53

Benim de iki evladım var.

Nasıl çalıştığımı şöyle özetleyeyim: Şubatta atanamadığımı görünce hemen hızlandırılmış hafta sonu kuruna yazıldım. Evde de çocuklardan vakit buldukça, gerekirse 2 - 3 saat uyuyarak ha bire ders çalıştım. Son 2 aya kadar konuları bitirdim (pegem yayınlarının) Her an kpss ile alakalı bir şey çözüyordum. Neredeyse 1 saat bile geçirmedim kpss'siz. Telefona kpps ile ilgili ne bulduysam indirdim. Verilen yaprak testleri,30 deneme, yedi iklim çözümlü soruları bu ara halletmiştim.

Son 2 ayda sadece test çözdüm. Yanlış yaptığım sorularda, cevabı kapsayan bilgiyi ajandama yazdım. Ara ara onları tekrarladım. Son ayda ise kütüphanedeydim. Elimdeki test kitaplarını bitirmek için çok uğraştım ama bitmediler :) Son 2 haftada eğitim bilimlerinden çıkmış soruları analiz ederek çalıştım. Her sene döndürüp döndürüp soruyor ösym zaten. Emin ol eğitim bilimleri kolaylık açısından 2000deki sınava çok yakındı.

Ama şimdi Size alan sınavı da gelecek (ihl öğretmenliği için konuşuyorum). Sürekli kitap karıştırıp test çözeceksiniz ve sürekli hayırlısını isteyeceksiniz Allah (c.c)tan.

He birde sosyalleşmeyi, gezmeyi, tozmayı,tv yi ,müziği de rafa kaldırmıştım Ben.

p10 için uğraşmıştım 79 aldım.

Allah yar ve yardımcınız olsun, selametle....

mervegngr
Aday Memur
17 Eylül 2015 15:43

Eğer atanırsam bebişime kayınvalidem bakıcak çünkübi kreşe yada yabancı olarak başkasına emanet edemeyecek kadar küçük . Arkadaşım maşallah çok hüzel puan almışsın 79 çok iyi :) darısı benm başıma. Tez elden çalışmalara başlıyorum Rabbim dileyen isteyen herkesin kpss de yardımcısı olsun :)

ekstrakte
Aday Memur
17 Eylül 2015 19:55

sağolasın, amin, başarılar.

kütahyaefdal
Şube Müdürü
19 Eylül 2015 15:58

sizden moralmen destek aldım .teşekkürler

ecavus
Aday Memur
30 Kasım 2015 09:52

P10: 72 ve P121: 70 ben 5 yıl önce dershaneye gitmiştim. Bilhassa eğitim bilimlerinden çıkmış soruları çözmenizi tavsiye ederim. İyi kötü hepimiz alan sınavında birşeyler yapıyoruz. Ama asıl belirleyici ve adayı sıralamada önlere taşıyan eğitim bilimleri ve matematik bence. İnşaallah atanırsınız...

sarf
Memur
07 Aralık 2015 14:27

hocam ihl ogretmenligi icin oabt girmek sart mi

ekstrakte, 9 yıl önce

Benim de iki evladım var.

Nasıl çalıştığımı şöyle özetleyeyim: Şubatta atanamadığımı görünce hemen hızlandırılmış hafta sonu kuruna yazıldım. Evde de çocuklardan vakit buldukça, gerekirse 2 - 3 saat uyuyarak ha bire ders çalıştım. Son 2 aya kadar konuları bitirdim (pegem yayınlarının) Her an kpss ile alakalı bir şey çözüyordum. Neredeyse 1 saat bile geçirmedim kpss'siz. Telefona kpps ile ilgili ne bulduysam indirdim. Verilen yaprak testleri,30 deneme, yedi iklim çözümlü soruları bu ara halletmiştim.

Son 2 ayda sadece test çözdüm. Yanlış yaptığım sorularda, cevabı kapsayan bilgiyi ajandama yazdım. Ara ara onları tekrarladım. Son ayda ise kütüphanedeydim. Elimdeki test kitaplarını bitirmek için çok uğraştım ama bitmediler :) Son 2 haftada eğitim bilimlerinden çıkmış soruları analiz ederek çalıştım. Her sene döndürüp döndürüp soruyor ösym zaten. Emin ol eğitim bilimleri kolaylık açısından 2000deki sınava çok yakındı.

Ama şimdi Size alan sınavı da gelecek (ihl öğretmenliği için konuşuyorum). Sürekli kitap karıştırıp test çözeceksiniz ve sürekli hayırlısını isteyeceksiniz Allah (c.c)tan.

He birde sosyalleşmeyi, gezmeyi, tozmayı,tv yi ,müziği de rafa kaldırmıştım Ben.

p10 için uğraşmıştım 79 aldım.

Allah yar ve yardımcınız olsun, selametle....

ecavus
Aday Memur
07 Aralık 2015 15:53

hayır değil. din kültürünü seçecek olan adaylara lazım.

sarf, 8 yıl önce

hocam ihl ogretmenligi icin oabt girmek sart mi

sarf
Memur
07 Aralık 2015 16:19

tesekkurler hocam

ecavus, 8 yıl önce

hayır değil. din kültürünü seçecek olan adaylara lazım.

serendaz2
Memur
07 Aralık 2015 19:17

Allah kolaylık versin hepinize. İndirebilirseniz YouTube dan anlatım seti videoları indirin..
Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi